Aktuálně: 5 053 inzerátů173 557 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Odchov turak pod chůvami

hlasema
hlasema (19 příspěvků) 12.02.2010, 21:57:12 xxx.xxx.252.27
Zdravím všechny příznivce turak. Nedávno se tu probírala náročnost odchovu těchto ptáků a zda lze úspěšně odchovávat pod rodiči. V posledním čísle magazínu ITS jsem narazil na alternativu k umělému odchovu, a to odchov pod chůvami. David Jones píše, že mu pár bělokorunkatých vychoval mláďata jiných druhů (t.hartlaubi, t.fischeri, t.schalowi a t.schuettii). Zda podkládal vejce nebo vylíhlá mláďata, neuvádí. S takovým odchovem jsem se zatím u turak nesetkal. Co na to ostatní chovatelé, narazili jste již na něco podobného?
Martin
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2010, 17:51:22 xxx.xxx.207.2
Dobré odpoledne turakofilové. V loňském roce jsme uměle odchovali 0,1 turako chocholatý (buffoni) - tedy abych byl přesný - naše dcera jej odchovala, a to bez jakýchkoliv zkušeností s ručním dokrmováním, bez odchovny a speciálního krmení - ale s láskou a celodenní péčí (fotky jsou z mobilu, takže omluvte jejich kvalitu). Novák - Chlum u Třeboně
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2010, 17:58:25 xxx.xxx.207.2
vloudila se malá chybyčka
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2010, 18:00:49 xxx.xxx.207.2
a finále (omlouvám se za chybičku)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2010, 18:02:27 xxx.xxx.207.2
poslední foto na rozloučenou (před cestou k novému majiteli)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2010, 17:23:39 xxx.xxx.133.22
Zdravím Vás Vladimíre. Chci se Vás zeptat, v jakém stáří byl mladý turakoušek odebrán z hnízda ? Zdeněk G.
anonymní (neregistrovaný) 15.04.2010, 18:57:02 xxx.xxx.207.2
Dobrý den, Zdeňku. Mládě jsme odabrali asi 8 dní po vylíhnutí (přestože rodiče na něm perfektně seděli a bránili jej, krmili jen sporadicky , a tak jsem jej do okamžiku odebrání 3x denně dokrmoval na hnízdě). Vzhledem k tomu, že z pracovních a časových důvodů byl tento akt poměrně náročný, po rodinné poradě jsme se rozhodli k umělému odchovu. Ještě vám předám jeden postřeh z hnízdění turaků. Víte, jak poznáte, že se vylíhla mláďata? Od tohoto okamžiku se na hnízdě zdržují oba rodiče společně. Na snůšce se pouze střídají ( tento jev mám potvrzen i od dalších úspěšných chovatelů turak). Zatím jsem s pozdravem Novák - Chlum u Třeboně

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.