Aktuálně: 5 053 inzerátů173 554 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Venkovní voliera vs. kočky

fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 12:48:17 xxx.xxx.80.34
Kdybyste vyděla jaké kočky k nám chodí taky by jste to tak udělala.Bydlím na kraji vesnice a vím kde jaký soused má kočku.K nám ale chodily kočky divoké,škaredé a špinavé někdy chybělo oko atd.Jednou jsme tady měly i kočku bez ucha a oka.To bych chtěl potom vydět jak si Vy necháváte takové kočičky běhat po zahradě.Jednoduše sklopec a ať se stěhuje. Taky by jste se na to dívala jinak, kdyby Vám takovéto kočky zlikvidovaly už 3 horské a z toho 1 chovného samce a 2 odchovy,1 chovnou samici alexandra malého,3 korely,samiuci senegalce a kakariky.Chtěl bych vydět co by jste psala potom. Jinak utopit nebo zastřelit to bych neudělal, tak laskavě neposuzujte, když o mě nic nevíte. Sklopec i poradili i myslivci, protože chodím do mysliveckého kroužku, který u nas je.Jinak sousedi jsou jenom rádi že se tady toho někdo zbavil. Jednou jsem chytil i domací kočku, ale ta mi zabila právcě toho senegalce.Pustil jsem jí a doufal jsem, že bude mít strach znovu se u volier ukázat-neměla.Tak jsem jí chytil a odvezl.Nevím od kho byla, ale nikdo z okolí kočku nesháněl, takže jsem výčitky neměl.Taky mám rád zvířata a myslím že je mají rádí vichni do mají ty papoušky.Skoro každou neděli když není Přerov jsme v lese nebo jedeme aspň v lese s rodinou na kolách a tak to je už od té doby co jsem se narodil takže přírodu mám určitě rád! fylip
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 16:20:07 xxx.xxx.193.236
proboha, zamyslete se nad tím, co říkáte!!! My máme voliéry i kočku a vás bych teda za sousedy nikdy nechtěla a nevykládejte, že máte rádi zvířata, když jste schopni páchat takové hnusárny. vyvezete sousedovi kočku a on vám za to pustí ptáky z voliér? to se na mě nezlobte, ale TO by byla odekvátní reakce!!!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 17:36:04 xxx.xxx.80.34
Přečetl jste vůbec něco z toho co jsem tady napsal??!!Sousedovy jsem kočku v životě neodvezl.Jsou to hnusné kočky které jenom nosí nemocy.Jednou jsem odvezl čistou kočku a to potom co my zabila senegalce-chytil jsem jí a znovu u nás pustil a doufal jsem, že bude mít strach se znovu kolem volier motat-něměla. My taky mámě voliery i kočku a kočka si zvykla a na voliery nechodí. To jsem měl jenom statát a dívat se jak mi ta kočka likviduje papoušky?Vy se zamyslete nad tím co píšete!Když to jinak něšlo tak jsem to tak udělal a vůbec toho nelituju. A když tady mluvíte o odměně, tak kočka mi zabyla papoušky, tak já jsem jí odvezl-to je adekvátní odměna! Tak než něco napíšete tak se nad tím zam yslete Vy! My zvířata rádi máme a nenechám si tady říkat že ne! fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 17:37:46 xxx.xxx.80.34
A když už něco takového napíšete, tak se aspoň podepište aď vím jestli jste on nebo ona a aď si to můžeme vyřídit neanonimně.Taky bych uměl psát svůj názor a nebýt podepsaný! fylip
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 17:57:56 xxx.xxx.193.236
uvědomujete si, že kočka je šelma? to je jako byste chtěl odnaučit papoušky řvát - což taky mimochodem může sousedům vadit. pro mě za mě si dělejte se sousedovic kočkami co uznáte za vhodné, jen vám říkám, že já bych vás za souseda nechtěla. A vždycky říkám, že je na lidech, ne na zvířatech, jak problém řešit a jak zajistit voliéry. těžko můžete odvést všechny kočky z okolí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 18:33:09 xxx.xxx.80.34
Že je kočka šelma si uvědomuju a vy se naučte číst.Několikrát jsem napsal že krotké kočky jsem nechytal, Takovou jsem chytil jenom jednou a od souseda nebyla a nikdo se k ní ani nehlásil! Jsem obklopený domy takže s řevem jsem schválně vybíral papoušky, kteří nekřičí aby to sousedům nevadilo!Na všech volierách mam dvojité pletivo jenomže kočky si to vždycky nějak vyřeší. Chtěl bych vydět jak vy si necháte běhat hnusné divoké kočky, které akorát nosí nemoci, jednou jim chybí oko podruhé zase ucho po svojí zahradě.Vy to berete jenom z pohledu koček a jejich majitelů že oni trpí ale jíá snad ne když mi začne vybírat papoušky? Naučte se číst a už tady netahejte že chytam kočky od sousedů-to není pravda. A zase jste se napodepsal(a) Když už se s někým takhle o nečem takovém bavíte, tak se aspoň podepište. fylip
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 18:42:58 xxx.xxx.160.5
Měl sem s kočkama stejnej problem,do te doby než sem si koupil svyho psa.Když se po kočce rozběhne 70kg živé váhy kočka nemá šanci se k volierám přiblížit.A kdyby nahodou jo tak je vždy něco po ruce.Někomu to možna připada krute ale kdyby soused měl ve volieře kočky a mý papoušci by na ně utočili taky by je chtěl zlikvidovat.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 18:47:06 xxx.xxx.80.34
Poslední věta je naprosto přesná! S tím psem ale-každý na psa nemá podmínky a čas.Pokuď ho máte tak je to asi nejlepší zpusob ale pán už tady na začátku diskuze sám napsal že na psa podmínky nema. fylip
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.06.2010, 20:22:33 xxx.xxx.226.3
Já mám tedy na dvoře voříška, ale zkuste na střechu voliery natáhnout ostnatý drát...pokud by se to někomu nelíbilo, že není humánní, pak nasekejte keře šípku nebo trnky a dejte je tam.Mělo by to pomoci, alespoň na té střeše.Na noc bych to ve snopech asi zavěsila na háčky před pletivo až k zemi...levné a za zkoušku to stojí.Dejte pak vědět, jak se vám zadařilo s nimi zatočit.Je fakt, že zvířata mám ráda, ale kočky..nu...moc nemusím:-)).Já zas bojuju s myšma...
Orina (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:30:45 xxx.xxx.90.223
A co opatřit pořádné dvojité pletivo aby se neprohýbalo a na noc mezi dvojstěnu zasunout např drátoskolo, takže kočky budou běhat kolem voliér a papoušci budou mít klid. Já nemám drátosklo, ale normální sko v kolejničkách na noc zatáhnu a je pokoj. Kočky můžou před voliérama tancovat čardáš. Na fotkách je viět zabudované sklo v rámu. Sklo se na noc zatáchne.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:37:25 xxx.xxx.67.3
Já považuji kočky za krásná a velmi prospěšná zvířata. Za to, že jsou nemocné, bez oka či ucha může z větší míry to h....o majitel, který se nestará. Většina koček se toulá protože je hladová. Sousedka měla před léty tři kocoury a kočku, kteří to také zkoušeli u mých voliér a klecí. Začal jsem je pravidelně krmit a naučili se zdržovat v opačném koutě zahrady, kde čekali na svůj příděl krmiva. Dokonce se po pár měsících nechali tito bezprizorní divocí tvorové chytit a hladit. Asi jsem byl první v jejich životě, kdo na ně sáhl. Za to necelé kilo mletého masa denně mi to stálo.
cone (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:39:09 xxx.xxx.67.3
Jinak ten šípek, trnka nebo hloh funguje spolehlivě také.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 21:15:20 xxx.xxx.80.34
Pane cone já mám taky kočky rád, ale když mi likvidovaly papoušky tak jsem je prostě musel odvést. Možná se to něklomu zdá zlé, ale atˇse na to podívá z mojeho pohledu. fylip
petrpp1
petrpp1 (2 příspěvků) 16.06.2010, 21:26:09 xxx.xxx.96.54
Kočky nemaji rády vodu,proto stačí číhajicí kočku postříkat proudem vody ,třebas z hadice.Jednou ty otrlejší dvakrát a budou se voliérám vyhýbat ,nemusíte je chytat a nikam odvážet.
Vens (neregistrovaný) 16.06.2010, 21:27:18 xxx.xxx.160.5
Jak uz sem psal ze na kocky posilam svyho 70kg psa tak to vazne funguje protoze ja mam velkou zahradu takze kocka musi na strom a pes ktery ma na vyšku 214cm tu kocku vyděsi tak ze si da priste bacha.Měl sem problem s kunama myšima a podkanama od sousedu ale pes je dokonale lovi.Kočce nic neudela ale takove havěti jako podkanum je mi jedno jestli je zakousne nebo ne sou to vlastne jen větši myši.Jo a s tou malou volierou,ja mam světlo ktery kdyz se neco v okruhu cca 10m pohne tak začne hned svitit a zvěř se hned pakuje.Ovsem nesmite to nainstalovat pred okno jako muj kamoš XD
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 21:35:05 xxx.xxx.112.110
mam dve kocky a kdyz byly jako kotata dostaly na frak kdyz lezly na volieru ted k voliere nejdou jen se podivaji co ptaci vivadeji akonec.chodily nam sem cizi kocky parkrat jsem je vyhnala a nebo pustila psa a mame po sousedovic kockach,pes je zahnal a konec uz se tu neukazaly.a nase ten je to fuk co je na zahrade ani kachnat si nevsimnou
cone (neregistrovaný) 16.06.2010, 21:39:34 xxx.xxx.67.3
Výška psa se udává v kohoutku, nejvyšší pes světa ma tuším 125 cm, 214 cm má tak led kůň. Asi máš na mysli, když se postaví na zadní nohy a opře o strom.
Vens (neregistrovaný) 16.06.2010, 21:42:20 xxx.xxx.160.5
jj tak to se omlouvam neuvědomyl sem si to ale myslim ze věčina pochopila ze myslim když stoji na zadnich

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.