Aktuálně: 5 045 inzerátů173 374 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

rádio?

anonymní (neregistrovaný) 17.09.2007, 17:21:49 xxx.xxx.14.80
Dobrý den mám doma kakarika a když jsem ve škole tak je mu smutno a proto se vás chci zeptat jestli bi nepomohlo pouštět mu rádio výdicky když ho pustím tak ho beze hnutítí poslouchá dík za odpověd
anonymní (neregistrovaný) 18.09.2007, 12:32:40 xxx.xxx.65.178
Dělám to stejně a docela to pomáhá, ačkoli lidská společnost je lepší. Když to jinak nejde...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.09.2007, 14:08:19 xxx.xxx.183.35
Souhlasím s Lukášem. Určitě je to dobrá věc, ale já takové věci nazývám oblbovákem. Stejně jako zrcátko, tak i rádio oblbuje papouška. Rádio je mnohem lepší než magnetofon, takže zde bych zase tak velký problém neviděl. Uvedu příklad. Je to sice úplně z jiného soudku, ale když se nad tím zamyslíme, tak něco na tom bude. Sestra má psa. Když si ho přivezli, jako štěně, tak když nebyli doma, tak mu pouštěli televizi, aby nebyl pes sám a cítil se bezpečněji. Pes je v dnešní době 5 let starý a celých 5 let je závislý na televizi a musejí mu ji pouštět. Pes večer sleduje s nimi televizi a když vidí něco co se mu nelíbí, tak dělá pěkný brajgl (štěká). Takže s rádiem raději opatrně. Jde taky o to, že papoušek potřebuje mít klid. Potřebuje mít klid na hygienu, kterou provádí v době, kdy nejste doma. Přes den taky občas pospává a podobně.
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2007, 13:03:38 xxx.xxx.48.224
Klidně mu ho pouštějte vůbec to nevadí a na nic si nezvykne je to jen kulisa pouštím mu ho když odcházím a když zapomenu nic se neděje zabaví se jinak hračkamy a okusem.
cone
cone (1412 příspěvků) 02.10.2007, 21:38:33 xxx.xxx.176.221
Mám vedle chovné místnosti během dne stále radio zapnuté.V místnosti mám asi 10 párů / senegalce, konžské, žaky a nějaké tarantíky, hudba nebo i mluvené slovo působí jako kulisa a dle mého tlumí možné rušivé podněty zvenčí .Papousči jsou na tlumenou hudbu přivyklí a bezproblémově hnízdí a vyvádějí mladé.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 03.10.2007, 05:48:36 xxx.xxx.168.20
Pane Cone. V tomto případě s vámi souhlasím. Ptáci si alespoň zvyknou na rušivé podněty. Je to něco, jako když často kontrolujete budky. Ptáci si na častou kontrolu dobře zvyknou a později nejsou problémy s kontrolami budky, ale to jsem trochu odbočil. Co se týká hudby určitě pozitivně působí na ptáky. Například v ZOO se běžně pouští hudba a nebo jen zvuk vodopádu, což si myslím, že je vhodné.

Jenže pouštět rádio jednou ptákovi (mazlíčkovi) a dvou ptákům (páru) je značný rozdíl. Dle mého by to mohlo napáchat určité škody. Nemyslím, že u menších druhů by to napáchalo nějaké škody, ale u větších druhů určitě ano. Například u žaků, kteří by si na rádio mohli hodně zvyknou a vybudovat si určitý zlozvyk. Když sem se začínal více věnovat ptactvu, tak jsem často četl příspěvky typu CHCI SI POŘÍDIT ŽAKA, ALE DĚLÁM V PRÁCI 16 HODINOVKY A 12 HODINOVKY. Zde by byl určitě problém. Časem by majitel chtěl odjet na dovolenou a svěří péči papouška sousedovi, který mu nepustí rádio, nebo přijde majiteli větší učet za elektřinu a bude se snažit ušetřit proto najednou přestane pouštět rádio na které je papoušek zvyknuty. Neříkám, že všichni papoušci by se zachovali stejně, ale tak jako já ani vy nemůžeme vědět, jak se zachovají, když rok jim někdo bude pravidelně pouštět rádio a pak náhle přestane (škubání peří). Dle mého pokud člověk nemá čas na papouška a chce mu nahradit společnost rádiem, tak by si papouška neměl ani kupovat (což není vůbec případ zadavatele tématu). Dle mého by papoušek měl mít přes den určitě klid, protože i přes den pospává, měl by mít klid na hygienu, jak jsem psal i výše. Podle mě by se měl papoušek zabavit přirozenější cestou, jako například hračkami, pestrou nabídkou krmení, větvičkami a podobně. Ve vašem případě rádio nepoužíváte, jako zabavení ptáků ti se u vás zabaví sami navzájem, protože žijí v páru.

Nechci, aby můj příspěvek zase někdo špatně pochopil pan Cone má naprostou pravdu, že hudba působí pozitivně, ale co se týká pouštění rádia pro jednoho ptáka (mazlíčka), tak jsem trochu jiného názoru. Celkově si myslím, že je to každého věc názoru.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.10.2007, 12:22:50 xxx.xxx.176.221
V mém případě je to opravdu tlumící kulisa, jednu chovnou místnost mám asi 2m od plotu pozemku, za plotem je veřejný chodník a nasleduje nefrekventovaná cesta.Když sousedovic dětí běží ze školy nebo projede hlučnější auto, neruší to nějak ptáky.Používal jsem i fontánku s vodou,což je asi mín návykové a je přirozenější.Připomněl jste mi, že ji musím opravit.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.