Korela a DNA

Koupil jsem korelu a ma DNA ani poradne nevim co to je?Zda se mi ale ze ma jako ochromle nektere casti prstu(spatne se drzi na bydle,je spis dole na rostu nez nanem).Dalsi otazka zastrihavaji se korelam drapy??A co stou nemoci??Vzal jsem si ji schvalne,bo mi ji bylo lito.. Vlada PROSIM O ZASLANI RADY NA MOJI E-mail ADRESU MOC DEKUJI
neregistrovaný Vladimir Sevcik neregistrovaný
Zdravím. Pravděpodobně jsi se spletl s tou nemocí. DNA není označení pro žádnou nemoc. DNA = určení pohlaví z krve a u korel se neprovádí. Provádí se u větších druhů, kdy pohlaví nelze určit okem. Jinak to ochrnutí může být z více příčin. Napadá mě třeba vysoký věk korely. Ale určitě doporučuji návštěvu veterináře, který ti ty pojmy ujasní a hlavně prohlídne korelu. Zbyněk
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
dna je nemoc, kdy se uklada kyselina mocova v tkanich tela, nejcasteji v kloubech. je to typ artritidy. u lidi se leci dietou,protizanetlivymi leky, leky podporujicimi vylucovani kyseliny mocove a leky snizujicimi tvorbu kyseliny mocove.
sasa sasa 2 příspěvků
Já se jenom zeptám, jestli někdo neví kolik tak stojí provedení DNA (určení pohlaví). Zda se liší podle velikosti apod. Budu si chtít pořídit větší papouškové a docela by mě to zajímalo, než se do toho vyloženě pustím. Děkuji
maca1981 maca1981 55 příspěvků
DNA stojí 500 Kč bez rozdílu na velikosti. Pokud si nebudeš dělat DNA sám (odebírat krev) a bude ti to provádět veterinář, tak si možná vezmě nějakou finanční částku za odběr.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Chci se zeptat, jestli určení pohlaví korely z DNA může udělat jakýkoli veterinář, nebo je potřeba vyhledat specialistu? Kdyžtak neznáte nějakého v oblasti Pha, stř. a vých. Čechy?
neregistrovaný Martin neregistrovaný
Proč chcete dělat DNA u korely? Víte, že to stojí 500 Kč (+ možná si něco vezme veterinář za odběr krve). Já jsem odebíral papouškům krev sám( s pomocí asistenta, který papouška držel, aby byl v klidu) a zasílal do laboratoří. Dle mého odběr provede, jakýkoliv veterinář.
Když zašlete pár fotek na toto forum, tak někteří chovatele, kteří chovají korely vám pohlaví určí a zadarmo.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
No, taky mi to DNA připadá jako krajní možnost. Máme dva papouchy a jeden je určitě samec. U toho druhého si nevíme rady, protože sice melodicky nezpívá, ale pořvává. Odběr zvládnem i sami, manželka je lékařka. Tak já zkusím zaslat foto, jaké se na to objeví názory. Děkuji za radu!
neregistrovaný Martin neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »