Zkušenosti s Pyrurama

Zajímaly by mě zkušenosti ostatních chovatelů z různými druhy Pyrur. Já mám Hypoxanty a stále obdivuji jejich přátelskou povahu nejen ke mně, ale i k sobě navzájem. Když se jdou koupat, tak se vykoupe jedna a protože nemají koupaliště tak velké aby se tam vešli obě, tak jedna počká, pak se vykoupe druhá a tak se střídají. Zrovna tak v jídle. Když jedna něco najde přátelsky se s druhou rozdělí. To jsem u papoušků nazažila. Jeden se snaží druhého od jídla odehnat, a v druhých voliérách musím mít pro každého papouška misku na jídlo samostatnou a ještě v jiném rohu. Mají takouvou povahu i jiné druhy Pyrur?
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Samozřejmě s různými druhy- OPRAVA
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Ja mam pyrury hnedosluche a ich spravanie je podobné tiež jedia z jednej misky a ak im zavesím 2 tyčinky najskôr sa spolu vrhnu na jednu a potom na druhu jedine čo ma trapi je že jedna z nich tej druhej neustale ďobe do nôh a neviem prečo.
neregistrovaný nuny neregistrovaný
Skusenosti s pyrurami mam pomenej nakolko ich chovam len kratko ale aj za tu dobu mi natolko učarili že som sa rozhodla poriadit si dalši par no je dost malo chovatelov tak mam s tym trocha problem .Pre tých ktorí ich moc nepoznaju pridavam nejake foto z netu ak sa mi to podarí
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
a dalšia
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
3
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
4
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
5
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jsou to opravdu zvláštní papoušci, už dlouho dobu o nich uvažuju,ale nikdy jsem je neviděl naživo.Jen čtu literaturu a hledám na netu. Až dnes jsem byl v jednom obrovskym ,,zverimexu,, ale byla to spíš zologická, v tak velkym obchodě se zvířaty jsem ještě nebyl. A byla tam místnost jen s papouškama a měli tam i pyrury..samozřejmě sem tam strávil snad přes hodinu a pak sem si musel něco koupit,abych nebyl moc podezřelej. Měli tam černohlavé a hnědoocasé, a můžu říct, že agapornisové i ostatní papoušci je s přehledem překřičeli. Chovali se ale uplně jinak, než ostatní, jeden pár si mě absolutně nevšímal a jeden z nich pořád lezl do rohu bednový klece a něco tam študoval..až při blžším pohledu jsem zjistil,že ve stěně je díra po šroubu a že se kouká vedle do klece s kanárkama a vážně si sem jistej,že to dělal:-). Pak tam měli obrovskou vitrýnu, kde měli všechno namíchaný-andulky,korely,pyrury,eklektuse..a když sem byl zaujatej andulkama,který si v přeplněný volieře nebraly servítky a normálně se pářily,tak sem si ani nevšim,že jedna pyrura přiletěla jako jediná až kě mně, koukala se na mě a vubec se nebála a já si nebyl jistej kdo koho pozoruje. Takže jakmile budu mít podmínky, jdu prostě do nich.
Ladan Ladan 123 příspěvků
Pyrury jsou velmi temperamentní nebojácní a milí papoušci. Jsou velmi zvědaví. A hlavně co se mi líbí nejvíc je, že se mezi sebou nenapadají jako jiné druhy. Taková snášenlivost je snad jedině u andulek. I když nevím jestli se snese víc párů v jedné voliéře. Ale většinou , co jsem viděla, je každý chová po páru. Jsou trošku hlasitější, ale jen v určitém denním čase a nebo když něco chtějí. Pokud se někdo rozhoduje jakého papouška si pořídit je pyrura opravdu ten ideální druh. Jen si myslím, že je lepší koupit pár. Spolu se papoušci lépe vyřádí a vy s nima o tu legraci nepřijdete, protože vás do hry vtáhnou mezi sebe. Mají rádi společnost. A když zůstanou v kleci, tak si budou zase stačit spolu. Pokud někdo neviděl pruru, tak je velký asi jako korela.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
To je další věc, která mě i přes všechny informace, co jsem měl, překvapila. Je snad dokonce o něco menší než korela..minimálně stejně. A rozhodně bych je pořizoval v páru,nevím,jestli budou tak kamarádský,ale bude jim rozhodně líp v páru.
Ladan Ladan 123 příspěvků
Mohu vám zaručit, že kamarádit s vámi budou určitě. Oba jsou zvědaví na to co povídáte. Jestliže jdete po chodbě nebo obývákem, letí za vámi jako mašle ve větru. Jen si sednete už čekají co budete povídat a co se bude dít. Rozeznají zákazy a jestliže dělají rošťárny vědí, že toho mají nechat. Rozhodně je dobré pro ně pořídit strom na hraní, kam si budou sedat. Pozor na vhodné hračky, aby si nezamotali nějaké provázky kolem krku a neudusili se. Jinak jsou velmi ostražití a novou věc pokud se jim nezdá zkoumají dost opatrně. Ale když vidí, že to nic nedělá - třeba nová tlustá větev, tak jí jdou schutí rozcupovat.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze ochočit čtyřměsíční pyruru, která bya odchovaná pod rodiči.Děkuji
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Určitě ano. Jsou ochočitelné jako korely nebo andulky. Pokud na ně nepospícháte a dostatčně se jim věnujete ochočí se docela dobře. Ten kdo ovšem chce, aby mu hned šla na ruku, tak si musí koupit dokrmenou.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Díky. CHci je chovat jako pár, ale nechci úplně plaché. Hodlám pořídit teď jednoho (mám zamluveného čtyřměsíčního), udělat DNA a až si zvykne, tak po dvou třech měsících, mu koupit partnera a dát je přes léto do venkovní voliery. Seženu tedy potom druhého do páru přiměřeného věku s testem DNA? Je tento postup správný??
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak teď to nějak nechápu. V jiném tématu píšete, že jste si od známé vzala pár čtyřměsíčních pyrur a teď tento dotaz???? Jinak určitě ochočit jdou, při troše trpělivosti v pohodě.
neregistrovaný b neregistrovaný
Pro xxx248.34 Proč chcete čekat 2-3 měsíce pokud budete mít příležitost, tak ji kupte hned, později třeba nebudou poblíž .... Pokud nebudou přesně stejně staří, tak to není velký problém
neregistrovaný Smíšek neregistrovaný
Ano vzala,ale měla zamluvenou ještě jednoho, který je krásný a může ho odříct. Jenže já se do toho krasavce úplně zamilovala. Je to pyrura bělouchý a opravdu je super. Ale prý je docela divoký, proto se ptám.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pro 2662. Nejdřív musím zjistit pohlaví a pak sehnat jedince opačného polaví, což taky asi někdy je problém, protože někdo třeba určení pohlaví před prodejem nedělá.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Teda Ori, tohle je moc pěkné téma. Taky mě někdy zlobí agresivita ptačích druhů i v páru. U pyrur mě odrazuje jen ten křik, přece jen, chci dobře vycházet se sousedy. Ale jsou to vážně nádherní ptáci. Jak se chovají k ostatním? K mláďatům, dalším pyrurám a podobně?
neregistrovaný Peťula neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 26)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »