Andulka-sameček nebo samička?

Dobrý den, prosím o radu - jedná se o samečka nebo samičku? Někde jsem četla, že i samička může mít zabarvení do fialova, ale kolem nozder má bílé kroužky. Mysleli jsme si, že máme samičku, ale za těch 6týdnů ozobí pořád mění barvu. Chtěla jsem se ještě zeptat, zda je možné, aby si andulka myslela, že jsme její partneří - vyvhruje občas zrnička prosa, která pak ale sezobne. Nevím, zda je to normální. Je ochočená - volně lítá po bytě. Děkuji všem za názory.
  • Obrázek
neregistrovaný Jitka Grohmannová neregistrovaný
Ještě jeno foto:
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ještě jedno foto:
  • Obrázek
neregistrovaný Jitka Grohmannová neregistrovaný
ma - li ozobi do modra, je to samecek. Tady to na nej vypada, ale u lutino se to spatne poznava.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Podle mně je to sameček protože má modré ozobí
neregistrovaný jirka neregistrovaný
No, on to má tak blede fialové. Takže opravdu nevíme. Předtím jsme měli samečka a ten měl ozobí modré - jako "modřinu". Děkuji všem za poznatky.
neregistrovaný Jitka Grohmannová neregistrovaný
tohle by mel byt samec ale nevim to jiste az tak za pul roku
zbynek.k zbynek.k 52 příspěvků
Zdravím.Podle me to je samecek.u lutin mají samečci i fialové ozobí.Stejně tak albina, harlekýni a různé straky.A nemusí to tak být..
Luke112 Luke112 822 příspěvků
Je to těžky ale já bych tipoval pro změnu samičku. Okolí nosních dírek se zdá světlejší, takže brzy uvidíte, zda zhnědne.
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
Je to samička.
neregistrovaný Zdeny neregistrovaný
U andulek je lepší se dívat na postavu a na hlavu než na zbarvení ozobí, protože to někdy hodně mate. Já jsem už měl hodně andulek u kterých jsem si byl jistý, že je to to pohlaví a nakonec tomu bylo naopak. Zde bych opravdu netroufal tipovat. Pošlete, kdyžtak fotku celé andulky.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Dneska ji zkusíme vyfotit tedy celou. Děkuji.
neregistrovaný Jitka Grohmannová neregistrovaný
podle mych zkusenosti je to samicka, kdyz je ozobi do fialova tak vetsinou ztmavne . . Hann
Hann Hann 250 příspěvků
Dobrý den, ve středu jsme byli u veterináře - ten nám tvrdil, že je to sameček. Takže už fakt nevíme :-) No, hlavně že se mu (jí) daří a líbí se u nás.Teď krmí i konvici - prostě vše, kde se vidí - dokonce i nás. Ale fakt by mě zajímalo, jakého je pohlaví. Známá mi tvrdí, že andulka-samička by nemluvila. A ona zase mluví.
  • Obrázek
neregistrovaný Jitka Grohmannová neregistrovaný
A ještě jedno foto.
  • Obrázek
neregistrovaný Jitka Grohmannová neregistrovaný
To že by samička nemluvila je blbost. Samečci i samičky mají stejné vlohy k mluvení, to že lépe mluví samečci je jen pověra...
mah mah 188 příspěvků
Vyfoť ji na denním světle bez blesku, jak na obrázku 2., pěkně detail hlavy. Pak to bude 100%. Jinak samička je schopná se naučí opakovat slova jako sameček, na pohlaví nezáleží.
neregistrovaný Zdeny neregistrovaný
Dobrý den, tak Pipinek už umí slova: Pipi, Pipinku, Ahoj, fešák a píská melodii,kterou na něj pískám:-) Akorát nám jde asi do puberty :-) Začal krmit konvici, ve které se vidí a nás taky sem tam obdaří zrníčkem. Jen začal jaksi "divočet" - je víc agresivní a štípe, sem se snaží klovnouti i do oka, když nám visí na hlavě. Doufám, že ho to přejde stejně jak ho přešlo skřehotání. Teď mě klove do ruky, když držím myš nebo píšu na klávesnici. Máte s tím nějakou zkušenost? Děkuji.
neregistrovaný Jitka neregistrovaný
Pokud vás otravuje když píšete na počítači, tak by to mohlo být z důvodu, že si vynucuje vaši pozornost. Co se týká občasného klovnutí, tak je možné, že prochází pubertou a nebo taky, že zkouší co si k vám může dovolit = prosazuje si své místo v hejnu.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
barva ozobí se nám už stabilizovala a vypadá následovně. Ještě nějaké návrhy co se týče pohlaví? Myslíme si, že máme doma kluka :-)
  • Obrázek
neregistrovaný Jitka + Roman neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 41)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »