Aktuálně: 5 145 inzerátů172 431 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

papoušek nádherný

Jan Zeman (neregistrovaný) 02.10.2006, 03:25:15 xxx.xxx.134.63
dobrý den zajímalo by mě je-li normální, že tento papoušek je hrozně uřvaný a také jestli se naučí dobře mluvit. Ráno začne křičet a s malými přestávkami na jídlo a nějakou tu zábavu kdy nekřičí mu to vydrží až do večera dokud se nesetmí. Jedná se o samečka kolem 1,5 roku starého. Také je docela plachý tak bych potřeboval poradit nějakou fintu jak se s ním více sblížit. Předem děkuji
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.10.2006, 07:51:11 xxx.xxx.168.20
Dobrý den. Důvodů proč křičí může být více. Třeba si tímto vyžaduje vaši pozornost. Jinak se všichni ptáci nějak projevují. Někteří převážně jen ráno při východu slunce a potom během dne si občas zakřičí a některé druhy křičí i na večer. Papoušek nádherný nemá moc dobré vlohy k mluvení je to spíše voliérový pták než papoušek na ochočení (jako mazlíček), ale to neznamená, že ho někteří lidé nechovají jako mazla. Jinak částečně křiku se dá zamezit částečným přikrytím klece v ranních hodinách. Částečně píši protože papoušek musí mít dostatek čerstvého vzduchu a další problém je, že se v kleci tvoří malé částečky prachu což mu taky moc na zdraví nedopřeje. Ochočit moc taky nepůjde musíte se mu hrozně moc věnovat. Musíte si u něj získat důvěru. Tím, že mu budete předkládat pamlsky. Musí se přestat bát vaši ruky. Například Moji Alexandři rudohlavý jsou plaší ptáci, ale položím jim na poličku půlku piškotu a samečci si okamžitě pro něj jdou to je asi první krok k ochočení. Tyto poličky jsou velice dobré. Uvedu další příklad pro jednu pachou páru andulek jsem postavil klec, kde jsem udělal dvoje dvířka jedny velké a jedny menší takzvané krmné dvířka na kterých je i menší plošinka místo poličky na kterou pokládám misky s krmením a některé misky mají přišrubované na pletivu. Tento způsob krmení se mi opět ukázal velice vhodným protože jsem ptáky nikterak neochočoval a jednou při krmení jsem jak samečka, tak samičku hladil po zádech a vůbec si mě nevšímali. Ono hodně pomůže i menší klec takhle papoušek si lépe získá důvěru a zkrotne, ale zase je problém v tom, že papoušek nádherný je velký letec a potřebuje pohyb. Doufám, že jsem Vám, alespoň trochu poradil a nebo trochu inspiroval.
Žaneta (neregistrovaný) 09.12.2015, 10:08:38 xxx.xxx.61.137

Dobrý den, papoušek nádherný mi cca před dvěma měsíci přilétnul na zahradu a už mi zůstal. Ze začátku byl opravdu plachý a asi po 14 dnech se už nechal pohladit a krmila jsem ho i z ruky. Ale ted už asi 3 týdny na sebe šáhnout nenechá, hrozně se vzteká. Občas i když jenom kolem projdu. Voliéru pro něj zatím nemám, ale mám to určitě v plánu. Klec má metr na metr, ale každý den ho cca na 5-7 hodin pouštím. Mám pro něj i pár přistávacích ploch :D. Prostor má. Dříve jsem mu podložila klacek a nechal se zavřit, ted i s tím mám velké problémy. A ještě jsem se chtěla zeptat, které ovoce a zelenina jsou pro něj opravdu lahůdka, a co naopak nesmí. Jak je s exotickým ovocem. Chtěla bych mu trochu dopřát :). Ale hlavně co s tím jeho vztekáním a naříkáním. Je mi opravdu líto a nevím jak mu pomoct.. Moc děkuji za radu.

Anonymní (neregistrovaný) 09.12.2015, 18:11:23 xxx.xxx.46.72
Odpověď na příspěvek uživatele Žaneta z 09.12.2015, 10:08:38

no jake ovoce nesmi:no nemnel by moc mandarinky pomela a jine exoticke ovoce,kdyz date trosinku zkusit nic se nestane ale fakt jen ochutnat a staci..........muj papousek nadherny ma rad kazdodennikombinaci kdyz ji pustim do pokoje:jablko a psi piskot(doporucuji psi piskoty ktere se daji koupit ve zverimexu,je tam malo cukru a tim je to zdravejsi),a jinak v lete boruvky,ty ma strasne rada a ma fialovy zobak,ale jen jednu nebo dve protoze stejne jako u lidi se blbe kadi,jinak malina janody lesni nebo zahradni,taky bezove vetve na okusovani (bez listu a bobulek)maji to radi take sipky z planych ruzi je to dobre nasusit nebo zamrazit a davat v zime ,ovoce a zelenina je draha a v sipcich je mnoho mineralu a vitaminu

Anonymní (neregistrovaný) 09.12.2015, 18:13:26 xxx.xxx.46.72

jo a jeste varena ryze maximalne  5 zrn

Mira (neregistrovaný) 28.01.2017, 18:14:12 xxx.xxx.40.114
Mam alexandra maleho a moc nepiska spis vubec kdyz sme v misnosti jen kdyz sme vedle v pokoji tak parkrat piskne jinak ne co mam delat ???
Veronika (neregistrovaný) 02.07.2019, 21:18:05 xxx:xxx.e089:50b6
Dobrý den, zajímalo by mě jestli tady někdo nemá zkušenosti s odchovem mláďat papouška nádherného. Mám jeden pár, kterému se poprvé podařilo vychovat jedno mládě. Samička ho pravidelně krmí ale sameček začal jeho "volání na jídlo" napodobovat a samička teď krmí spíše samečka. Měla bych jim ho raději odebrat a krmit ho sama? Už je poměrně velký (má asi měsíc), ale nemá ještě všechno peří.
Anonymní (neregistrovaný) 05.07.2019, 11:27:57 xxx.xxx.39.42
Zkontrolujte papouška brzy ráno nebo k večeru to rodiče krmí nejvíce. Jestli bude nazrany tak jim ho tam nechte oni ho odchovaji. Samozřejmě jestli se vám zdá nějaký podvyziveny tak ho raději dokrmite.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.