Klec pro andulky- poraďte.

Dobrý den,
mám andulku a do budoucna chceme ještě jednu.Uvažuji nad novou klecí a líbí se mi tytoí www.zoohit.cz/shop/ptaci/18657/pro_kanarky/120421 ,nebo www.zoohit.cz/shop/ptaci/18657/18658/18660/120398 . Na té Vision S02 se mi zdá, že je tam moc plastů. Můžete poradit, jestli bude vhodná pro andulky, nějaké nevýhody apod, popř poradit nějakou jinou klec větších rozměrů?. Díky.
neregistrovaný denycek neregistrovaný
1. má pěknou délku, druhá je spíš jak komín - není moc vhodná
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
První klec jste vybrali dobře. Mně se málokteré klece líbí, ale tahle je přijatelná i cenově. Tento obchod nabízí, podle obrázků i dřevěné klece, které jsou krásné, ale asi dřevo vezme časem na újmě a klec už nebude tak pěkná. Na druhém webu co uvádíte je klec nepraktická právě proto, že to je komín ve kterém nemohou ptáci létat. Ještě u té první klece dávají dřevěnná bidýlka,ale podélně do klece. Je lepší dát bidýlka napříč, aby byli ptáci nuceni v kleci popoletět.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Ještě jsem si všiml, že jedná má ty mříže vodorovně a druhá svisle. I když máte pravdu, ta jednička se mi zdá vhodnější.
neregistrovaný denycek neregistrovaný
Mě osobně se nezdá ani jedna. Pokud chcete vybírat z těchto dvou, tak určitě ta první, jelikož ta druhá má spoustu plastu a žádný prostor na protažení křídel.
Vhodné klece jsou delší než vyšší a pro andulky je fajn, aby měly jak vodorovné mřížkování, tak i horizontální, aby se jim lépe šplhalo. Vhodná jsou dřevěná bidýlka, nelépe přírodní z ovocných stromů a rozestavit je tak, aby ptáci mohli popolétnout.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pokud byste musel jednu zvolit pak zvolte tu první. Ale. Pro andulky by měla klec mít horizontální uspořádíní drátů. Rozteč by měla být 1,2cm až 1,3cm (nějak jsem to v popisu přehlédl pokud to tam je). Mřížka na dně není pro andulky dobrá (jde odstranit?). Krmítka jsou špatná. Brzy vám prasknout a budete muset nějak zadělat ty otvory. Bidýlky nutno vyhodit nebo předělat - musí být kolmo k délce klece a ne podél. Povrchové zpracování není jasné. Jinak rozměry jsou prima.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
Zatím to asi vypadá na tu první. Bidýlka dám určitě na šířku a v kombinaci s větvičkama (jabloň?, třešeň?). Je černá, což bude asi výhoda. Teď má bílou a je špatně vidět dovnitř. Rozteč drátů ma 1.1cm, tlouš'tka 2.9mm. Bohužel mřížky jsou svisle. Na té co má to je taky tak a trošku při šplhání klouže. Uvažuji přidělat na zadní stranu bidýlka? Je to klec určená pro kanáry a ty asi nešplhají jako andulky.
Ještě koukám na tuto http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/18657/18658/ferplast/120391, ale nezdají se mi ty mříže.
neregistrovaný denycek neregistrovaný
A ještě jedna http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/18657/18658/ferplast/120393, tak teď vybírám z 1,3,4, i když ta 4 už je trošku dražší. Můžete je trochu zkritizovat. Přece jen tu klec nechci na rok. Díky.
neregistrovaný denycek neregistrovaný
Nechci nic kritizovat. Ta poslední nevypadá tak zle, ale bál bych se těch krmítek. Také je otázka co vydrží ten plast. Co s tím až se to ulomí nebo praskne. Zkuste mrknout na http://www.mazlik-shop.cz/klece/ferplast-klec-pro-ptaky-scoiattoli-maxi-80x50x78cm
nebo něco takového. Pokud se pamatuji tak Ferplast nebyl špatný. Bývaly celokovové a barva (něco jako chrom) vydržela. Spodní část bývala plastová (také nejslabší článek - někdy praskala). Dodnes ji používám jako nemocniční klec - bez té spodní části (ale mám ji). A je již minimálně 10 let stará.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
.......tak jsem si našel detailnější obrázky a nevypadá skutečně zle. Takže bych volil ten Ferplast Piano 6. Tak přeji šťastnou ruku.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
Něco podobného jako je ta první prodávají pravidelně v Přerově na burze.Ceny mají mnohem lepší.
neregistrovaný ded neregistrovaný
Tak vyhrává Piano 6, bohužel jsem se díval na internet a nikde kromě Zoohitu jsem ji nenašel. Ve zverimexech taky ne. Všude mají takové úplně klasické a malé. Ještě nějaké Hobby markety. Poradí někdo nějaký obchod? Ostrava...a okolí?
neregistrovaný denycek neregistrovaný
Myslím, že jste se rozhodl dobře. Kde ji však sehnat, to nevím.
neregistrovaný Adf neregistrovaný
a jakej je problem objednat ji u zoohitu, zvlaste kdyz pri nakupu nad 999 kc je postovne i balne zdarma???
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Bohužel, nešla objednat. A na to, jestli ještě bude v nabídce neodpověděli.
neregistrovaný denycek neregistrovaný
Klece jsou to celkem pěkné, ale za tu cenu už si jí můžete nechat udělat na zakázku podle vaší představy. A pokud budete mít velkou představivost, třeba vám vyjde místo udávaných tří tisíc na čtyři, ale bude to klec se vším všudy, jak jí budete chtít vy.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

dobrý den, chceme dceři pořídit andulku, zajímala by mě jedna věc, zatím jsme ve fázi zjišťování informací, je jedno zdali je klec hranatá nebo kuželovitého tvaru? procházela jsem tento web a opravdu nevím z čeho vybrat a čím se řídit, děkuji za každou radu zkušeného https://www.mallina.cz/kategorie/zahradni-obrubniky-01945/

neregistrovaný Renata neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Renata z 05.04.2018, 21:28:07

Nejlépe se zeptejte v nejbližším Zverimexu, kde andulky nabízejí k prodeji. 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 18 (celkem 18)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »