AYMARA JAKO MAZLÍK ?

Dobrý den.
Je tu hodně dotazů,jaké menší papoušky kromě andulek a korel je možno chovat v bytě jako domácí mazlíky. Je vhodná třeba aymara? Četla jsem,že je to pták tichý,ale že bývá problém s řídším trusem...Co vy na to?
Máte někdo zkušenosti? Dají se aymary dobře ochočit-případně i naučit pár zvuků či slov? Nebo jaké jsou problémy s chovem doma? Napište,kdo o tomto papouškovi víte více..Díky.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Je ďaleko lepšia ako andulka,nema take prachove perie a je ovela pritulnejšia,čo sa tyka reči a zvukov tak niečo sa nauči,ale andula je v tom lepšia.S tym redšim trusom mate pravdu,ale keby som ja si chcel vybrať medzi aymarou a andulou tak jednoznačne Aymaru.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Podle mě se nedá tak jednoznačně říct že andulka nebo aymara je lepší, záleží vždy na jedinci. Aymary jsou dost zvídavé proto i snadno ochočitelné (ale andulky se taky krásně ochočují), mluvit se aymara nenaučí (andulka pár slov zvládne), s tím že je aymara tichá bych až tak nesouhlasila, ikdyž hodně hlasově se projevuje hlavně v kolonii, možná je to tak srovnatelné s andulkou bych řekla. Trus je podle mě hlavní důvod proč by si lidé měli pořádně koupi rozmyslet a také to vždy zdůrazňuji zájemcům o ně.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Nechci působit jako nějaký chytrák, ale myslím, že srovnáváte nesrovnatelné. Andulky chovám už nějaké roky, sice v hejnu, ale každou chvíli si nějaké mládě omazlím a pak ho předám dál. Před týdnem jsem si pořídila ze zvědavosti pár aymarek, jsem z nich ohromená ještě dnes. Chovám i jiné papoušky, ale něco takového jsem ještě neznám. O andulkách psát asi nemusím, všicni vědí jaké jsou. Ale aymara snad ani není papoušek, spíš kříženec ještěrky a močete, vydává specifické zvuky, prohlíží si Vás, neuletí Vám, spíš uteče :-) ....prostě něco jiného než papoušek.
Na fotce se nenechte zmýlit papoušíčkem nalevo, je osamělý, aymarky mu dělají společnost.
  • Obrázek
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Právě že jsme slyšeli,že jsou aymary takové "buchty"..a nebo že věčně visí na kleci.. :-)) Nevím,neznám..a nedokážu si je představit doma jako mazlíky.. Někteří si je velice chválí-až na ten trus...A že se nenaučí mluvit-jen vydávají zvláštní zvuky...Je to tak ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
No, když on má každý jinou představu. S prominutím hezky česky, když Vás pos .... pták, je úplně jedno, jestli řídkým nebo hustým, brrrrrrrrrr :-). A když máte papouška doma jako mazílka, budete mu klec čistit často ať tak či tak. Aymara nebude v kleci nešťastná, můžete si ochočit i dvě,dovedu si představit, jak Vám lezou po šatech, a brebentí si. Snad jen,že narozdíl od andulky Vás možná začnou brzy nudit, protože nebudou dělat žádné pokroky, budou stejné.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak s tím nesouhlasím, je pekelný rozdíl jestli Vás pokadí andulka se svým malým bobečkem který naberete na ubrousek a nezanechá stopu nebo aymary se svou velkou řídkou náloží :-D
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jak jsem již napsala, každý má jinou představu, a co se jednomu zdá odporné, druhému přijde normální. Mě se na nich líbí, že mi venku neuletí, ale sedí na mě a pozorují svět, mám je jen týden, tak možná jsem až moc překvapená z jejich odlišného chování. Nikomu je nenutím. Andulky sice mluví, ale mě se je to nikdy nepodařilo naučit. Pro představu, andulek mám 12 párů, aymar jen jeden. :-)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 02.05.2010, 15:36:22

dd.

co znamená řidší trus? Co na tom je horšího než normál? 

Děkuji

neregistrovaný Michal neregistrovaný
Aymary jsou úžasní , inteligentní , zvědavi papoušci , bohužel pokud ho ale chcete chovat s jinými druhy tak to není ono . Viděl jsem více případů , bohužel později než jsem si ho pořídil . Ten můj je moc milí k lidem, ale v kleci a docela i mimo ní se projevuje dominantně vůči zpěvákovi obzvlášť ,ale v kleci se ho bojí i kakariky a andulka s ním vychází jako jediná i to jenom mimo klec. Zkoušel jsem to různě kombinovat a neshodne se v ní s nikým . Někdy je jenom hyperaktivní , zvědavý , hraví , jindy agresivní a honí a klove koho vidí . Klec je na aymaru a andulku poměrně veliká 1x1x1 a mají nonstop otevřená dvířka , no pokaždé to dopadlo tak , že druhý papoušek musel spát na skříni schovaný v rohu . Dokonce i poměrně agresivní samec korely patřící přítelkyni .S trusem je to tak , že kadí více než kakariky , no s tím jsem počítal . Možná jediná zbývající možnost aby nebyl sám je pořídit mu samici, no bojím se toho samého konce a jelikož je aymaru málo , bylo by to pro mně již velké riziko najet zase 150 km a neuspět . K lidem je úžasný, no jelikož se najednou musím věnoval všem , a jemu zvlášť navíc, myslím že mu bude lépe jinde protože si zaslouží více pozornosti . Omlouvám se za příspěvek , snad mě pochopíte , píšu narychlo z mobilu .
neregistrovaný Coockie neregistrovaný

Mám dotaz,může mi někdo poradit?Mám párek Aymary,už tři roky.Každý rok sedí a samice vysedí tak tři mladé,ale po třech dnech pokaždé uhynou.Ještě se nestalo,že by vydržel aspon týden.Nevím čím to může být.Myslíte,že chcípnou hlady,že je rodiče nekrmí?Nebo je může samec,nebo mama zabít.Ale stopy ,po zranění nejsou viditelné.Nebo mají nejakou genetickou vadu ,že nevydrží?Může mi nekdo poradit co s nimi mám dělat ,už zase týden sedí a bojím se,že to dopadne jako minule.Prosím napište někdo,kdo má skušenosti s chovem Aymary.Děkuji Alena

neregistrovaný Alena Gary neregistrovaný

Dobrý den Aleno. Osobní zkušenost nemám, ale dočetl jsem se o problémech s hustší a hlavně hrubší potravou, která je pro dospělé v pohodě, ale mláďatům nesestupuje voletem. takž pojdou hlady s plným ale ucpaným voletem.doporučuji se zeptat např.: aymara.smrczech.eu

Hodně štěstí DanZ.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 12 (celkem 12)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »