Aktuálně: 5 094 inzerátů172 558 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

PYRURY

anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 17:00:17 xxx.xxx.57.166
Dobrý den..Prosím o váš názor na volbu domácího mazlíčka,který by nebyl příliš hlučný,byl dobře ochočitelný a naučil se pár slov. Dočetla jsem se,že vhodným druhem do domácího prostředí je právě PYRURA. To mi říkal i náš prodavač ve zverimexu,který se v papoušcích docela vyzná. Má někdo zkušenosti s tímto papouškem ? Vím,že je více druhů..Třeba že údajně pyrura rudohlavý by měl být "nejtišší"..ale vím o dalších druzích i barevných mutacích. Vím i to,že je rozdílná cena,ale zajímá mě,zda třeba ty nejlevnější a nejobyčejnější druhy PYURY se řadí mezi ty,které by byly do bytu velmi vhodné a učenlivé k ochočení. A ještě dotaz: je lepší aby bylo mládě pyrury dokrmované ručně-nebo je snadné ochočení i bez tohoto dokrmování? Někde se dokonce uvádí,že v tomto případě může být ruční dokrmení i mírně na škodu,že jsou potom tito papoušci hodně "drzí"..že je lepší je vzít i bez dokrmení a krásně se ochočí..Nevím,jestli je lepší rovnou koupit páru nebo stačí jednotlivě? Jak je to potom s ochočováním-když si pořídím dva stejně staré kusy najednou ? Prosím prosím-už jsem naštudovala hodně-ale napište mi osobní CENNÉ zkušenosti ,názory a rady..Za každou vstřícnost a ochotu poradit DÍKY MOC MOC !
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 18:57:48 xxx.xxx.80.193
tak vse co zde pisete je pravda. Mam doma hnedouchou. Je velky mazel, i kdyz nebyla rucne dokrmena. S tim tichym papouskem nevim. Zalezi asi na kazdem jedinci. Kupoval jsem ji od pani, co ji mela na balkone a tam ji hodne kricela. Ja ji mam doma a je moc hodna a jen tak si stebeta. Muzu jen a jen doporucit.
sunflowersman (neregistrovaný) 23.04.2010, 21:35:42 xxx.xxx.175.196
Dorý den. Závislost peněžní ceny a hlučnosti druhu zřejmě neexistuje. Začal jsem s pyrurami rudohlavými, poté jsem sehnal tři páry pyrůrů perlových červenobřichým a jeden pár pyrurů žlutoprsých. Pokud mám opravdu objektivně hodnotit, pyrurové rudohlaví a žlutoprsí zcela v pohodě, perloví červenobříší se ozývají jen pokud jim dojde pestrý sortiment krmení v miskách. Obecně mě přijdou pyrurové jako únosní. V toku mírně hlasitěší,ale jak zasedli na vejce nevím o nich. Čekal jsem i hlučnost při vylétnutí mladých,ale nic se neděje. například s aratingy se nedá srovnávat. Mirek
anonymní (neregistrovaný) 23.04.2010, 22:46:59 xxx.xxx.57.166
A když bych hlasitost srovnala třeba se dvěma andulkami-které mám v bytě a švitoří celý den bez přestání a někdy udělají pořádný šramot? A ještě prosím poraďte: nemám se bát jít třeba do páru těch úplně nejběžnějších a nejlevnějších pyrur? Můžu prostě pořídit s klidem i ty,které nejsou ručně dokrmované? Viděla jsem nááádherná videa tady na netu,jak jsou to suprově ochočení a roztomilí ptáci..Napište prosím..Děkuji moc.
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2010, 00:54:15 xxx.xxx.80.193
ja mam ty hnedouche, stoji kolem 700 kc kus. Ted sedi na vejcich a jako bych je nemel. Z budky vylezaji jen kdyz se jdou najist nebo proletnout. Kdyz nechodim kolem, tak je treba i cely den nevidim. Jedine co mi ukazuje, ze je mam, je kazdy den prazdna miska od krmeni. Pokud je budete mit v byte, kde chodi jen stejni ldie, tak by problem byt nemel. Zakrici si, jen kdyz prijde nekdo cizi a to ted co mi sedi , tak taky ne.
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2010, 07:16:25 xxx.xxx.16.33
muj prvni pyrura (modravy - lepida) byl odchov pod rodici, odebrany hned po osamostaneni. ochocil se (to jest nabrat na prst a nechat na sebe sahnout) behem tri dnu. casem z neho vyrostl velmi drzy ptak s neskutecnym egem. po cca pul roce dostal partaka, ten byl sice mlady, ale uz ne tolik a z voliery, byl podstatne plassi. bez jakehokoli ochocovani zkrotl celkem primerene, kdyby na tom nekdo trosku intenzivneji pracoval, verim, ze by se ochocil daleko vice. zase byl daleko uctivejsi, clovek si nemusel hlidat, jestli nahodou nevkrocil do jeho osobniho prostoru.
Orina (neregistrovaný) 24.04.2010, 08:31:24 xxx.xxx.99.166
Jsou to nejhlasitější papoušci co mám. Když slyší že někdo přichází k voliérám řvou jak krávy. Jestliže jsou spokojení a mají něco dobrého k jídlu podělí se o to a hlavně co se mi líbí neperou se jako ostatní papoušci. Nevěnuji se jim tak jako senegalců a přesto když je pustím aby se prolétli tak jsou ukáznění a jsou především se mnou. Nevyvádějí takové lotroviny abych musela mít stále oči na šťopkách. Pakliže chci aby letěli do své voliéry, celkem bez velkého nahánění poslechnou. Nemají ovšem rádi když se jim ve voliéře moc hrabu a ze začátku měli tendenci kousat. Zatím ještě nebyla příležitost, ale kdy je měl krmit někdo jiný a měl jim dávat misky do voliéry asi by nekompromisně útočili na vetřelce, což se mě zase u senegalců neděje. Je dobré dát do voliéry otočný krmný pult pro všechny případy, zvlášť jestli to budou domácí mazlíčci a budou zvyklí jen na určité lidi při krmení.A kteří pyrurové okouzlili mě? Jsou to pyrury hypoxanty a pyrury modročelý orinocký ovšem vybrat si mezi ostatními druhy také není snadné. Jejich překrásné zbarvení okouzlí každého. Nechci se nyní dotkout chovatelů korel, ale myslím že jsou pyrury stejně velké a pro oko krásnější. Ovšem každý papoušek je krásný pro toho kdo si zamiluje určitý druh. Potom na něj nedá dopustit a velebí ho před těmi ostatními. Tak šťastnou ruku při nelehkém výběru z tolika krásných druhů.
Obrázek
Nikol (neregistrovaný) 04.02.2013, 19:11:23 xxx.xxx.140.146
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s dokrmeným i nedokrmeným mládětem, jestli je tam velký rozdíl? Chtěla bych domácího mazlíčka, který bude mazlivý a naučí se třeba pár triků a slov.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 04.02.2013, 20:13:49 xxx.xxx.85.66
jako mazlíka určitě dokrmenou, je sice pravdou, že i nedokrmená se dá poměrně dobře ochočit ale dle mých zkušeností už tam určitě není to pouto jaké je u ručně dokrmených ano můžou být celkem hluční, ale něco jiného je s více papoušku popřípadě ve voliéře a něco jiného jako domácí mazlík sólo doma pár triků se naučí, ale slova neočekávejte, nemají moc velké vlohy k mluvení a to co "mluví" tomu hlavně rozumí páníčkové :-)
anonymní (neregistrovaný) 07.02.2013, 19:05:54 xxx.xxx.44.1
dobrý den, nechci zakládat nové téma, ale mám hloupí dotaz. Pyrury červenobřiché a pyrury perlové jsou jeden druch nebo dva? popripadě jaký je v nich rozdíl? a ještě po kolika letech pohlavně dospívají? děkuji za odpověď
anonymní (neregistrovaný) 07.02.2013, 19:05:54 xxx.xxx.44.1
dobrý den, nechci zakládat nové téma, ale mám hloupí dotaz. Pyrury červenobřiché a pyrury perlové jsou jeden druch nebo dva? popripadě jaký je v nich rozdíl? a ještě po kolika letech pohlavně dospívají? děkuji za odpověď
Biker70 (neregistrovaný) 07.02.2013, 19:35:46 xxx.xxx.48.30
Koukněte na http://www.pyrrhura.cz/chov-papousku/pyrrhura/
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2013, 15:13:55 xxx.xxx.227.133
Dobrý den, pyrura červenobřichá je latinsky pyrhurra perlata. Takže to bude ta stejná, jen jméno má trošku zkomolené. Angláni ji nazývají crimson bellied conure, tedy karmínovo břichá pyrura. Před 14-ti dny jsme koupili dvě sestry červenobřiché pyrurky, takže jsem si o nich něco nastudovala :-). Jsou moc krásné...Katka
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2013, 19:58:00 xxx.xxx.44.1
no ja myslim ze to ty stejne nebudou, tady na tech strankach si najedte na jejich fotku http://www.pyrrhura.cz/chovane-druhy-papousku/fotogalerie/
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2013, 16:08:39 xxx.xxx.14.133
Dobrý den, pyrrhura perlata a pyrura červenobřichá - je to ten stejný druh. Doma mám dvě a jsou super.
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2013, 17:22:44 xxx.xxx.44.1
a nelisi se nahoodu zbarvenim?na ty fotce to je videt
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2013, 13:57:32 xxx.xxx.227.133
Ty fotky jsou jeden a ten stejný druh papoucha. Jen jsou tam dva názvy - český a latinský. Rozdíl v barvě - záleží na světle, na kusu, na tom, jak jsou staré - mláďata mají břicho zelené a postupně jim červená.
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2013, 13:58:47 xxx.xxx.227.133
***Dobrý den, pyrrhura perlata a pyrura červenobřichá - je to ten stejný druh. Doma mám dvě a jsou super. Já mám taky dvě! Dvě samice. Co máte Vy? Pár? Máte je jako mazlíky nebo ve voliéře?
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 14.02.2013, 16:37:42 xxx.xxx.151.22
pyrrhura perlata tvoří několik poddruhů, pyrura červenobřichá je jeden z nich. Jedlinský
Lukas B. (neregistrovaný) 15.02.2013, 16:10:38 xxx.xxx.116.119
Pyrrhura perlata je monotypický druh. Napriek tomu, že v staršej literatúre do tohto druhu zaradzovali tiež tri poddruhy dnes samostatne uvádzaného pyruru modravého (Pyrrhura lepida).

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.