Korela - kolik zrní denně?

Dobrý den, můžete mi prosím napsat optimální množství zrnin pro korelku na den? Třeba kolik "polévkových lžic", já gramy asi neodhadnu.
Děkuji, jsem začátečník.
neregistrovaný L.D. neregistrovaný
ty snad sníš každý den uplně stejné množství???
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Achjo.. nechci jí přecpávat... dokud bych jí sypala tak by žrala - je bezedná... myslím to s ní dobře :-/
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
A z čeho usuzuješ že se přecpává? Ptáci mají mít zrní neomezeně, pouze tučné zrní můžeš dávat na příděl ...
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ale když moc jí a má neomezeně tak jen žere a žere a jen sedí na bidlu, nic nedělá, nehejbe se, jen sedí, bez pohybu.... ovoce vůbec nejí, jen zrní... směs zrní má proso, slunečnici, nějaké suché bobule a buráky.. ale jí jen proso a slunečnici.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
U ptáků je normální že vybírají jen to co mají nejradši, a pokud má krmení dost tak vybere jen to co chce a zbytek nechá proto bych zkusil dávat menší dávky a nechal ji misku třeba 2 dny aby ji to přinutilo jíst i ostatní krmivo.
ondra77 ondra77 45 příspěvků
Jestli se pořád cpe, tak vynechte v potravě slunečnici a buráky především. Stačí polévková lžíce zrní a strouhaná mrkev a pláteček jablka. Taky to musíte jíst před ní aby byla zvědavá co to je. Odpoledne přidejte zase lžíci zrní, pokud to ranní měla vyzobané. Na noc ovoce dejte pryč ať nehnije. Ovoce budete ze začátku vyhazovat, ale časem to určitě okusí. Do strouhané mrkve můžete nasypat trochu slunečnice a promíchat to. Jak bude vybírat slunečnici určitě okusí i mrkev.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Korelám dejte směs proso,nahý oves,lesknice,pohanka,a slunečnice tak čtvrteční díl.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Smím se zeptat co je to za směs, že jsou tam i buráky ? A co jsou to "nějaké suché bobule " ? V první řadě než koupíte směs, tak musíte přesně vědět co obsahuje a zda je vhodná zrovna pro korelu. Podle těch buráků se domnívám, že se nejspíš jedná o směs pro velké papoušky, což korela zcela jistě není. Musíte kupovat směs která je určená přímo pro korelu, nebo si směs míchat sám, ale musíte si od zkušeného chovatele nechat poradit co konkrétně namíchat.Co se týká množství, tak netučných zrnin jako je proso, lesknice, pohanka můžete dávat neomezené množství a tučné jako slunečnice v daleko menší míře. Jak píše přispivatel 244.74 tak čtvrteční díl. ovoce dávejte, protože nakonec mu přijde k chuti.
neregistrovaný Roman Jinšík neregistrovaný
To je pravda, že spousta lidí dává papouškům nevhodné směsi. Jednou mi říkala chovatelka, že její andulka vůbec nepřijímá potravu, po konzultaci jsem se dozvěděla, že krmí směsí pro velké papoušky.Lidi vezmou v krámě sáček s potravou pro papoušky a neuvažují, že je v krmení veliký rozdíl.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
L.D. no to krmení je od VITAPOLu a jmenuje se "základní krmivo pro korely" :-), je v něm nejvíce prosa, malinko slunečnice, opravdu celé velké buráky (ale jen pár) a bobule nevím, nejsou tam rozepsané, ale když tam je "pro korely" tak jsem to neřešila... ona si stejně vybírá co jí chutná....
ovoce tedy zkusím, zatím se ho ani nedotkla, ale budu zkoušet dál.
Děkuji za rady.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jak píšete: "ona si stejně vybírá co jí chutná", to je velká chyba v krmení!!! Jak píšou kolegové, dejte jen trochu a k tomu ovoce a zeleninu. Slunečnice by ve směsi mělo být opravdu trochu a buráky vůbec.
Brno Brno 210 příspěvků
Odpověď na příspěvek uživatele L.D. z 07.02.2010, 13:20:48

Ahoj, má to bý cca 15 gramů denně to je asi jedna/dvě polévkové lžíce. :)

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Korely mazlíčci jsou extrémně náchylné k obezitě a mívají pak spoustu zdravotních problémů. V jejich jídelníčku by se slunečnice ani buráky vůbec neměly objevit pokud se nejedná o páry, které hnízdí a odchovávají mladé. 

Naše směs je určená speciálně pro papoušky mazlíčky, bez slunečnice, ale s bylinkami, jedlými květy a sušenými plody. Můžete se podívat zde: https://avilore.cz/

neregistrovaný Avilore neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 14 (celkem 14)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »