Zkušenosti s Pyrurama

No nevím, známá pyrury chová, ale nekřičejí vůbec. Někomu křečejí?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ahoj Peťulo. On má každý takové papoušky jak si je vychová. Já mám například pyrury a agapornise růžohrdlé v ložnici. Prostě už nikde není místo. Mám přepapouškováno a v zimě chci, aby měli všichni teplo. Někde na chodbě bych je nenechala. Obzvlášť o agapornisech se říká, že jsou to křiklouni. Já si nemohu stěžovat u mě jsou potichu. Přestože nejsou ručně dokrmení v době, kdy koncem léta nehnízdí jsou ve společné voliéře, dokáží si se mnou v ložnici v zimě povídat. Co se týká pyrur, jsou to nadmíru snášenlivý papoušci , hlavně mezi sebou. Neperou se o jídlo a pokud jeden něco najde, druhý si může od něho ukousnout a nic se neděje. Křičí pouze tehdy a to hodně, když jim odstavím mláďata, dám je do jiné místnosti, tak na sebe volají a to docela hlasitě. Hlavně večer než se zhasne a než zalezou spát. Jinak pokud jsou sami v páru, tak nekřičí. No já nevím, ale u mě nekřičí ani pověstní amazoňani. Ty jsou naučení mluvit, tak spíš pronášejí nějaké věty a když se tomu směju, tak se smějí se mnou. Prostě opravdu hodně záleží jak si své zvířectvo člověk vychová. Já jsem sama, tak s nima žiju. Když je má někdo ve voliéře a jen jim dá najíst, uklidí a obhlídne, tak se určitě chovají jinak než když jsme vlastně všichni pořád v jednom hejnu. Mně zbývá ještě , abych s nima chodila spát na bidlo. Tak posílám foto z poslední doby. U mě mají velkou volnost. Rádi lítají, tak proč jim nedopřát prostor.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Pyrury sú naozaj super vtáci. Osobne chovám cca 15 párov a ich hluk sa dá s prahľadom prežiť aj napriek tomu, že ich mám v obytnej miestnosti rodinného domu. Okrem nich mám okrem iného tiež eklektusa a toho je počuť bez problémov. Čo sa týka hlučnosti tak najmenej hlučné sú rupicoly, perlaty a frontalisy, hlučnejšie sú roeseifronsy a griseipectusy, no a osobne považujem za najhlučnejšie molinae aj keď ide skôr o individuálnu záležitosť, pretože o jednej páre skoro neviem a keď spustí samička druhej páry tak musím utekať z miestosti.
  • Obrázek
neregistrovaný Lukas B. neregistrovaný
1,1 p. perlata
  • Obrázek
neregistrovaný Lukas B. neregistrovaný
Díky za odpovědi. 4 Orina: myslím, že u tebe je to jiné, že s nimi trávíš opravdu vyjímečné množství času. Já je viděla několikrát a vždycky mě jejich projev přišel takový hodně ostrý. 4 Lukas B.: Vy jste mi odpověděl na otázku ještě dřív než jsem se dostala k PC ji napsat. Díky za srovnání druhů.
neregistrovaný Peťula neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 16.04.2012, 10:51:35

sem tam se ozve - párkrát za den, ale nic hrozného.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 26 (celkem 26)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »