Aktuálně: 5 052 inzerátů173 419 diskuzních příspěvků17 740 uživatelů

Kachna domácí- samosedící

Iveta Kabourková (neregistrovaný) 06.06.2010, 16:10:19 xxx.xxx.250.144
Výte,já jsem začátečnice a moc kachnam nerozumim.Chtěla bych se omluvit,ale podle popisu v knížce mám kachnu pižmovku(činku),ale teď jsem se také v té knížce dozvěděla,že kačer když jeKačer pižmovky je křížený s domácí kachnou,hlavně pekinskou oplozenost bývá nižší a jsou ve směs neplodní jde o mezidruhové křížení.A to může být můj problém,protože,když jsem jedno vejce rozbyla tak tam nebyl zárodek.Co mi na to povíte vy pane Herink.Předem samozřejmě děkuji za odpověď Iveta.
Eva (neregistrovaný) 22.05.2015, 09:27:50 xxx.xxx.255.50
Odpověď na příspěvek uživatele Petr KAhánek z 07.03.2010, 20:36:39

Dobrý den,

také nám stále nenesla kachna,bylo to tím, že neměla dostatek zeleného krmiva a také potřebuje písek.

Anonymní (neregistrovaný) 21.05.2016, 15:51:55 xxx.xxx.5.13
Odpověď na příspěvek uživatele Marťan z 01.03.2010, 21:25:15

Nejlepší jsou pižmovky(čínské) .

Obrázek
Vašek Stejskal (neregistrovaný) 23.05.2016, 14:28:28 xxx:xxx.deed:164e

Dobrý den,

usadily se nám na zahradě kachny z blízkého potoka a ne a ne je odsud dostat. Chtěl bych se zeptat na fungující metodu jak je nadobro vystrnadit? Zatím jen mechanicky plašíme a mají z toho spíš srandu :-)

Díky za odpověď.

Vašek Stejskal

J.M. (neregistrovaný) 23.05.2016, 20:03:53 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vašek Stejskal z 23.05.2016, 14:28:28

Pro pana Stejskala náměty:

  1. Zrušit na zahradě všechny vodní plochy, napájedla a koupadla, protože je kachny mají rády.
  2. Do zahrady volně pustit nevychovaného mladého velkého psa (psy), nejlépe loveckého ohaře nebo nějakého hloupého velkého křížence, který má potřebu na všechno a za všech okolností útočit a štěkat.
  3. Na zahradě nenechávat žádné krmivo, na kterém by se divoké kachny mohly přiživovat.
  4. Nabídnout "Vaše" kachní nežádoucí "imigrantky" někomu k odchytu, možná by si je někdo rád nasadil do svého zahradního rybníčku.
  5. Pokud si "Vaše" kachny "imigrantky" na Vaší zahradě už udělaly hnízdo, tak to hnízdo najděte a seberte jim všechna vejce, a sbírejte jejich další vejce, dokud budou snášet. Čerstvá vejce si i můžete uvařit.
  6. A nakonec: vždyť je může za úplatu i nějaký pozvaný myslivec legálně odlovit. 🙂
Vašek Stejskal (neregistrovaný) 25.05.2016, 11:44:52 xxx:xxx.deed:164e
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 23.05.2016, 20:03:53

Dobrý den,

díky za užitečné tipy,

1. Na pozemnku je jezírko s vodopádem-a to nezměním :-( za plotem je potok a les.

2. Pozemek je sice oplocený, ale je využíván i třetími osobami.

3. Krmení zde není...jestli holky nechodí "rybařit" do klidných vod :-)

4. Jsou to divoké kachny a tak přichází v úvahu spíš řešení č. 6

5. Po hnízdě se podíváme :-P

6. Pozemek je sice u lesa a potoka, ale je to zástavba.

Napadlo mne, zda existuje něco jiného ve smyslu pachových stop přirozených nepřátel nebo lze k jezírku umístit něco co se jim nelíbí. Co vlastně kachny "nemají rády"?

Díky i ostatním za tipy a triky ;-)

Vašek Stejskal

J.M. (neregistrovaný) 25.05.2016, 13:57:23 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vašek Stejskal z 25.05.2016, 11:44:52

Žádné "pachové stopy přirozených nepřátel" na kachny platit nebudou. Ptáci (obecně se soudí), že nějaký příliš vyvinutý čich nemají, jestli vůbec nějaký mají. Ty kachny tam u Vás nesmí nikdo krmit !  Co tam žerou ?

Jako všichni živí tvorové, i kachny nemají rády hluk a neklid. Vím, že z jedné výkrmny prasat se kdysi úplně odstěhovali potkani potom, co v té výkrmně byla provedena rekonstrukce a betonové podlahy byly bourány pomocí elektrických sbíječek. Nejméně týden tam totiž celé dny nepřetržitě zněl velký hluk od sbíječek a celý objekt se otřásal vibracemi od těch sbíječek.

Možná, že by kachny odradily i výstřely do vzduchu (ale nevím, nakolik je tato činnost legální v zastavěné oblasti).

Přirození nepřátelé kachen: kuna lesní, potkan, lasička; možná by pomohl cvičený ochočený sokol. Ručně byste je mohli pochytat v noci, když spí, a odvézt potom do nějakého útulku (nebo do ZOO), aby je tam zavřeli, nebo jim ustříhly letky v jednom křídle tak, aby nemohly létat.

Je samozřejmé, že  "drzé" mohou být pouze kachny zdravé .....

Pozeptejte se Mysliveckých jednot, které vědí o lokalitách, kam se jim nedaří usadit divoké kachny a proč a poučte se od nich.

 

J.M. (neregistrovaný) 25.05.2016, 14:09:02 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vašek Stejskal z 25.05.2016, 11:44:52

Ještě dodatek: Ornitologové umí odborně provést odchyt ptáků, jistě by uměli odchytit i Vaše kachny "imigrantky". Můžete i v nějakém mysliveckém časopise uveřejnit inzerát např.:

"Umožním odchyt a odvoz asi 10 ks kachen divokých na soukromém pozemku. Ozvěte se na tel. č.: .....".

J.M. (neregistrovaný) 25.05.2016, 22:35:39 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Vašek Stejskal z 25.05.2016, 11:44:52

Udělejte z nouze ctnost:

Na své zahradě vybudujte volieru s malou průtokovou vodní nádrží. A do té voliery postupně (po odchytu) dočasně umístěte své divoké kachny "imigrantky"; (přestanou se volně toulat po Vašem pozemku a budou atrakcí pro děti i pro dospělé) . Mohou ve volieře vysedět i kačátka a Vy můžete pak třeba doplňovat stavy divokých kachen v okolních mysliveckých revírech, nebo se najde i jiné jejich uplatnění.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.