Aktuálně: 5 594 inzerátů168 305 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Kůra pod rostliny?

fylip (neregistrovaný) 20.04.2010, 16:38:12 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli někdo máte skušeností s dáváním na dno volier kůru která se dává na skalky pod rostliny.Tráva u mě jak už jsem skoušel nemá šanci:)U penantu to jsem ají čekla, ale nevyšlo to ani u králováků a horáku.Napadla mě ale tato kůra.Jestli s tím někdo máte skušenosti mohli by jste to prosím popsat?
Díky
fylip
Orina (neregistrovaný) 20.04.2010, 16:57:41 xxx.xxx.97.134
Kůra , která se dává pod rostliny bude asi na dno voliér nevhodná. Jednak se bude špatně čistit trus, který ulpí na kůře a jednak pokud budete papoušky rosit, tak má kůra tu vlastnost, že udržuje vlhko a mezi kůrou tak vzniká plíseň, což by asi u papoušků nebylo vhodné. Nejlepší jsou do voliér dlaždice, které se dobře udržují. Pokud chcete mít na dně voliéry nějaký trávník nebo písek, stačí vynechat 1-2 dlaždice, tam trávník založit a udržovat ho. Rozhodně se na takovém prostoru udrží lépe čistota.
fylip (neregistrovaný) 20.04.2010, 19:22:11 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
Díky za odpověď:)Na vlhkost už jsem taky myslel ale chtěl jsem vědět taky názor od ostatních:)Trávu nebo spíš hlínu:D nemám v celé voliře, ale jenom v nekryté šasti.V otevřeném záletu mám kachličky.
fylip
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 20:15:15 xxx.xxx.204.249
Vlhkost určitě drží, ale při běžném rosení nevidím problém, vždyť venku když jí máte pod stromky prší ... V udrždě nevím, pokud jí budete měnit, proč ne ... Další věc je že ptáci jí rozhrabou a místama jí stejně mít nebudete.
Udržování trávníku jak píše orina nestačí, i drobotina dokáže během poměrně krátké doby zlikvidivat zeleň.
Někde jsem četla že někdo dává nad kousek trávníku pletivo a ptáci se nedostanou aby trávu zlikvidovali uplně.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 20.04.2010, 20:15:35 xxx.xxx.226.3
Já měla nejdříve ve volieře písek, teď se mi nějak nedostává, tak jsem tam dala čisté!! hobliny z měkkého dřeva a zatím si je nemůžu vynachválit. Předesílám, že do voliery mi neprší.Křepelky se v tom rádi rochní, andulky probírají a celkově to vypadá velmi čistě a upraveně.Dobře se to smete, spálí v kotli a šup tam čisté (truhláře mám přes ulici):-)
anonymní (neregistrovaný) 20.04.2010, 20:16:34 xxx.xxx.204.249
A i když se mi tráva líbí, ideální je (bohužel) beton, z hlediska údržby i hygieny :)
fylip (neregistrovaný) 21.04.2010, 16:40:03 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
nemyslíte hobloviny?Vpilinách by se asi udusily ne?
kdybych měl kryté voliery tak bych to s hoblovinama skusil(tať ka je stolář a máme přímo u domu jeho dilnu takže to by nebyl problém, ale mám venkovní voliery s otevřenýma záletama takže by to asi nešlo:)A navíc i ta hlína vypada přírozeněji než hoblovin, ale hobloviny jsou do vnitřních prostorů určiitě dobré, ale ven ne.
fylip
PS:přikládám foto volier.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 21.04.2010, 17:04:12 xxx.xxx.75.169
Venku prší a to právě způsobuje tlení a vytváření plísní., Jestli se taky krom papoušků staráte o zahradu, tak víte kolik plísně je mezi mokrou kůrou. Kůra se dáva pod keře např pod rododendrony, aby tam byla větší vlhkost a nerostla tráva. A tyto všechny podmínky papoušci ve voliéře nepotřebují. Nejlepší jsou dobře posazené dlaždice. Takové aby se daly často ostříkat tlakovou hadicí a někde místo dvou dlaždic tráva, aby v ní mohli papoušci hrabat. Pochopitelně, zničené drny trávy musíte vyměnit. Záleží jaký zájem o tento trávník budou papoušci mít. Když vám ho zničí během dne, tak musíte při raním krmení vyměnit i drny s trávou. Papoušci vám budou za kus toho hrabání v trávníku vděční a vy budete mít zbytek voliéry čistý. Fotky nemám.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 21.04.2010, 20:11:04 xxx.xxx.226.3
No jasně že hobliny, o pilinách jsem ani nepípla:-), to by skutečně byla blbost jak trám, už kvůli prašnosti.Jak tak koukám na ty tvé voliery..výlety...máš-li tam zem a nechceš.li tam beton nebo dlaždice a máš.li těch papoušků jen pár a máš čas na to se s tím "mazlit", tak pořádně tu zem udusej a na lehce posyp pískem, jen slaboučkou vrstvičku.Jednou za týden nebo dle uvážení dětskýma hrabičkama uhrab shrab bordel a jednou za měsíc stahni všechen písek a vyměň.Bude to vypadat přírodně, upraveně,a ptáci budou nadšeni.Ale jen za předpokladu toho, že se té čistotě budeš mít čas věnovat:-)).Já mám pod těmi hoblinami cihly,ale budu taky betonovat, kvůli podhrabávání myší.....ale stejně pak na beton přijde písek nebo hobliny...podle toho co bude:-)
Obrázek
fylip (neregistrovaný) 21.04.2010, 21:28:06 xxx.xxx.80.34
*omlouvám.Četl jsem místo hobliny piliny:)
Můžu to skusit.Jsem ještě na základce takže v den kdy nemám treninkx to půjde a čas by byl:)
Máte to moc pěkně udělané.Můžu se zeptat co v téhle volieře máte?
Děkuju za radu.fylip
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 21.04.2010, 23:00:38 xxx.xxx.226.3
Moje rady ber, prosím, s rezervou...mám teprve ani né roční zkušenosti, ale co se vybavení týče..dost experimentuju,,teď s umělýma kytkama.Pokud chceš vědět víc, i jak to u mě vypadá zadej si do vyhledávače tady na foru: stavba dřevěné voliery.....všecko je tam nafocené a popsané :-) Držím palce..
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2010, 07:13:17 xxx.xxx.109.90
Keď nemaš vo volierach dlažbu,alebo beton,tak jednoznačne by som Ti doporučoval tam dať buď riečny piesok,alebo drť z kameňolomu napriklad frakciu 2-4,alebo 4-8.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 22.04.2010, 08:35:25 xxx.xxx.20.75
jestli můžu taky trošku přispět do diskuze,tak do vnitřní voliery dávám karton,ten se dá vyměnit a zamést,ve venkovní volieře jsem mívala písek,ten je fakt perfektní ,dobře se udržuje.Teď mám venkovní volieru v přestavbě,do zakryté části dám zpět písek,řešila jsem co do odkryté části,bude tam venkovní dlažba a s tím kouskem trávy je to dobrý nápad.Tady se najde tolik dobrých rad.S tou kůrou bych to asi nezkoušela,nepřijde mi to moc dobré,bude opravdu špatně udržovatelná,možná jen někde do kousku,zkusit co to udělá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.