Aktuálně: 5 568 inzerátů168 415 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů

Dotaz na p. Šišku - senegalci

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 03.10.2007, 06:28:43 xxx.xxx.168.20
Dobrý den.

Protože chováte africké druhy papoušků a máte určitě více zkušeností, chtěl bych se vás zeptat na váš názor - radu.

Momentálně mám ve voliérce 140 x 80 x 170 cm(výška) ručně dokrmenou samičku papouška senegalského. Od 8 měsíců byla v kontaktu s ještě jednou samičkou pap. senegalského. Teď ji je něco přes 4 roky a nedaří se mi ji spárovat. Vyměnil jsem na ni už 3 samce. Poslední strakatý samec byl od ni utlačován (nepouštěla ho ani ke krmení). Jak by jste postupoval při spárování s jiným samcem? Umístil jsem dva samce na polici do této voliérky zvlášť do menších klecí vedle sebe. Jeden je odchov v ČR rok 03 a druhý je údajně 5 letý(odchyt). Zatím je takhle má třetí den. Takhle jsem postupoval i u jiného páru, protože jsem měl obavy, aby samec nenapadal ochočenou samičku, ale nakonec samice dolézala za samečkem a chodila mu na jeho klec ve voliéře a tak se mi je podařilo spárovat, proto takhle postupuji. Chtěl bych od vás radu, jak dále postupovat. Mám totiž nutkání až budu celý den doma, že jednoho ze samečků vypustím a budu je sledovat, jak se budou chovat, protože mi nepřipadá, že by samička o ně jevila zájem. Samice už vícekrát byla v toku (dvořila se mi svěšovala křídla a podobně).
cone
cone (1412 příspěvků) 03.10.2007, 12:09:01 xxx.xxx.176.221
Měl jsem ve svém chovu podobný případ.Ponechal jsem si svého prvního odchovaného senegalce-ručně odchovanou samičku.Jak jsme ji rozmazlovali Vám asi ani nemusím popisovat.Byla stále sama, kontakt s ostatními papoušky byl pouze vizualní, a to ještě jen přes léto, kdy jsme ji nosili do voliérky vedle ostatních.Ve třetím roce jsem se rozhodl ji spárovat.Měl jsem stejně starého samce, přirozený odchov.Po přidáni samce ji samec trochu honil, ale měla dobrou kondičku a ustála to.Vše trvalo asi10 dní.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 03.10.2007, 12:43:20 xxx.xxx.168.20
Co trvalo 10 dní? Než ji dohonil :)).
Ne teď vážně. Takže se vám podařilo ji spárovat? Já mám, nebo jsem měl opačný problém. Samec sní byl půl roku a chodil se krmit na zem, protože ke krmítkům ho nepustila. Samce, kterého dostala před ním jsem musel okamžitě od ni odebrat, protože byla na zemi v rohu vyděšená. Samce jsem s úspěchem spároval s jinou samičkou. Mám tedy zkusit jednoho samce vypustit? Kterého? Menšího odchov ČR samce a nebo většího odchyt samce? Vím, že to nelze jednoznačně napsat, ale zajímal by mě váš názor, kterého by jste pro ni zvolil. Ten pták z odchytu se chová podobně, jako ten odchovaný. Tím chci říct, že už není tak plachý, jak většinou odchytový ptáci bývají.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.10.2007, 16:33:25 xxx.xxx.176.221
10 trvalo než se zklidnili.I tak měla tendence se půl roku více vázat na mě než na samce.Samec dokonce trochu zkrotl a nyní navštěvují boudu.Asi bych volil odchytového,už snad proto že je větší.Dle mého by bylo nejhorší vypustit k ní oba samce.Ale i toho jednoho bych pustil až budu mít více času být poblíž voliérky.Jsou trochu temperamentní a jeden den klidu u nich nic neznamená a mohou překvapit agresivitou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.