Aktuálně: 5 040 inzerátů173 728 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

nátěr dřevěné voliery

sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 22.04.2010, 09:00:04 xxx.xxx.20.75
Může mi někdo poradit čím je dobré natřít dřevěný základ voliéry?Může být použit luxol?Mám tam jen andulky a korely,chci ještě přidat jeden párek zebřiček.Tihle mi nepřijdou jako velcí ničitelé.
Ještě jedna žádost o radu,od loňského léta mám párek korel,letos jsem jim tam dala budku v lednu do vnitřní voliery,protože jsem nedočkavá jestli se spáří.Zatím se nic neděje.Přikoupila jsem ještě jednu samičku,aby si sameček vybral,ale tu novou odhání,jen si přisedne někde poblíž.Ty původní jsou tak patnácti měsíční neli starší.Proč se nic neděje?Do vnitřku budy nechodí,jen posedávají na budce nebo před vletovým otvorem.Možná si nedli?Sedí pořád vedle sebe,jak jeden z nich změní stanoviště druhý ho hned následuje,včera možná první náznak,samička čistila peří samečkovi na hlavě.Asi budu muset být trpělivější.Nemám s korelama moc velký úspěch.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2010, 14:25:18 xxx.xxx.204.249
Navzájem probírat peří si můžou i partneři stejného pohlaví.
Nevím co jste sledovala tím že dáváte budky v lednu kdy je zima a případné ptáčata by nebyla dostatečně krmena protože není prodloužený den, nehledě na teplotu do které by vyletěli atd ...
Jste velice nedočkavá, proto i to přikoupení samičky ...
Ptákům můžou vadit třeba podmínky, chovatelství není o tom "hup na krávu a je tele".
Problém nyní vidím i v přikoupení dalšího ptáka
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.04.2010, 20:37:40 xxx.xxx.226.3
Také mám dřevěnici pro andulky a korely, zvenku jsem natírala Luxol Extra.Zevnitř ničím.Není potřeba.Jinak nevím ,zda je dobrý nápad dávat dohromady zebřičky a andulkama a korelama. Také o zebřičkách uvažuji,ale do samostatné bednové klece,jsou přeci jen zvědavé a mohli by obtěžovat andulky v budkách. Korely: podobná situace...samička 09 a sameček 08, moc se k sobě nemají....neřeším to, na radu zkušených to nechávám na přírodě....a nezbývá než čekat :-)
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2010, 21:30:22 xxx.xxx.20.75
Já vím,že jsem nedočkava,mám je ve vnitřní voliéře,je tam stálá teplota.Mám tam teda tu další samičku nechatJe jedno v jaké výšce mají budku korely ve voliéře?Je mi jasné,že chovatelství není o tom-HUP NA KRÁVU A JE TELE.Ráda si nechám poradit.Nemám kolem sebe nikoho,kdo by mě poradil a s kým bych si o tom mohla popovídat.Ale asi je fakt,že se do toho moc hrabu,protože na úplném začátku se mi dařilo mnohem lépe,teď jsem se k tomu po nějaké době vrátila a přijde mi,že mi to moc nejde,asi jsem na ně moc rychlá.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 07:48:06 xxx.xxx.204.249
Pokud se chcete dočkat pořádných odchovů chovat jen jeden pár korel ve voliéře !!
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 23.04.2010, 08:37:22 xxx.xxx.20.75
Děkuji za radu.původní pár je šedý samec a perlová samička/foto v tématu s názvem pohlaví korel ze dne 19.4.10/.Tu novou mám asi tedy dát pryč nebo mám nechat samce vybrat?
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 20:33:06 xxx.xxx.20.75
Ta venkovní je ještě ve výstavbě,ale teď jsem sehnala konstrukci ze skleníku,4x4m,v. 2m,sedlová střecha.Takže se bude základna muset zvětšit,budu muset postupně na to připravit manžela//. do zítra snad času dost/.Do to ho se snad dva páry korel a tři páry andul vejdou.Když se zadaří,pak určitě přiložím foto.
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 20:40:00 xxx.xxx.204.249
Pokud byste o korelách něco věděli, věděli byste že dva páry jsou akorát na problémy, samci se metzi sebou hašteří a brání si budky tak na hnízdění kolikrát moc času nezbívá a v drtivě většině se dočkáte mláďat od dvou párů stejně jako od jednoho. Najdou se i vyjímky kdy soužití párů funguje bez větších problémů, ale nedoporučuje se to (vlastní zkušenost)
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 20:43:17 xxx.xxx.204.249
pokud máte takový krásný prostor a trváte na společném soužití více druhů tak bych do toho i šla pokud bude prostor šikovně řešený že na sebe korely nebudou neustále narážet ), ale 3 páry andulek je málo budete to mít dost prázdné
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 21:24:15 xxx.xxx.20.75
Ten prostor se dá rozdělit na dvě voliéry a malou chodbičku na krmení,takže do každé části jeden pár.Zítra to musím pořádně přeměřit,ta míra je jen můj odhad.To budu řešit až to bude stát na zahradě.Nebudu s těma korelama lámat přes koleno,nechám si eventuelně jen jeden pár.Zas je tam nebudu cpát a dělit to na dvě metrové/š/ voliéry radši jim to nechám tak jak to je.Nechám si poradit,v začátcích jsem měla taky jen jeden pár korel,pak jsem na nějakou dobu přestala a loni zase pozvolna začala.Jen teď nevím ,jak dál.Od loni mám pár korel a přikoupila jsem ještě samičku.mám nechat samce vybrat?
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 21:30:42 xxx.xxx.20.75
Oprava rozměru v mém minulém příspěvku,4m voliéru rozdělím na dvě dvou metrové ne metrové voliéry.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.