mníšek šedý

Dobry den chci se zeptat na chov mníšků šedých jestli můžou byt přez zimu venku můžu je odchovávat v budce a jestli v době hnízděni můýe byt více párů pohromadě diky za odpovědi.
neregistrovaný Patrik Indra neregistrovaný
Venku být přes zimu mohou, více párů v jedné voliéře můžeš mít, pokud je ubikace dost prostorná a v budce v pohodě mladé vyvádějí...
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Venku mohou být ti kteří jsou dobře aklimatizováni.více párů pohromadě být může ale nedoporučuje se to.Lepší chovný výsledek je jeden pár v jedné voliéře.Konzultoval sem to s některými chovateli mníšků...A v budce mladé vyvedou.Oni si v budce postaví hnízdo tak jak tak..
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Mniši jsou jedni z nejodolnějších papoušků, bez problémů snesou naši zimu. Jsou to družní ptáci, takže společný chov je možný, avšak na odchov je lepší je mít po páru. Letos se mi podařilo foto mladých v hnízdě.
  • Obrázek
neregistrovaný Zdeny neregistrovaný
Dobry den chtel bych se zeptat na par veci . . je mnisek dobry na ochoceni ? a nekde sem cetl ¨se nauci mluvit stejne dobre jako Zako je to pravda ? a co je pravdy na tom ze sou mnisci velkymi řvouny ? a je to spolecensky tvor ? moc diky za odpoved
Hann Hann 250 příspěvků
Je to hejnový pták, proto je prostorná voliéra pro ně velice vhodná. Dle mého, tak většina ptáků ochotněji hnízdí po párech, takže pokud chcete chovat 2, nebo 3 páry, tak vřele doporučuji chov po párech v prostorné kleci. Mníšci si postaví hnízdo kdekoliv. Nevím zda zahnízdí v budce, ale doporučuje se pro ně budka, kde v přední straně není vletový otvor, ale půlka, nebo čtvrtka přední strany je úplně odkryta. Mníšci si v takové budce vystaví pěkné hnízdo, ale doporučuji jim poskytnout v kleci či voliéře i různé polišky, protože velice rádi si staví hnízdo na policích. Jsou to odolní ptáci a velcí křiklouni.

Dle mého nemá a nemůže mít takové vlohy k mluvení, jako například žako. Dle mého se naučí pár slovíček možná jednu dvě věty, ale toto je velice individuální. Jako mazlíčka bych ho klidně doporučil, ale upozorňuji, že jejich křik je dost hrubý.

Můj známej dokonce o nich tvrdí, že hnízdí ochotněji než andulky, má je ve svém chovu krátce a už od nich odchoval spousty mláďat.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Dobry den chci se zeptat kolik paru mníšku můžu chovat ve voliéře ktera ma rozměry 2x1,9x1 d.v.š. diky za odpovědi
neregistrovaný Patrik Indra neregistrovaný
To já vám nepovím. Buďto chce vyzkoušet a nebo kontaktovat nějakého chovatele těchto papoušků. Velice dobrej chovatel mníšků je pan Beneš.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
v takove volirce muze byt jeden par
zbynek.k zbynek.k 52 příspěvků
Dobry den rad bych se zeptal jaky material mniskovi poskytnout pro stavbu hnizda ?? diky za odpoved Hann
Hann Hann 250 příspěvků
zdravim přivěste jim nejako bednicku a nastřihejte haluze z vrby ,jablone a oni uz si to budou stavit sami
zbynek.k zbynek.k 52 příspěvků
dobry den normalně jim udělejte u vrchu voliery nejakou poličku a o ni si potom nejak poradia nebo jsem slišel že chovatele je odchovavaji i v bukach ktere jsou do trištvrte odkryte a sty ma vetvickama to ma pravdu kolega Zbyněk Kadlčik tak snad jsme vam pomohli a chovu zdar
neregistrovaný Patrik Indra neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 12 (celkem 12)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »