Pohlaví korely

Dobrý den, teď jsem z toho zmatená. Ptala jsem se tu zezačátku(nevím na jaké straně) co jsem to našla za korelku. Maruška to byla 2 měsíce a pak mi nějaká paní napsala že je to sameček (šudlí se mi o hlavu jak sameček), tak jsme to změnili na Jarouška. říká ahoj ferdíku (to je naše andulka) a píská co jsme ji naučili - co jsme se zatím dočetla, tohle bývají znaky samečků- mám zůstat u Jarouška? Nejsem žádná chovatelka - kdysi jsem dostala samečka andulky, k němu pořídila samičku a minulý rok našla korelu.
Děkuji za odpověď, nejlépe nějakénu opravdovému chovateli, který se tímto zabývá delší dobu. Petra
neregistrovaný Petra neregistrovaný
moj papagaj korela vei okolo 100piskotov ma len jeden rok mam aj kanarika a zebričku korela sa vola rocky
  • Obrázek
neregistrovaný Norbert Kovač neregistrovaný
Treba čakať na vajcia. Ja mám tiež korelu a štvrť roka som si myslel, že to je chlapec. Až som jej raz na druhý deň našiel v klietke vajce. Ale sú aj iné formy rozoznania, ale to sa dá zistiť najmä u tých nekrížených korelách z Afriky. Tieto sú krížené a majú to sfarbenie rôzne. Takže čakať na vajce...
  • Obrázek
neregistrovaný chovatel neregistrovaný
Také bych chtěla přispět. Chovem korel se sice nezabývám příliš dlouho ( asi 4 roky), ale chovám již 10 kusů různého zbarvení a mutací (šedá přírodní, šedá perlová, strakatá, strakatá perlová, bělohlavá). Všichni mají již potvrzené pohlaví. Nyní jsem si koupila korelu bílého zbarvení se žlutavým nádechem a sytě žlutou hlavičkou (měla by to být lutino, ale chybí jí červené zbarvení očí a na křídlech jsou nepatrně vidět lehce béžové skvrnky - tak nevím, nejedná-li se o velmi velmi světlou mutaci straky). Nevím však , jakého je pohlaví, s lutinama zkušenost zatím nemám a protože tyto jemné béžové odznaky má i na spodní a horní straně ocasu (jakoby maličké tečkování, někdy přecházející až v proužky) dost mě to mate. Je stará asi rok a půl a vím o ní jen to, že spíše než zpívá, hodně křičí. Lícní skvrnky má však velmi syté a velké. Myslíte, že se jedná spíše o samečka? (Fotografii bohužel ještě nemám). Uvažuji o DNA testu. Takto jsem testovala jednoho údajného 100% samce, který se v hejnu příliš neprojevoval a test potvrdil, že je to samička.
neregistrovaný Míša (22) neregistrovaný
nasa samica stale skrieka otec sa vihraza ze jej gagor natiahne a obesi na stlp a samec je ticho ako mucha.tá tvoja korela je samec 100 percent
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ahoj mě ta 1 fotka připadá na mladého samečka a ta 3 na samici ale jistej si nejsem :-D- Mám samce nového na převychovů je zvoliery a až si zvykne na lidi bude zněj mazlík pro 1 slečnu já mů řikam Pepík 3
  • Obrázek
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
ale je sním sranda okoukava to od mého samce i zlozvyky
  • Obrázek
MildaDitr MildaDitr 365 příspěvků
my jsme to vyřešili tak že jsme se korelu pokusili zastrašit pokud se bude bránit je to samec ale pokud se zkrčí je to samice
potrebuji poradit ... je to samice nebo samec ?
  • Obrázek
neregistrovaný karel neregistrovaný
Dobrý den mám dotaz je to pár, nebo to jsou 2 samice děkuji za odpověd piste pls na E-mail Teuton26@seznam.cz děkuji
  • Obrázek
neregistrovaný Pavel neregistrovaný
prikladam jeste 1 fotku
  • Obrázek
rirodni samice bude ale u lutinka nevim asi lepsi fotku z blizka a nebo na ni kouknete mela by mit na ocase zlute vlnky ale to chce vzit do ruky
Prosim o radu,jake jsou pohlavi moje korely.Moc dekuji
  • Obrázek
neregistrovaný jana neregistrovaný
Prosim pomocte mi? jake jsou pohlavi

ahoj viete mi poradit je toto samicka?

• Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný