KŘÍŽENCI ARŮ

Při brouzdání po us stránkách jsem objevil další "up" stupeň křížení. Shrnul bych mi známé křížence arů, kteří již delší dobu figurují na americkém trhu s papoušky, někteří již byli nabízeni i u nás. CATALINA - Ararauna x Arakanga HARLEQUIN - Ara Ararauna x Ara zenokřídlá RUBY - Ara zelenokř. x Arakanga MILIGOLD - Ara vojenská x Ararauna / velmi působivá , přirovnal bych ji k ararauně o velikosti vojenské ary se zelenou místo modré / Jestli jsou tyto produtky dále plodné si z následujících řádek odpovíte sami. CATABLUE - Catalina x Ararauna CAMELOT - Catalina x Arakanga FLAME - Catalina x A.zelenokřídlá SCARLEQUIN - Harlequin x Arakanga Objevil jsem i foto křížence Ary vojenské s Arou hyacintovou, bez pojmenování. Ale korunu tomu všemu dalo další primární křížení- EMERALD - jedná se o aru zelenou / A. ambigua / a arou hyacintovou. Tento produkt je věrná kopie ary hyacintové v převážně zeleném zbarvení. Nejsem propagátor kříženců, ale musím konstatovat, že EMERALD je úžasný / zadej do vyhledávače emerald macaws a uvidíš sám. Jaký je váš názor na tato křížení, rozuměj na trhu s PET mazlíčky. Obecně jsou tito kříženci o nějakou stovku usd dražší než ten nejdražší z rodičů.Pro částečnou představu přidám foto harlequina z hol. stránek, autorovi fota se tímto omlouvám - použití je pouze pro názornou ukázku.
  • Obrázek
cone cone 1412 příspěvků
Jak je to tedy s tou neplodností? U arů tedy kříženci nejsou neplodní.Jak vyplívá z popisku Coneho. A co jiní. Třeba nádherní s horskýma. Jsou plodní,nebo ne,nebo jen někteří??
biker70 biker70 235 příspěvků
Dobrý den. Po estetické stránce je to velmi působivé a musím přiznat, že někteří kříženci jsou více než povedení. Přesto z chovatelského hledicka to může býti tikající bomba a v daleké budoucnosti se může obrátit proti nám. Já už sice žít nebudu, ale nejsem sobec, a není mi zcela jedno, co tu bude, až tu nebudu. To je největší problém dnešní civilizace-nezájem o budoucnost ve které už nebudeme figurovat. Shrnutím efektní, ale jako chovatel fandím genetické čistotě jedinců. Asi se nemá nic přehánět. Mnoho věcí na této planetě špatných není, akorát s nimi lidé neumí zacházet, nebo je začnou zneužívat.Mnoho lidí si může říci, že když kříží oni, proč né já. Potom budeme chovat spíše rody, než druhy a můžeme se tak připravit o nádhernou rozmanitost přírody.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Velice výstižný příspěvek, sám bych to nenapsal lépe.
neregistrovaný Marty neregistrovaný
Toto je spíše vše za oceánem, ale nedaleko ode mne je jeden chovatel, který kříží pap. dlouhokřídlé - třeba seneg. s majerákem nebo hnědohlavým. Pak takto vzniklé jedince zařazuje dále podle toho, na co jsou více podobní. Sám jsem viděl v Přerově křížence agapornisů růžohrdlých s hnědohlavými agap.
Jinak Mirku je v podstatě jedno, jestli nějaký Američan má v kleci jednotlivou "čistou" aru nebo působivého křížence, ale jen pokud tam zůstane a nebude později použit do dalšího chovu. Také jsem pro genetickou čistotu jedinců / nevykládejte si to jinak / u papoušků, je mi proti srsti i křížení poddruhů.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Sunflowersman to napsal naprosto přesně. Nejde než souhlasit!!!
Brno Brno 210 příspěvků
No jo, teď jsou samostatně v klecích jako PET a za pár let... Nechci to vidět příliš černě, ale co bude dál?!
Brno Brno 210 příspěvků
ten hyacintový s tim zeleným je fakt nádherný
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Mezití doba pokročila a dopídil jsem se dalších nových kříženců arů, už vyššího stupně. Ale ty primární kříženci se rozrostli o následující : EMERALD - Ara vojenský x Ara hyacintový /stejne označení jsem objevil i u kříženců Ara zelený x hyacint (????)/ TROPICANA - Ara militaris x Ara arakanga CALOSHUA - Ara arauna x Ara hyacintový CALICO - Ara zenokřídlý x Ara vojenský název jsem nezjistil - Ara kanida x Ara vojenský Ty složitější nové kombinace jsou : MILICAT - Miligold x Catalina CAPRI - Camelot x Scarlet VERDE - Scarlet x Ara Ambigua SHAMROCK - Scarlet x Ara vojenský Samozřejmě že různých dalších kombinací bude přibývat, primát v tomto chovu drží nepochybně Spojené státy, ale i v Evropě se tento směr začíná rozvíjet. Zda to je či není dobrý trend? Spíše bych osobně byl pro chov v čistých liniích.
neregistrovaný cone neregistrovaný
hybridi se mi celkem pohledově líbí, ale z mého pohledu jim moc nefandím přece jen je to křížení genů a s matkou příroudou si nemá kromě ní kdo co hrát ....... ale drobná otázka, měl jsem zato, že kříženec Harlequin je kříženec ararauny a zelenokřídlé ???
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Jirko máš pravdu, přepsal jsem se, opravím to. :-)
neregistrovaný cone neregistrovaný
myslíte že byste mohli tipnout o co se jedná?
  • Obrázek
cone cone 1412 příspěvků
tipl bych to na EMERALD
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
omlouvám se cone, vím že to není z tohodle vlákna takže po přečtení to klidně smaž, jak dopadli testy DNA u žaků, holka nebo kluk :-) jsem s ženou zvědav :-))
kadukaj kadukaj 429 příspěvků
Je to fotka glaucus z internetu, ale emerald je velmi blízko. Odebíral jsem krev fantíkovi a neměl jsem nikoho, kdo by mi žaka podržel, takže nemám odebrán vzorek, no a na fant. ještě výsledek nedošel.
neregistrovaný cone neregistrovaný

dobrý den, dá se sehnat u nás v ČR právě onen Harlequin? Děkuji za odpověď

neregistrovaný xxx neregistrovaný

Harlequiny nabizeli v lońském roce chovatelé ze Slovenska i od nás.

neregistrovaný cone neregistrovaný

Dobrý den, 

na stránkách Amadina gouldové je inzerát na prodej arů harlekýnů. Odkaz mi bohužel nejde vložit. 

Emil Emil 42 příspěvků
Dobry den mal by som prosbu o urceni mutacie tychto araraun nakolko mam o ne velky zaujem o ake ararauny sa jedna a aka by mohla bit jejich hodnota vemi pekne dakujem s pozdravom Michal
  • Obrázek
neregistrovaný michal neregistrovaný
Mám doma 8 aru. Jen jeden pár je 10lety ararauna. Ostatní jsou 2-3 let. Jsou ve společné voliere mají tím pádem možnost najíst si k sobě partnera.. Ale... Ara ARAKANGA si hledí ararauny a další zase tě druhé arakanze. Myslím že tím pádem se takové věci dějí i v přírodě... Nechtěla jsem je parovat a dala jim možnost výběru.
neregistrovaný Renata neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 20)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »