Aktuálně: 5 176 inzerátů172 194 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

andulka proc to dela

anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 12:28:19 xxx.xxx.112.110
dobry den dneska jsme zjistila ze andulka vyhodila zase z hnizda vajicka.udelala to uz nekolikrat a nevim proc vzdycky sedi tyden a pak sup a jsou venku.samice je lonska samec asi 7 lety.nikdy mlade nemely.loni se vubec o nic nepokousely.samicku co mel pred touhle stou taky mlade nevyvedly.je chyba v samcovy?a proc je vyhazuje samicka.ani parit jsem je vlastne nevidela.i budky maji na vyber.
Orina (neregistrovaný) 11.05.2010, 13:50:12 xxx.xxx.113.133
O andulkách se říká, že jsou to papoušci pro začátečníky. Ale určitě tomu tak není . Vždycky se vyskytne něco nad čím člověk přemýšlí a co měl v chovu poprvé. Týká se to nejen vyhazování vajec. Kdy u mě to mělo hodně příčin a každou jsem nakonec vytřídila jako přirozenou potřebu papoušků. Taky zahnízdění chovného páru nebylo jednoduché a samci jsem musela vyměnit postupně po několik let samice, aby o tu jednu měl zájem. Byl i problém páření, kdy musí pár harmonizovat nejen navzájem ale i velikostí aby vůbec k páření došlo. Je toho tolik s čím se člověk setkává u hnízdících párů andulek. Jenže ty problémy se kterými jsem se setkala já, nejsou nikde v knížkách popsané, takže vyhodnocení je čistě na letitých zkušenostech chovu a na pozorování. Taky těžko popsat určitý případ, protože pokaždé má zdánlivě totožná věc jinou příčinu a tu musí v chovu každý vypozorovat sám. Pokud by to bylo v knize popsáno je to jen obecný návod.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 21:31:04 xxx.xxx.204.249
Pokud jste si jistá že je vyhodila samice tak je dost možné že byla neoplozená, tohle běžně dělají některé mé samice.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 22:10:53 xxx.xxx.20.75
Taky si myslím,že ty vajíčka nebyly oplozená.Moje samice anduly snesla vejce,ale nebyla oplodněná,tak je po nějaké době vyházela z hnízda,druhá je podle mě rozklovala,protože z druhé budky zmizely a nenašla jsem je nikde.Ale problém v samci být může,můj pár se páří,ale mají pořád prázdná vajíčka.Asi to samec pořádně neumí.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 22:11:46 xxx.xxx.20.75
Možná si nevyhovujou,měl by být u andul samec navíc.
Orina (neregistrovaný) 11.05.2010, 23:27:29 xxx.xxx.113.133
Samec navíc ano, ale jak pak poznáte po kterém samci mláďata jsou, nebo který samec nevyhovuje, pokud se chová v kolonii.
janka (neregistrovaný) 29.04.2016, 08:27:51 xxx.xxx.234.68
Dobry den mam ve voliere andulku ktera zacla lozyt do budky a vyhazuje zni hoblinky ven co to Namena dekuji jde o samicku

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.