Aktuálně: 5 099 inzerátů172 596 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Venkovní voliera vs. kočky

anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 21:48:29 xxx.xxx.109.90
Pan cone musim Vam oponovať-mačka je kruty lovec,ktory lovi i keď nie je hladny.Možno mate šťastie a tie mačky u Vas nebehaju okolo volier,ale poznate ich spravanie mimo Vašho pozemku?Videl som americky dokument s nazvom.Viete čo robi vaša mačka v noci?. Proste by som tomu neveril,keby som to nevidel.Nakrmene mačky zabijali vtactvo zabijali a nežrali.Mačky pre nas chovateľov predstavuju určitu hrozbu a podľa toho by sa mal každy k tomu postaviť tak,alebo onak Ja mam stredoazijca a už som našiel zopar zabitych mačiek,vždy rano keď som šiel otvoriť vtakom vylety.
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 21:52:22 xxx.xxx.6.82
Přeji Vám, abyste tam ráno nikdy nenašel místo kočky zabitého kluka od sousedů :-(((
Orina (neregistrovaný) 16.06.2010, 22:10:54 xxx.xxx.90.223
Kdybyste do toho dvojitého pletiva strčili třeba překližku, tak máte ptáky zabezpečené a nemusíte přemýšlet jak kočky pochytat nebo pozabíjet. Stačí opravdu jen dobře udělané voliéry a je po problému s kočkama s kunama s lasičkama a nepolezou vám tam ani myši. Ale musi to být voliéry se vším všudy a ne bouda na prolejzání blech. Promiňte, ale musím to tak napsat když se pořád dohadujete jak na pár koček o kterých byste ani nemuseli vědět.
Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 16.06.2010, 23:00:36 xxx.xxx.7.232
Fylipe, stojím při vás a Jéňou s prakem, zrovna teď sem došel z práce a přetahl další kočku po hřbetu, zas tam jedna byla. Ať si řika co chce kdo chce s těma kočkama to mám jak začarovanej kruh, můžete je mlatit, plašit, střílet po nich z čehokuliv co je nezabije, ale ty s.... se pořát vrací. Skusím to s tou vodou a těma halozkama, dík za rady, tohle by mě asi nenapadlo. Jo a ještě jena připomínka k Petře s tím odpočíváním, bral bych to ve dne, ale v noci tam kočky určitě nechodí odpočívat.
Orina (neregistrovaný) 16.06.2010, 23:55:48 xxx.xxx.90.223
Kočky tedy opravdu nemusím, ale stále nechápu proč nezvolíte jednoušší způsob, voliéry řádně zabezpečit než muset kočku přetáhnout po hřbetě. Mě to připadá, že ty ptáky na ty kočky stražíte schválně aby bylo po čem střílet prakem. Jestliže jsem chovatel dbám především o to aby měli ptáci kde v klidu přebejvat a ne pro ně udělat *chaloupku na vršku bez došku, roztrhanou* Je to jako když se mazlíčkář ptá jestli se mu vejde andulka do krabice od bot. Předně musí mít ptáci dobré voliéry a ne napnout síť na ryby a myslet že to stačí. To se ani nedivím, že se v takových voliérach prohání i myši.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2010, 06:42:51 xxx.xxx.205.201
muzete to mýt volieru zasklenou, dvojity pletivo, a nevim co jeste. ale ty kocky vam stejne v noci budou na to skákat. a rusit vám ty ptáky. ale to vy nepoznáte. poznáte to teeprve, až se nic nevylihne. Protože nejaký dravec vám to v noci proháněl a samice vyplasená slezla z vajec a vratila se až rano. Ke známýmu lítaj na voliery i ptačí dravci,.proste když si nějaká sova nebo i kaně přes den sedne na volieru tak se ty ptácí umlátěj. Nejlepší je mýt pořádný zálety a ptáky na noc zavírat.
Peťula (neregistrovaný) 17.06.2010, 07:32:14 xxx.xxx.6.82
Tak jsem to pročetla a vypadá to, že hlavní problém je jen slovo NEDÁVNO v zadání, pro kočky je to nová nepoznaná zábava, až tam budete mít volieru nějaký ten rok, a kočky budou stejně pořád všude kolem, ať je odvezete, umlátíte, postřílíte prakem, bude jim připadat jako nezajímavá součást teritoria. A oceňuji, že Vás jako zadavatele zaujala aspoň ta voda a trní, neboť to je pro kočku nepříjemná zkušenost, která ji nijak zvlášť neublíží a Vám jistě pomůže. Vážně byste neměl fotku voliery, ať víme o jaký problém to vlastně jde?
Orina (neregistrovaný) 17.06.2010, 12:15:23 xxx.xxx.65.134
Ježíš, to je jako když člověk mluví do dubu!!!! Fotím blbě, všechno mám rozmazané, ale tedy nějakou ukázku ještě přidám. Kam by prosím vás ty kočky skákaly, když všechny voliéry na noc uzavřete. Jedině že by si tak spolu skočily polku. Doufám že to jako ukázka i pro ty co nejvíc nevěří stačí.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 17.06.2010, 12:22:24 xxx.xxx.65.134
No a když to otevřete tak tam můžete mít od andulek až po velké papoušky všechno, včetně vzduchu a slunce.
Obrázek
Lenka (neregistrovaný) 17.06.2010, 13:09:57 xxx.xxx.174.103
Orino myslím, že Peťula chtěla fotky po zadavateli a ne po Vás, ale pokud jsou na fotkách Vaše voliery klobouk dolů :-) Mimochodem kočky taky nemám ráda, docela zadavatele chápu. Bydlíme taky na vesnici /kolem nás jsou jenom víkendově používané chalupy. Sousedi kteří bydlí ve městě sem kočky přivezli a nechali nám je tady :-( krmit jezdí s bídou jednou týdně. Takže vyhládlé, špinavé a nemocné kočky se potulují všude po okolí a vesele se rozmnožují...Když se Vám několik nocí za sebou pod okny mrouská třeba 10 koček a ráno ve 4 vstáváte do práce je to bezva. Pletí záhonů je opravdový zážitek. Na zahradě už pomalu nevidím volně žijícího ptáka, mladí nemají šanci vylétnout z hnízda. Kila v zimě zkrmených slunečnic ztrácejí význam. Já krmím ptáčky, pod krmítkem číhaj kočky a ptáky žerou. Pokud bych chtěla krmit kočky, půl kila mletého masa /jak psal víše cone / by to opravdu nespravilo. Je mi jich líto, ublížit bych jim nedokázala, ale pokud by mi někdo slíbil, že je pochytá a někam odveze vůbec bych neplakala... U voliér naštěstí problém nemám, papoušky ve dvoře nám zodpovědně hlídá německý ovčák a novofundlanďan :-)
Orina (neregistrovaný) 17.06.2010, 14:42:35 xxx.xxx.82.10
Já jsem taky neodpovídala Peťule, ale tomu nepodepsanému 205.201 co psal *můžete mít voliéru zasklenou a nevím co ještě,ale ty kočky vám stejně v noci budou na to skákat* Chtěla jsem mu jen předvést, že pořádně udělané zasklení u voliér je určitě dobré zabezpečení. Je to dobré nejen proti predátorům, ale i v době špatného počasí jako bylo letos prakticky až do teď. Je to dobré pro udržení tepla a možnost mít ptáky venku na světle. Když se udělá alespoň na pět minut hezky a sluníčko, rychle se skla odtáhnou a ptáci tak mohou být alespoň přes poledne venku. Tyhle zatahovací skla není žádná věda dnes mít. Vidíte je na každém balkoně hlavně v panelácích ve městech. Tak ještě jedna nepodařená fotka s pyrurou jak chroustá mrkev.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 17.06.2010, 14:51:11 xxx.xxx.82.10
Omlovám se všem profíkům ve focení, ale teď vidíte, že moje fotky ukazovat nemohu. Vždycky čekám až někdo příjde a nafotí, ale mnohdy lidí slíbí a pak nepříjdou. Tyhle fotky co jsem uveřejnila byly spíš proto, že mě zvedl ze židle nářek, že kočky běhají kolem voliér a že to nejde nijak zabezpečit. Tak jedině jak psala Růža jako v Africe před lvem, ohradu z trní .-D) !!! Jednu fotku lepší
Obrázek
vladik (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:06:51 xxx.xxx.205.201
ornino me by moc zajimalo jestli to jsou vase voliery? nebo co to vlastne je?? a jestli jo tak to mate dobry. a nezapominejte že ne každy chovatel má možnost si tuhle stavbu dovolit, jak po finanční stránce tak po stránce estetický a po stránce mista
renca (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:10:56 xxx.xxx.205.201
teda já kdybych si mela koupit tohle tak nemam ani na andulku :D:D jestli to neni vase tak dávate pekne blbý přiklady. radsi dejte fotku vlastnich kleci :D:D:D:D
Orina (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:22:42 xxx.xxx.82.10
Je to jenom skleník na kytky, žádná sláva to není. Voliéry mi dělá pan Roder a ty jsou tam dané na kolečkách aby se s tím dalo manipulovat. V dnešní době se dělají skvělé zimní zahrady, kde můžete pobývat i když mrzne. Tady se musí všichni papoušci stěhovat do tepla jakmile je -10° ale to se nemůže čekat až těch -10° bude a musí se začít s přendaváním dřív. Závidím všem mladým co si můžou udělat pořádné voliéry s pěknými zálety, event vytápěním, už tzv. šité na míru pro papoušky a ne pro pěstování petržele. Co se týká prostoru, tak také není co závidět, protože na těch 3000m2 jsem sama a dřu na tom jako kůň. A tu neposekanou trávu a roští vám nefotím, toho je víc než těch kytek.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:29:04 xxx.xxx.205.201
ja mam dvojity pletivo, i sklo. a stejne s vnoci kocky po tich volierách tancujou. !! je pravda že je nezrani, ale klid nemají. co se týče vás orino, tak moc hezky, ale myslim si že to jsem moc nepatří. už vidim jak si chovatelé co maji problem z kočkama budou stavět tyto skleníky. :):):( ja osobne mám doma 2 kočky, když jsem je tam načapal tak jsem je pekne zhvízdal, že jsem měl ruku červenou týden. Ale zabralo to, kočky se vyhnou volier obloukem. Ale co z kočkama cizíma? jo to nevím..? občas vyplaším nejakou kočku. ale nic jinýho nezmůž.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:33:38 xxx.xxx.205.201
no to můžete tak ten kterej je pořád doma
Orina (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:37:00 xxx.xxx.82.10
Renca, není problém udělat 2m skleníku na petržel a když jsou peníze tak 2m zase přidat. Až vám bude tolik let co mě tak budete mít skleník z Pelhřimova až do Ameriky. Taky se v tom pěstovaly ředkvičky, salát a kedlubny a když byli papoušci tak se přidali místo okurek. Co myslíte až natáhnu bačkory co se bude s papouškama dít. Příjdou sousedi a vypustí to do lesa, protože o to nebude mít nikdo zájem. Můžu tu být ještě 20 let,ale taky jenom do večera. Nevím kolik vám je let a co děláte, ale pokud dřete celý život jako hovado, tak se snad na pár trubek a sklo dá vydělat, tak v tom nemusíte vidět žádnou vědu.
Milan.B (neregistrovaný) 17.06.2010, 15:44:08 xxx.xxx.205.201
teda já bych nikdy ptáky do skleniku nedal chudácí!! to je tak pro ty co jsou doma a můžou behat zatahovat a vytahovat skla celý den. jakmile zaprsí tak je zatahnou, aby nezmokli. Jakmile zasvítí slušní, tak aby nelekli.... a pořed do blba. chudák ptácí. to je spíš plaší paniček než kočky :D:D:D Já to mýt tak jsem byl všera bez ptáku. rano jsem šel do práce a bylo hnusně, vitr pršelo. no hruza. odpoledne než jsem přišel z prace tak bylo 25 stupnů to by to krásně dopadlo :D:D:D

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.