Aktuálně: 5 056 inzerátů173 234 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Odchovy 2010

david novotný
david novotný (14 příspěvků) 19.10.2010, 21:50:51 xxx.xxx.8.6
Dobrý večer,zdravým vás pane Nováku.Určitě skvělý pohled a pocit,ale i určitě starosti a obavy.Přesto všechno:gratuluju k odchovům.At se daří i nadále tak pěkné odchovy,a "MÁTE" i (MY) "ostatní"možnost vytvořit a shlédnout podobné fotky.DAVID NOVOTNÝ
gazd
gazd (193 příspěvků) 24.10.2010, 13:49:34 xxx.xxx.241.196
Zdravím zde všechny příznivce hmyzo a plodožravého ptactva. Bezesporu největší odměnou pro chovatele bývá dosažení odchovu, avšak ne pokaždé jede vše tak hladce jak by si samotný chovatel představoval. Mezi vylíhnutím ptáka a tím, kdy již zcela samostatný sedí na bidle se může přihodit cokoliv. Ve většině případů ona úspěšnost odchovů záleží na přístupu samotného chovatele.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 24.10.2010, 13:56:46 xxx.xxx.241.196
Turakům červenokorunkatým se u mne vylíhla dvě mláďata o které se oba rodiče starali vzorně. Mláďata rychle rostla a ve stáří kolem třech týdnů se snažila prozkoumávat své okolí. Ve stáří jednoho měsíce již vyskakovala z budky a jelikož ještě nebyla schopna letu, zhotovil jsem jim v záletech “žebříky“ (prkýnko omotané pletivem), po kterém se měla možnost mláďata dostat z podlahy na bidla ke krmení a nazpět do budky kde turakové nocovali. I když je mi známo, že jsou tito ptáci dobrými skokany a lezci, nenapadlo mne, že můžou byt mladí turakové natolik zvědaví a také vůbec schopni se dostat z výletu ven do voliéry. O této skutečnosti jsem se měl možnost přesvědčit po návratu z prohlídky zoo Dvůr Králové. Můj návrat byl kolem 23:30 hod., takže kontrola ptáků byla provedena následný den ráno, kdy jsem v záletu spatřil pouze jedno mládě a v budce nebylo druhé mládě také nalezeno, proběhla mi hlavou možnost, kterou jsem si nechtěl ani připustit. Bohužel, stalo se tak. Mládě bylo nalezeno na dně voliéry již uhynulé z podchlazení. Na mou nezodpovědnost doplatilo mládě svým životem. Postačilo umístit jeden “žebřík“ do voliéry a mohlo být vše jinak. No, i když na to nejsem moc hrdý, rozhodl jsem se o mé lehkovážnosti napsat .
hlasema
hlasema (19 příspěvků) 25.10.2010, 12:28:25 xxx.xxx.167.194
Nazdar Zdeňku, to mne tedy mrzí. Takový pěkný den to byl, spousta zajímavých zážitků a pak tohle. To opravdu zamrzí. Nicméně chybami se člověk učí a ikdyž je to smutné, i tom je bohužel chovatelství. Abych nezapomněl, to kafe je domluvené. Ještě doděláme některé drobnosti, nastěhujeme zbytek ptáků a dám vědět. Martin
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2010, 09:55:28 xxx.xxx.146.132
Jestli Vám turaka připadají jako papoušci tak OK, ale všichni papoušci mají zahnutý zobák, kdežto turako ho nemá. Turaka nepatří mezi papoušky. Patří do čeledi turakovití a spíše než o papouškách bychom měli mluvit o kukačkách!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.