Odchovy 2010

Po každém cvaknutí fotoaparátu zaujala samice bojovný postoj a předvedla se v celé své barevné kráse.
  • Obrázek
novak vladimir novak vladimir 35 příspěvků
Dobrý večer,zdravým vás pane Nováku.Určitě skvělý pohled a pocit,ale i určitě starosti a obavy.Přesto všechno:gratuluju k odchovům.At se daří i nadále tak pěkné odchovy,a "MÁTE" i (MY) "ostatní"možnost vytvořit a shlédnout podobné fotky.DAVID NOVOTNÝ
david novotný david novotný 14 příspěvků
Zdravím zde všechny příznivce hmyzo a plodožravého ptactva. Bezesporu největší odměnou pro chovatele bývá dosažení odchovu, avšak ne pokaždé jede vše tak hladce jak by si samotný chovatel představoval. Mezi vylíhnutím ptáka a tím, kdy již zcela samostatný sedí na bidle se může přihodit cokoliv. Ve většině případů ona úspěšnost odchovů záleží na přístupu samotného chovatele.
  • Obrázek
gazd gazd 193 příspěvků
Turakům červenokorunkatým se u mne vylíhla dvě mláďata o které se oba rodiče starali vzorně. Mláďata rychle rostla a ve stáří kolem třech týdnů se snažila prozkoumávat své okolí. Ve stáří jednoho měsíce již vyskakovala z budky a jelikož ještě nebyla schopna letu, zhotovil jsem jim v záletech “žebříky“ (prkýnko omotané pletivem), po kterém se měla možnost mláďata dostat z podlahy na bidla ke krmení a nazpět do budky kde turakové nocovali. I když je mi známo, že jsou tito ptáci dobrými skokany a lezci, nenapadlo mne, že můžou byt mladí turakové natolik zvědaví a také vůbec schopni se dostat z výletu ven do voliéry. O této skutečnosti jsem se měl možnost přesvědčit po návratu z prohlídky zoo Dvůr Králové. Můj návrat byl kolem 23:30 hod., takže kontrola ptáků byla provedena následný den ráno, kdy jsem v záletu spatřil pouze jedno mládě a v budce nebylo druhé mládě také nalezeno, proběhla mi hlavou možnost, kterou jsem si nechtěl ani připustit. Bohužel, stalo se tak. Mládě bylo nalezeno na dně voliéry již uhynulé z podchlazení. Na mou nezodpovědnost doplatilo mládě svým životem. Postačilo umístit jeden “žebřík“ do voliéry a mohlo být vše jinak. No, i když na to nejsem moc hrdý, rozhodl jsem se o mé lehkovážnosti napsat .
gazd gazd 193 příspěvků
Mladý turako ve stáří 73 dnů.
  • Obrázek
gazd gazd 193 příspěvků
Nazdar Zdeňku, to mne tedy mrzí. Takový pěkný den to byl, spousta zajímavých zážitků a pak tohle. To opravdu zamrzí. Nicméně chybami se člověk učí a ikdyž je to smutné, i tom je bohužel chovatelství. Abych nezapomněl, to kafe je domluvené. Ještě doděláme některé drobnosti, nastěhujeme zbytek ptáků a dám vědět. Martin
hlasema hlasema 19 příspěvků
máte překrásne pappušky škoda že nemáme velkou volieru
honza.hrbac honza.hrbac 383 příspěvků
Jestli Vám turaka připadají jako papoušci tak OK, ale všichni papoušci mají zahnutý zobák, kdežto turako ho nemá. Turaka nepatří mezi papoušky. Patří do čeledi turakovití a spíše než o papouškách bychom měli mluvit o kukačkách!!
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 68 (celkem 68)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »