Aktuálně: 5 592 inzerátů168 290 diskuzních příspěvků17 658 uživatelů

Andulky-páření

astrild (neregistrovaný) 16.04.2011, 22:15:08 xxx.xxx.136.183
Vážený pane 109 90 chovám exoty již více než 45 roků a to nejen zebřičky , a přesto nikomu neříkám jestli tomu rozumí či ne.Naopak jsem vám radil aby jste si otevřel svoje vlákno a tam radil těm kteří na vaše rady dají.Tímto naši diskusi končím nebot z toho nechci udělat takovou arénu jako to je na i fauně.přeji hodně chovatelských úspěchů
L (neregistrovaný) 17.04.2011, 12:03:02 xxx.xxx.174.89
4 Orina: paní Svobodová prosím Vás jako zakladatelku tohoto diskusního vlákna o Vaše vyjádření. Od kolika měsíců necháváte své andulky hnízdit a proč? Děkuji Lenka
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2011, 15:12:52 xxx.xxx.112.110
dobry den ja jsem se ptala na to jestly nechat mladou andulku hnizdit ale co delat kdyz vajicka snese na zem budky jso zakryte ona je prosincova cily mlada.nevidela jsem ji parit se ale presto nejsem tam furt.samec ji krmil jak starsi tak ten mladsi.budky necham zakryte co myslite
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2011, 15:32:28 xxx.xxx.41.14
prosim mohl by mi nekdo poradit proc dva pary andul se dobre dva mesice pojimaji samec samicku krmi na strese budky a do budkyneane vlist a to maji do hromady ctyri budky dekuji za odpovet
sunflowersman (neregistrovaný) 17.04.2011, 19:51:13 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Každý má právo učinit volbu, v jakém věku může nechat papoušky hnízdit. Z čistě vědeckého hlediska je ovšem pravdou, že andulky dokáží hnízdit velmi mladé, jelikož jsou takto navyknuty přirozeně v přírodě. V době hojnosti to prostě musí stihnout, aby pokračoval tento živočišný druh. O tomto tématu jsem zde diskutoval už nějaký čas zpátky a došlo mě několik urážlivých mailů. Proč necháváte například hnízdit některé papoušky v roce života?? Jelikož je zjištěno, že v přírodě v tomto věku normálně odchovávají, proto i pro andulky je přirozené odchovávat v určitém stáří a nemůže to mít negativní následky. Nechci obhajovat ani nikoho navádět, ale fakta jsou fakta a nelze nijak tutlat tento typ informací.
astrild (neregistrovaný) 18.04.2011, 18:29:42 xxx.xxx.136.183
Hezký den pro:Sunflowersmanns tím co píšete ,plně souhlasím ,ale ještě třeba doplnit že se to děje v jiném podnebí,že tam mají jiný rozmnožovací stimul.,jiný stravovací možnosti,to všechno ovlivňuje že rychleji pohlavně i tělesně dospívají.Vidět v Australii nemocného ptáka je zřejmě nemožné, žije tám daleko víc predátorů než u nás .
petra (neregistrovaný) 09.01.2016, 10:57:11 xxx.xxx.154.39
Dobrý den mám pár andulek mají budku a takové malé hnízdo ze slámy mimo budku. nedávno jsem vyděla samičku andulky jak sedí v hnízdu z ocasem nahoře od té doby uběhly asi dva dny a samička se schovává stále za budkou je nejak aktyvnejší myslíte že snese?dekuji za odpoved
Pia (neregistrovaný) 11.07.2017, 16:06:36 xxx.xxx.32.22

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na jednu otázku.

Mám venkovní voliéru s 9 andulkami. 3 samce a 6 samic. z toho 3 páry ... no a 3 samičky jsou samotné, ale jejich partnery se snažím co nejdříve dodat. Teď k mé otázce. Jeden ze spárovaných samců, který své samičce věnuje pozornost na 100% byl včera ránou mnou přistihnut jak se páří s jinou nespárovanou samičkou. Myslíte si, že z toho něco bude, i když netvoří pár? A pokud samička naklade vejce, bude jí v tom sameček pomáhat či ji nechá, aby si poradila sama?

PS: pokud samička snese vejce, určitě zbylé samičky předělám di jiné voliéry, aby se nepokusily vejce zničit.

Děkuji Pia.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.