Aktuálně: 5 069 inzerátů173 289 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Alexandr malý-napadání

fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.06.2010, 15:36:09 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Dneska ráno jsem zjistil že samice od alexandra malého napadla samce.Samec má naklovnuté oko, ale má ho.Je hodně oteklé.Křídlo má v divném úhlu.Odchytil jsem ho a dal zvlášť do klece do tepla.Samice má trošku poraněnou nožku, ale jen na prstu takže to jsem moc neřešil.Oko chci na radu namazat ophthalmo-semtonexem.Máte někdo s touito mastí u ptáků zkušenosti?Jinak myslím že samice samce napadla protože se chtěl pářit.V budce byly dvě mladé.Vytáhl jsem je a skontroloval-byly nenakrmené.Strejde mi je dokrmuje.Obě jsou dneska stré přesně měsíc.Po snesení vajíček jsem vyřadil míchanici,klíčené a kukuřici.Po vylíhnutí jsem znovu nasadil míchanici-klíčené ani kukuřici ne.Rodiče mladé vzorně krmili až do dneška.Mladé mi krmil samec, takže proto asi nebyli nakrmení. Máte njěkdo s takovímhle chováním u alexandrů-i jiných papoušků-zkušenosti? Díky fylip
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2010, 16:30:09 xxx.xxx.193.236
každá změna ve voliérách během hnízdění dělá neplechu, papouškům může vadit i to, co se děje za pletivem.
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2010, 16:44:55 xxx.xxx.109.90
A si si isty že to urobila samica? Podľa Tvojich prispevkov usudzujem,že ich maš v spoločnej voliere s inymi vtakmia kľudne im to mohli urobiť i oni.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.06.2010, 17:55:06 xxx.xxx.80.34
Alexandry bych s nikým do společné voliery nedal.Ty mám zvlášť.Když jsem přišel k voliře tak jsem viděl jak samice do samce jede.Oddělil jsem ho.Senegalce už tam mám přez týden,takže to by to když tak udělali hned jak jsem tam senegalce dal ne? A s tou mastí máte někdo zkušenosti? Díky fylip
Petr (neregistrovaný) 01.06.2010, 18:38:49 xxx.xxx.230.164
Tou mastí nic nezkazíte.Je mnoho léčiv,které jsou vhodné jak prol lidi tak pro zvířata.Petr
Michal (neregistrovaný) 01.06.2010, 19:17:49 xxx.xxx.82.214
Stalo se mi něco podebného, ale bohužel samec po týdnu chcípnul. Mazal jsem to třezalkovým olejem a krásně se to hojilo, samec žral. lítal, ale měl to hodně doklovaný, proto asi nevydržel. Jinak ten olej můžu doporučit, mažeme se s tím celá rodina při spáleninách, odřeninách atd. a i u ptáků s tím mám dobré zkušenosti.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 01.06.2010, 20:52:54 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Zdá se mi ža se to zlepšuje.Ze začátku jsem neviděl jestli oko má nebo o něho přišel, ale teť otok víčka trošku splasknul, takže když jsem mu to mazal jsem viděl jak se mu pohybuje zraněné oko a vypadá to že na něho vidí.Potřel jsem mu to mastí kterou jsem nahoře napsal.Je na ní napsané že to je oční mast s dezinfekčnímy účinky, takže jsem s ní potřel a jiné poklované části těla.Je poklovaný na límci a na temenu hlavy.Aspoň že vidí na to oko. Misku kterou jsem mu dal už našel a nažral se zní-sace trošku, ale aspoň něco.Křídlo má asi naražené.Zlomené to nebude.Jedno křídlo tak nepřirozeně překrývá druhé. Zítra zkusím nafotit a vložím fotky. Díky za rady.Ten olejíček skusím sehnat a vyskouším. Ještě jednou díky fylip
Michal (neregistrovaný) 01.06.2010, 21:02:02 xxx.xxx.82.214
Nevím jestli se dá koupit, mě to míchá babička a vím, že kupuje v lékarně třezalku a přidává k tomu nějaký olej, ale přesnou přípravu nevím, ale mužu to zjiztit.
Pavel (neregistrovaný) 01.06.2010, 21:39:12 xxx.xxx.147.98
zdravím všechny,letos mi samice zabila samce pářili se a navštěvovali společně budku.Loni odchovali 4 mladé bez problémů přiložím foto.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 02.06.2010, 08:08:52 xxx.xxx.83.136
Dobrý den, Tak dneska ráno se mi zdá že oko znovu o trošku pootevřel.Kdybyste zjistil ten recept tak by to bylo dobré.Pavle, jak byli staří vaší alexandři? Díky fylip
anonymní (neregistrovaný) 02.06.2010, 10:55:03 xxx.xxx.112.110
ja mela problem pred velikonoci kdy samec napadl samicku pokloval ji kridlo a tyden byly mimo volieru a pak sla zpatky a ted maji 4 vajicka 5 by se mely lihnout tak uvidime,doufam ze moje samice bude hodna je to uz stara breca a samec je mlady.
Michal (neregistrovaný) 02.06.2010, 18:31:42 xxx.xxx.82.214
Nasbírate květy třezalky asi tak 10cm(+ -) do pětilitrové sklenice, zalejete kvalitním olivovým olejem a necháte někde v komoře 6 týdnů louhovat, potom se to jenom procedí a je hotovo. Nejlepší je to rozlít do menších sklenic a dát do lednice. Je to zdlouhavý a hlavně třezalka ještě neroste, ale na zkoužku to můžete koupit v lékárně už hotový a když se osvědčí, tak připravit.
Pavel (neregistrovaný) 02.06.2010, 20:20:31 xxx.xxx.147.98
Pro Filipa .Ti alexandři měli 4 roky.Jak jsem psal v loni měli první odchov.Já jsem to chtěl s tou samicí ještě zkusit tak jsem jí tam pustil o rok mladšího samce a zapnul kameru ať je můžu sledovat.Netrvalo 20 minut a už po něm šla.Tak jsem ji z chovu vyřadil.Alespoň pro letošní sezonu.Přeji mnoho úspěchů.Pavel
anonymní (neregistrovaný) 03.06.2010, 22:48:56 xxx.xxx.51.34
Dobry den, chtel bych se poptat na par informaci ohledne a. maleho. Docela premyslim o koupi nejakeho papouska, zatim vzhledem vede prave a. maly. Zajimalo by me, jak velkou klec potrebuje nebo nejake zakladni podminky ( napr. je problem kdyby byl jeden den v tydnu sam, jde nejak ovlivnit kdy se vzbudi=> zacne "kricet",..) popr zda se jedna o nevhodneho papouska do bytu. Vsechny nazory a rady ocenim. Dekuji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.