Aktuálně: 5 595 inzerátů168 314 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

TRÁPÍ VÁS VODA?

cone
cone (1412 příspěvků) 17.05.2010, 21:04:04 xxx.xxx.67.3
Já osobně prožívám horké chvilky, v okolí je již zatopeno množství domů a stružka tekoucí kolem je nyní širší než Odra v normálu. Pole a stavba dálnice v Bohumině jsou zatopeny, dvěma směry jsem již vodou odříznut. Částečně jsem evakuoval ptactvo- preventivně, ale ta nejistota je hrůza.
anonymní (neregistrovaný) 17.05.2010, 21:06:58 xxx.xxx.204.249
cone bohužel se nedá nic dělat jen se modlit, příroda je živel ... přeji vám ze srdce ať se voda vyhne, ať už přestane pršet ... u nás je to ok, nejsme v záplavové oblasti, bohudík
Orina (neregistrovaný) 17.05.2010, 21:15:05 xxx.xxx.100.95
Přeji ať jste z toho brzy venku. Bohužel ta práce navíc po povodni je strašná, hlavně aby se voda nedostala do baráku. U nás je slunečno bez deště. Zdraví Svobodová
anonymní (neregistrovaný) 17.05.2010, 21:16:17 xxx.xxx.109.90
Chvala Bohu nie,ale videl som v televizii zabery aj z Bohumina.Je to hrozne a uprimne ľutujem tych ľudi ,ktori su tym živlom postihnuti a ohrozeni.
parrot (neregistrovaný) 17.05.2010, 21:38:21 xxx.xxx.248.23
já jsem ze slezské ostravy bydlím kousek od ostravské zoo voda zde naštěstí ještě není ale i tak kvapem postupuje dnes jsem zabezpečoval voliéry kvůli nepřestávajícímu deštinyly některé budky vlhké a stěny voliér také co šlo tak jsem pokryl folii nebo plechy tak snad se počasí umoudří papoušci z tohohle počasí taky nsejsou nadšení a většinu dne tráví v kryté části voliéry tak snad to přejde v nekryrých částech už se začíná držet voda
Zdenka (neregistrovaný) 17.05.2010, 21:44:46 xxx.xxx.57.166
Vy všichni,kdouž bojujete nebo během pár hodin budete muset bojovat s vodou...DRŽTE SE.. Příroda ukazuje občas i svou tvrdou stránku..Ale všechno bude jistě za pár dní zase O.K..Tak vydržte...Myslím na vás i na vaše zvířecí svěřence.. Zdenka.
cone (neregistrovaný) 17.05.2010, 21:46:44 xxx.xxx.67.3
Už jsem zažil opravdu hroznou vodu v 97, takže jsem trošku poučen, ale tlak na psychiku je velký. Díky Bohu, že od 18ti hod. hladina Odry nestoupá, pro mě je to asi rozhodujících 20cm o bytí. Navíc byla pár hodin odpojena elekřina a bez kontaktu je to ještě horší, mobilní linky přetíženy.
sunflowersman (neregistrovaný) 17.05.2010, 23:44:58 xxx.xxx.175.196
Dobrý den pane Šiška, celý den myslím na Vás i obyvatele Ostravska. Zažil jsem povodně 97 a následky s nimi spojené v Otrokovicích u rodiny, další roky, kdy přišla velká voda, jsme vyhazovali týden bahno u strýce z baráku. Soucítím s lidmi takto postiženými, držte se, a přeju at jde spíše dvacet centimetrů vody dolů. Mirek
Brno
Brno (211 příspěvků) 18.05.2010, 06:04:53 xxx.xxx.169.158
Dobrý den Oldřichu, jak ukázali v TV Bohumín, tak jsem si na vás okamžitě vzpoměl. Snad to dobře dopadne. Přeji pevné nervy a žádné škody. Držte se. Martin
cone (neregistrovaný) 18.05.2010, 06:16:56 xxx.xxx.67.3
Mirku a Martine díky, voda šla dolů, sice jen o 7cm ale přece dolů.Ale i tak je zatopena spousta domů v blízkém okolí.
cone (neregistrovaný) 18.05.2010, 10:04:26 xxx.xxx.67.3
Lidé celkově jako živočišný druh mohou za velmi hodně věcí, včetně vybíjení velryb aropné skvrny.
anonymní (neregistrovaný) 18.05.2010, 10:35:25 xxx.xxx.112.110
dobry den letos nas taky strasila voda ale ustoupila driv nez dosahla 3 stupne,ale cloveku se honi hlavou u plno veci a kdyz vidite jak voda stoupa a presahuje uz druhy stupen.nervy hrajou.taky jsme tu mely dvakrat treti stupen jednou to zatopilo par baraku podruhe se vylila do poli.ale nechtela bych to zazit znova proto vim co to je a drzim palce az uz voda opadne a prestane prset.
Marty (neregistrovaný) 18.05.2010, 12:40:12 xxx.xxx.249.60
U nás je to jakžtakž dobré. Včera to vypadalo dost hrozně. Ostravice dvakrát širší než obvykle, naštěstí je to dobře regulováno. Spodní voda se nám sice prodrala do sklepa, ale odtoky stíhaly a tak byla voda jen po kotníky. Papouchy ze sklepa jsem ale stejně pro jistotu hodil do vyšší úrovně. Dneska už to vypadá mnohem lépe. Potok za námi opadl asi o pul metra a přes sklep se to taky už nevalí. Jen ať nezačne hustě pršet. To bychom na tom byli jako včera.
cone (neregistrovaný) 18.05.2010, 12:46:44 xxx.xxx.67.3
Prozatím se situace v mém kosku Bohumína vyvíjí příznivě - Odra klesla o dalších 5 cm, ale od vzdálenosti 60ti m směrem k poslké hranici je stejná hrůza jako před třinácti lety. Od zalití mně drží jen dvě vyvýšeniny vysoké snad 50cm, ani jsem si předtím neuvědomoval že existují. Ale k ptáčkařské tématice - moji konžští krmí dvě mladé, nyní již staré 7 týdnů - to je jejich rekord, myslím, že je dovedou poprvé až k samostatnosti na bidlo, třetí mládě dokrmuji doma a směs Harrison's Juvenile formula se mi nejeví jako nejoptimálnější ani s použítím Avian enzyme - stále se projevuje pomalejší trávení a tím i menší váhové přírůstky/ srovnávám s Kaytee nebo Nutribird dokrm. směsí. Náš žako je již samostatný, pozvolným odstavováním se osamostatnil až ve věku 4 měsíce, možná / dle jiných chovatelů / to jde i podstatně dříve, ale neměl jsem to srdce jej nejak drastičtěji trápit. Nyní sice při přípravě krmení pro konžského pap. volá - slyší neuvěřitelně dobře - ale vezme jen jednu lžíci a skončí to vše hrou na přetahovanou o lžičku, občas ho k jeho maximální spokojenosti nechám vyhrát. Kuká jako kukačka a štěká jako náš domácí maltézáček.
cone (neregistrovaný) 18.05.2010, 16:05:56 xxx.xxx.67.3
Děkuji, došel, zkusím se zeptat dcery jestli o někom ví.
Brno
Brno (211 příspěvků) 18.05.2010, 18:57:41 xxx.xxx.169.158
Gratuluji ke konžským a přeji, ať se jim to podaří. Já se spíš letos trápím. Patagonci mi seděli na čtyřech vejcích a jak jsem chtěl vlézd k nim do voliéry, tak samce popadl amok, vletěl do budky a pět minut jsem poslouchal nesnesitelný rachot a řev z budky. Dopadlo to tak, že samice má oškubanou hlavu a dvě vejce jsou zničena. Na zbylých samice dál sedí. Jedna pára mnichů rozbila druhé snůšku těsně před líhnutím a to nejhorší: zabila se mi samice číňana. Asi se v noci vyplašila a hlavou proti zdi. Co se vody týče, tak vám dál držím palce. Teď jdu shánět novou samičku.
Marty (neregistrovaný) 18.05.2010, 20:01:58 xxx.xxx.249.60
Martin - Brno, papoušků je mi líto. Člověk nikdy nemůže předvídat, co se stane. Snad alespoň dopadne dobře zbytek snůšky u patagonců. Panu Šiškovi také gratuluji k odchovu. Alespoň nějaká pozitivní zpráva zahřeje.
sunflowersman (neregistrovaný) 18.05.2010, 20:15:36 xxx.xxx.175.196
Ahoj Martine, chovatel v Čechách, kterému při mé návštěvě seděli tři páry patagonců mě vyprávěl problematiku chovu těchto papoušků. Dodnes si pamatuji, že nejlepší je u těchto papoušků kontrola budky, aniž by chovatel vstupoval do voliéry. Tři roky měl budky, tak, že kontoloval uvnitř voliéry, úspěchy v podobě rozbitých vajec a podobně. V tom roce, co jsem u něj byl odchovaly všechny tři páry. Ber to pouze jako zajímavost, patagonce nechovám. Mirek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.