Aktuálně: 5 207 inzerátů171 648 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů

Fraška

sunflowerman (neregistrovaný) 17.04.2010, 01:53:16 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. V poslední době se objevuje spousty otázek, zeptám se já, nesměřuje tohle do naprosté frašky,kde se mísí naprosto vše, především línost, neochota, lhostejnost a nechuť?. Pokud se uvažuje nad novou tváří webu, uvítal bych jistě rozdělení na chovatelskou část a část pro mazlíčkáře.Tímto nechci opovrhovat lidmi, kteří chovají papoušky jako mazly, rád zavítám na tuhle sekci, přesto prosím admina , pokud by to šlo, vytvořit sekci samostatnou pro chovatele. Určitě na tom nebude škodný nikdo z nás. Zbyňku v poslední době přemýšlíte nad změnou a víte jistě dobře co a jak změnit. Jediné nechápu, proč neutvoříte ve vašem zvířecím onlinesvěte vyjímku v podobě stránek ryze o papoušcích. V toto směru jste dokázali hodně a je škoda měnit podstatu toho, že patříte mezi velmi oblíbené weby.Omlouvám se , že jsem se nevyjádřil dříve. Ovšem beru to jako krok zpět. Cítím, že můžete vyzdvihnout chovatelskou problematiku na opravdu vysokou úroveň, proč tak není účiněno? Sním o velmi kvalitním webu kde se bude rozebírat problematika mazlíčků a samostatně problematika chovu. Vše potřebné máte při ruce, prestiž nadosah.Neber to zle, je to pouze můj názor. Chci podotknout , že si velmi vážím Vaší činnosti s bratrem, ať už se mění jakkoliv. Přesto mě nedá spát, že zahodíte šanci vytvořit web papouškářů, který by patřil do top.....
zbynek
zbynek (916 příspěvků) autor webu
17.04.2010, 06:57:44 xxx.xxx.142.1
Zdravím,
však můj názor byl stejný jako tvůj, jak jsem jej napsal v tomto tématu:
http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-6038/
Většina lidí se ale vyjádřila pro změnu, tak uvidíme jak to dopadne. Bratr je též od začátku pro změnu, tím pádem pro přenesení papoušků na společný web. Já pro zachování samotných papoušků s novinkami, tak uvidíme jak se ještě domluvíme do doby, než to bude nutné rozhodnout. Každopádně vaše názory nás zajímají.
PS: diskuze by se dala rozdělit všelijak, jen mít ten nápad.
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2010, 09:02:44 xxx.xxx.16.33
sunflowersman:
kam bys zaradil otazky typu "co vsechno muzu nacpat do krabice od bot?" je to chovatelska otazka nebo mazlickarska?

"stupidni" dotazy, na ktere by zadavatel nasel odpoved behem nekolika minut, kdyby nebyl shnily pouzit nejaky vyhledavac, pripadne si precetl nejakou knizku, se vyskytuji hojne v obou skupinach.
Orina
Orina (227 příspěvků) 17.04.2010, 12:11:00 xxx.xxx.123.68
*Stupidní* dotazy?? Oni jsou i stupidní odpovědi od některých držitelů papoušků. Na takovou odpověď se mi pak nechce ani reagovat, ale ten, kdo dotaz položil a přečte si takovou reakci a řídí se podle ní může špatně pochodit nejen s papouškem mazlíčkem, ale pokud je to začínající chovatel, tak může špatně dopadnout i s celým chovem. Ono neznamená když někdo drží pár papoušků rok, že všechno ví a jeho zavádějící odpověď hraničí někdy se zdravím papoušků. Málokterý tazatel si uvědomí, že zde odpovídají právě i tito *chovatelé* nebo děti, kteří se chtějí chovem papoušků nějak realizovat. Jenže říkejte to tazateli, který se právě potýká s nějakým problémem a chytá i ty nejnemožnější odpovědi.
cone
cone (1412 příspěvků) 17.04.2010, 12:42:29 xxx.xxx.67.3
Navíc když čtete navlas stejný dotaz několikrát do měsíce, tak zvažuji zda vůbec odpovídat.
Ty základní otázky jsou odpovězeny v každé obyčejné příručce - brožurce specializované na jednotlivé druhy / cca 100kč/ k dostání VŠUDE ! Osobně se touto literaturou nezabývám, ale pro toho co NIC neví není jiná cesta než brožurku koupit a nastudovat, nebo jednodušeji a hlavně levněji si radu na diskusním foru vyžádat, proč se obtěžovat nějakým hledáním.
Orina (neregistrovaný) 19.04.2010, 15:05:31 xxx.xxx.99.111
Možná, že už to bylo probírané, ale přesto dávám návrh, aby v nových* diskusích papoušků* bylo fórum, kde bude nutné se zaregistrovat, se jménem i s tím co chovatel chová a jak dlouho, protože někteří začátečníci se odpovědím diví a zkušenějším chovatelům jde z některých odpovědí hlava kolem. Kolikrát se divím jak něteří začínající chovatelé odpovídají s přehledem na otázky jak chovat určitého papouška, kterého ani nevlastní a nikdy nevlastnili. Pakliže je takový chovanec právě moje parketa jako např senegalci, tak nad takovými odpověďmi žasnu. Nemohu ale odpovídat na otázku alexandrů, protože to co jsem si přečetla někde v knížce se může od praxe značně rozcházet. Z toho důvodu by byla dobrá na novém fóru určitá povinná
registrace, aby byl přehled jestli má odpovídající o chovaném druhu přehled z praxe a nebo jestli si odpovědi právě vycucal z prstu.
anonymní (neregistrovaný) 19.04.2010, 15:57:02 xxx.xxx.62.209
***fórum, kde bude nutné se zaregistrovat, se jménem i s tím co chovatel chová a jak dlouho***

jak si predstavujes overovani pravdivosti techto udaju?
Orina (neregistrovaný) 19.04.2010, 19:05:12 xxx.xxx.119.57
Pokud napíše chovatel, že chová eklektusy a pak o nich ani nežvejkne a nebo napíše úplné blbosti tak se velice rychle pozná že je to Kecal z Prodané a né chovatel. Takovému expertovi by se mělo při více chybách doporučit aby buď napsal o sobě pravdu a nebo mu na takovém fóru stopnout vstup. A že těch blbostí někteří napíšou na hromadu. Možná by si pak dal každý pozor na to na co bude odpovídat a co bude odpovídat! A hlavně jestli o sobě napíše pravdu. Protože jestliže chovatel co chová andulku měsíc odpoví nějakou blbost, tak se to dá prominout, protože ostatní vidí, že se asi trochu zbodnul. Všichni jsme omylní a každý má s chovem nějaké zkušenosti. Ale některé odpovědi hraničí přímo se životy papoušků.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.04.2010, 19:49:51 xxx.xxx.226.3
I já se přidám..jsem pro zachování samostatného webu Papoušků.Takový ten chovatelský mix už najdete leckde, ale takhle pěkně vedený web s jedním zaměřením..málokde.
A souhlasím s Orinou....pokud by byla chovatelská sekce...registrovat pod vlastním jménem a příjmením, zaslat poštou ověřovací kod na uvedenou adresu (klidně si poštovné zaplatím)a myslím, že ani ostatním chovatelům ochotných diskutovat na úrovni by to nebylo proti strsti ?? tím by se ty stupid dotazy celkem "regulovaly" a pro diskutování by tam měli přístup jen registovaní...neregistrovaní by mohli jen vyhledávat a číst.
Co vy na to?
raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
20.04.2010, 08:27:17 xxx.xxx.142.1
Zdravím vás, nad možností psát pouze po zaregistrování jsem přemýšlel. Měl jsem ale obavy, že ztratíme řadu čtenářů. Máte ale obrovskou pravdu v tom, že to jsou většinou dotazy, které se buď pravidelně opakují, nebo jsou opravdu někdy stupidní. Registraci bych udělal jednoduchou, takže pro toho, kdo to myslí vážně a chce se opravdu normálně zeptat, nebude problém údaje vyplnit.

Diskuze pro registrované přináší několik výhod i pro nás jako pro provozovatele. Mohli bychom uživatele jednoznačně určit, což bez přihlášení nejde. Pokud by někdo dělal problémy, tak bychom mu mohli zablokovat účet a už by prostě psát nemohl. Pro novou registraci by si musel založit nový účet a mít další e-mail, což by taky nikoho nebavilo pořád zakládat nové e-maily.

Asi máte pravdu a diskuze pouze pro registrované povede určitě ke zkvalitnění obsahu, i když za cenu toho, že se počet příspěvků možná sníží. Zkusíme to ještě nějak promyslet, třeba nás napadne ještě nějaké řešení. Rádi uvítáme jakýkoliv nápad.
Orina (neregistrovaný) 20.04.2010, 09:24:51 xxx.xxx.92.149
Nechat třeba tuto původní verzi tak jak je a k ní přidat pouze verzi druhou. Na tuto druhou verzi by jistě lidi taky rádi chodili, i když třeba s povinným přihlašováním, protože by se dozvěděli potřebné odpovědi od dlouholetých chovatelů. Tak by vlastně tato původní verze co běží nezaznamenala žádný odliv diskutujících. Ještě je dobrý nápad zaslat po přihlášení ověřovací kód, aby přihlášení bylo seriozní.
2191968
2191968 (213 příspěvků) 20.04.2010, 12:12:58 xxx.xxx.230.164
Stoprocentně souhlasim s Ruza 5.Za současného stavu mě už přestalo bavit odpovídat na primitivní dotazy a radši jsem své vstupy na forum omezil.Toto řešení by určitě zkvalitnilo celé diskusní forum.Petr

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.