Aktuálně: 5 042 inzerátů173 731 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Práce u papoušků

Orina (neregistrovaný) 19.05.2010, 16:11:19 xxx.xxx.111.32
Zeptat se jakou práci děláte u papoušků nejraději je zbytečné, je to asi sedět a pozorovat jejich hemžení. Zajímavé je jakou kdo dělá práci nerad. Pravdou je, že všechno co se točí okolo papoušků děláme rádi, jinak bychom je nechovali, ale přece se najde práce ke které chodíme po špičkách a když je hotová , tak si oddechneme. U mě je to kroužkování mláďat, protože je to spojeno s hrabáním se v hnízdě a to pak nikdy nevím do jaké míry mi tento zásah samice odpustí. Taky nerada dokrmuju mláďata - na přání nových zájemců- protože mám raději přirozený odchov pod rodičema. A co Vy???
PAPAGAJA
PAPAGAJA (49 příspěvků) 19.05.2010, 17:03:53 xxx.xxx.129.81
to souhlasím, dneska právě řeším problém úhynu mláďat rosel ,v pondělí sem je krouškoval ,a dneska vydím že samice je venku a samec má zasvyněnej zobák ,tak sem uš přesně věděl co se stalo ,4 roselky mrtví . Nejspíš to udal samec ,ale z jakého důvodu netuším. Marek
fylip (neregistrovaný) 19.05.2010, 20:10:46 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Kroužkováni taky nemám rád.Ještě si tím nejsem tak jisty.Leots jsem poprvé SÁM kroužkoval alexandry malé a zpěváky fylip
Marty (neregistrovaný) 19.05.2010, 20:28:36 xxx.xxx.249.60
Já třeba kroužkuji rád, i když je to taková titěrná práce. U papoušků jsem denně a pozoruji je, jak odpočívají, něco zkoumají nebo baští pochoutky. Ale co opravdu nemám rád je ranní chytání odchovů, když jedu do Přerova. Všude tma, ptáci rozespalí a já jim musím pokazit jejich pohodovou noc. Někdy je nechytnu večer, a tak je mám i s jejich rodiči společně ve voliéře. To je pak hukot a nervy, aby se náhodou některý z nich nezranil. Bohužel dneska se mi stalo, a to je ještě horší než noční odchyt, že jsem marně zachraňoval apatickou aymarku citronovou. Tak dlouho jsem ji sháněl a nakonec zbytečně. Těšil jsem se z nich opravdu krátkou dobu. Sand se alespoň sameček udrží. Řekl bych, že nám všem už chybí teplo slunečních paprsků. Takhle se to chovat nedá :(
anonymní (neregistrovaný) 19.05.2010, 20:33:45 xxx.xxx.112.110
ja snad mam rada vsechno okolo nich.krouzkovani jsem mela taky letos poprve a slo mi to ale taky jsem se bala abych mu neco neudelala s nozkou ted me to ceka u korelek:)rada si sednu a koukam na ne,jak osdibuji vetvicky co jsem jim prinesla,alexandri maly jak si drzi piskot andulak jak si povida s pletivem.rada snima travim cas i kdyz toho je malo a behani okolo kachnatek a deti me taky da zabrat:)
anonymní (neregistrovaný) 20.05.2010, 15:01:40 xxx.xxx.160.5
Papoušky mam rad a jedina prace co me nebavi a delam ji nerad je odchitavani mladych :(

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.