Aktuálně: 5 144 inzerátů172 490 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

KAKARIKI OCHOČENÍ

silver
silver (5 příspěvků) 03.05.2010, 20:11:16 xxx.xxx.35.126
Ahojte, chci si koupit ručně dokrmeného kakarikiho do bytu, tak se ptám, je vhodný na ochočení? má snahu a nebude u vadit středně velká klec? klec je cca 65cm výška, 45cm šířka..je spíše větší tohle je odhad..
fylip (neregistrovaný) 03.05.2010, 21:15:59 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
kakarik je zvědaví a hraví papoušek:)Kdykliv dám do voliery něco nového nebo něco změním hned je u toho první kakarik.Žrádlo které ještě neměli berou první taky kakarici:)Jsou to zvědaví a hraví papoušci.Klec si myslím je pro kakarika dobrá.Kakarik je spíš šplhaví než letec:) umě většinou lezou po stropu nebo hrabou v hlíně a pořád něco dělají na rozdíl od větších papoušků, kteří ožívají až k večeru.Kakarik se narozdíl od andůlky ale nenaučí mluvit.Nedávno se tady nebo na ifauně psalo o mluvícím kakarikovi, ale je to spíš vyjímka.Ochočit se dá dobře.Můj odchov jsem dal sestřenici na narozeniny a samička se perfektně ochočila.Sice nevím proč neumí lítat ale každý den spokojeně běhá po domě a pořád se někde schovává:)
Andůlka se zase naučí mluvit a líp opaovat různé zvuky ale s ní nemám v domě skušenosti:)
fylip
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2010, 21:26:33 xxx.xxx.35.126
tak vybírám mezi korelou a kakarikem, tak jak? :(
anonymní (neregistrovaný) 03.05.2010, 22:51:19 xxx.xxx.204.249
korelu samce nedoporučuji, sou nehorázně uřvaní
Renata (neregistrovaný) 30.05.2013, 18:32:16 xxx.xxx.71.8
prosím o radu-koupila jsem kakariky ve zverimexu.Máme ho asi 3měsíc.Každý den ve stejný čas mu čistím klec,povídám si sním.nevím si rady co se týče jeho strachu.Z klece vyletí,zajímá se o okolí a jek má všeho dost vrací se do klece,kterou zavírám jen,když chci větrat.Přesto,že s ním hodně často komunikuji,vždy jakmile přistoupím ke kleci vyleze až do nejvzdálenějšího kouta a třese se.Je s námi v obyváku není sám.mluvíme na něj,ale stále se bojí.Nikdy jsem tenhle druh neměla a tak si nevím rady.Do rukou jsem ho nikdy nechytala.Nevím jak je starý ani nevím jaké je pohlaví.měla jsem více druhů papoušků a vždy se mi podařilo ochočit.je mi ho líto,že se bojí,když přistoupíme blíž.Jak mu pomoci?
jan (neregistrovaný) 03.10.2014, 00:07:36 xxx.xxx.11.212

Tak to máme podobny problém az na rozdíl toho ze Já ji mam od chovatele z dubnu letošního roku mohu doporučit slunečnici nebo ořechy na kousky do 4 umyvadla po troskach pomalu postupne u nás to zabírá sic do klece se večer vrací sama ale ochoceny je přece jen lepší než aby letala resp. Běhala po byte jinak si zamilovala koberec tam porad něco probírá k naší smůlu se to od ni naučily i naši dva andulaci :D

mis (neregistrovaný) 18.10.2014, 15:46:19 xxx.xxx.199.107

Mám kakariki asi 3 měsíce a je to malej nezbeda :D Dobrý letec, hodně zvědavej, a pořád něco objevuje. Bohužel mu začali i chutnat parkety, takže ho musím pořád hlídat. Jinak co se týče ochočení - zatím se nenechá hladit, ale běhá mi po hlavě a po ramenou. Obzvláště, když vidí že se mazlím se svým druhým papouškem (korelou), tak hned se u mě objeví a vše pozoruje. 

Hluku moc nedělá, sem tam zamečí podobně jako koza (podivný zvuk pro papuška) 

nováček (neregistrovaný) 06.10.2016, 12:34:35 xxx.xxx.23.225
Dobré odpoledne,včera (5.10.) jsem si přivezla 3měsíční mládě kakarikiho a nikde jsem nenašla informace o tom jak dávají na jevo pocity (strach,radost,zvědavost...).Může mi prosím někdo poradit? Děkuji za odpověď Lucie
nováček (neregistrovaný) 06.10.2016, 17:17:32 xxx.xxx.23.225
Děkuji Naty 1 a nevíte co dělá když se bojí???
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.10.2016, 17:36:59 xxx.xxx.46.72

třese se, nejí , nepije jen sedí

 

příznak nemoci je že nejí,nepije, nesedí na jedné nožce  a jen tak sedí načepýřený s havou v peří ale to musí dělat ve dne hodiny aby se dalo poznat že mu něco je

 

když se mu chce spát je taky načepýřený a většinou stojí  na jedné nožce

Barča (neregistrovaný) 03.03.2017, 23:38:12 xxx.xxx.19.42

Mám doma už měsíc kakariki samičku a když jsem si ji dovezla, měla už 4 měsíce. Na prst si klidně vleze. Na hlavu mi taky klidně skočí, krmit z ruky se taky nechá, ale pohladit nebo chytit se nedá. A když už ji mám na tom prstu, musím mít ruku pevně nataženou, protože kdybych s ní jen trochu pohla k sobě, uletěla by.😢 

Neví někdo jak ji alespoň trochu víc ochočit??🙄

Kveta (neregistrovaný) 28.06.2023, 14:36:36 xxx.xxx.75.217

dobrý den, mám doma páreček, samička je hodně plachá, oproti tomu sameček je aktivní, zvídavý, ale někdy až agresivní. Několikrát na mě nalétával, a když jsem ho chtěla krmit z ruky, tak mě do ní akorát klovnul. Nevím, jak ho naučit, aby byl přátelský a aby nekloval. Navíc samičce asi vyklovává peří ze zadu na hlavě. Když se chce samička najíst, tak se po ní ožene a ona se ho bojí. Často se schovává do domečku. Poradíte prosím, co s ním?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.