Aktuálně: 5 028 inzerátů173 637 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Venkovní voliera vs. kočky

Libor P.
Libor P. (57 příspěvků) 19.06.2010, 13:53:47 xxx.xxx.7.232
Zdá se, že sem byl opravdu nepochopen a byl ze mne udělán sobecký zabiák koček. TO OPRAVDU NENÍ PRAVDA!!!!! To, že jsem podotýkám 2x shodil kočku z voliery lopatou jenom proto, že to byla prvni věc co sem měl po ruce a 2x po kočce hodil kamenem a to ji stejně ještě netrefil, ze mě snad nedělá zabiaka. Když jsem zakládal tuto diskuzi, žádal sem o radu, nyní je ze mne stal prý člověk, který si staví volieru jenom proto aby mohl vybíjet kočky - proboha lidi neblazněte. Opravdu dobrou radu sjem zde dostal pouze od 2 lidí, větvičky šípku, trnky nebo hlohu fakt zabraly a voda prý také funguje, ale tu už nebyla potřeba použít. Je mi opravdu líto co se v teto diskuzi odehrává a nestačím se divit. Člověk čeká, že dostane kloudnou a lišáckou radu, místo to z něho uděláte štvance. Zvířata mám rád tak netvrdte že ne, když o mě nic nevíte a vubec mě neznáte! Nebudu se už ani divit když mne opět vycenzurujete.
goffin (neregistrovaný) 19.06.2010, 15:22:51 xxx.xxx.205.201
mas pravdu libore, to víš to jsou ty chovatelé s velky CH, teda aspon ty co si tady tak rikaji. popravde neznám ani jenoho chovatele s opravdu velky CH, který by toleroval kočky a jiný dravce ve svých voliérách. taky to jsou jedni z nejlepsich chovatelu. Kdyz jsem se jich zeptal jak to, že sem jim daří? tak neřekli žádný triky, finty v krmení nic. řekli že základ uspěšného chovu je klid, klid a jenom klid. Vy všichni co se tady zastáváte koček tak vůbec nevíte co se v noci děje s vašima milačkama. Taky nejsem zastáncem zabijení koček, ale když tady hlasáte že jsou to chudinky, když je nekdo přetáhne klackem, nebo je trefí šutrem, tak jste vážně chovatelé ptactva s malým ch :D:D Jo libore a udělej si to dvojitý pletivo, od koček ti to nepomůže, ale zabrání to nehodám. Jak uvedl kolega nademnou asi mě cenzura nemine!!!
anonymní (neregistrovaný) 19.06.2010, 21:27:13 xxx.xxx.159.26
Asi bych zkusil na kočky počíhat s hadicí a pořádně je pokropit vodou, pokud to nepomůže, tak odchytit a odvézt, hlavně pokud jde o toulavé. Podud jsou souseda upozornit ho, každý ať si má své mazlíčky na svém pozemku!!!! Řeší to i zákon na ochranu zvířat proti týrání a je to přestupek. P.
Peťula (neregistrovaný) 19.06.2010, 21:52:09 xxx.xxx.6.82
No tak jsete ze sebe všichni udělali obětní beránky, a zbytečné, jediný, kdo tu vyvolal agresivní reakce je Fylip svým odvozem koček, a to po právu. Jinak si myslím, že se všicni slušní chovatele snažili Liborovi poradi, prostě kočka nebude otravovat ani tam, kde zažije něco velmi nepříjemného, aniž by ji to nějak víc poznamenalo. Urážet chovatele, kteří nesouhlasili s krutým zacházením se zvířaty je už úplně mimo mísu. A cenzura je potřeba. Voliera je velmi pěkná, přeji hodně štěstí v chovu, a tím to pro mne hasne.
cone (neregistrovaný) 19.06.2010, 21:53:01 xxx.xxx.67.3
Po svých zkušenostech a zkušenostech svých známých jsem neochvějně přesvědčen, že chovatel musí se svými sousedy vycházet v dobrém, což odchyt nebo i lehký lynch neřeší. Představte si, že jako odvetu za odvezení kočky soused hodí v době vaší nepřítomnosti nějakou petardu a nemusí ji ani odpálit u vás. Nastane masakr. Moje známá- chovatelka neapolských mastinů - mimo jiné velice úspěšná - měla takový vleklý problém se svým sousedem, který také vznikl vlastně z prkotiny a musel to dořešit až soud. Že tomu předcházelo i fyzické ublížení a policie je každému jasné. 4 goffin - nálety dravců byste řešil jejich likvidací také? To byste pak po řešení na příslušné instituci už nebyl ani chovatel bez ch.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 19.06.2010, 22:22:13 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Pane Cone. já jsem sousedům kočky neodvážel.Byly to divoké kočky které nebyly od nikoho a myslím že to z našeho okolí nikomu nevadilo a dokonce mi to poradili i myslivci. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 19.06.2010, 22:25:32 xxx.xxx.80.34
Jinak ještě k sousedům.Souhlasím s Váma.Já ani taťka jsme se nechtěli se sousedama hádat, a tak jsme schválně vybíraly druhy které nekřičí a jsou klidní. Jsem ze 3 stran obklopený sousedama, takže jsem se kvůli hluku nechtěl s nikým hádat.Sousedí se příjdou na papoušky podívat, řeknou kteří se jim libí atd. a všechno je v pohodě. fylip
anonymní (neregistrovaný) 19.06.2010, 22:31:53 xxx.xxx.91.95
Ještě že existují kočky, jinak by zanikla odborná diskuze na téma papoušci. Tak vezměte vyhybku a dejte tam na přetřes zase jiné zvíře ať je o čem odborně psát.
anonymní (neregistrovaný) 20.06.2010, 08:36:22 xxx.xxx.116.213
Poslední příspěvek -Kočky /obr.převzat z časopisu/ Možná mají zvířata k sobě navzájem víc citu, než lidi s větším rozumem.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.07.2010, 14:55:36 xxx.xxx.110.144
No právě. A pokud chci mít ptáky na zahradě, tak musím počítat i s jinými zvířaty - tak to už prostě v přírodě chodí. Je lepší si voliéru zabezpečit dvojím pletivem, než přemýšlet jak odehnat kočky. Protože jsou tu ještě i kuny, tchoři a další "zloději" a tak bych mohl místo chovu ptáků jenom přemýšlet o tom, jak které zvíře zahnat :o)))
Jéňa
Jéňa (65 příspěvků) 01.08.2010, 14:08:15 xxx.xxx.4.246
Hádky které tam vnikli nebudu komentovat,ale tak když mi kočka chodí na papoušky tak je snd jasné že si papoušky budu bránit!!!!!!!!! Když si chovatel koček nedokáže své zvíře hlídat,tak hold budu muset něco dělat!!!.
Zdena (neregistrovaný) 02.08.2010, 21:31:13 xxx.xxx.165.70
Dobrý večer,já mám dvě kočičky a dva psi.Problém nemám ani s jedněma.Rychle si zvykly že ptáci patřejí k domu,že jsou taky naše.Voliéru dojdou zkontrolovat,potom se před ni rozvalí a prospí třeba pulku dne.Papoušky to vůbec neruší spíše naopak,jsou zvědaví.
anonymní (neregistrovaný) 11.08.2010, 00:00:24 xxx.xxx.212.132
Mám doma několik koček a papoušci s nima nemají problém, mnohem horší jsou kuny..papoušky si bráním tím, že zabezpečím klec a neubližuju kočkám ani ničemu jinému... Jen by mě zajímalo jak chcete udržet kočku doma, nebo jí vysvětlit, že nesmí za plot.....
Orina (neregistrovaný) 11.08.2010, 03:29:29 xxx.xxx.103.87
Pravda je, že pokud chci chovat ptáky, musím myslet především na dobré zabezpečení voliér. Je těžké milovat jedno a ubližovat kvůli tomu druhému. Ono to začíná už v prvopočátku, když si ke mě někdo příjde pro papouška a svěří se, že teprve jedou kupovat klec. Zrovna tak je to s voliérama. Nakoupí se ptáci a buď se teprve voliéry dodělávají a nebo se to narychlo "spíchlo" aby někde mohli bejt. Na to že musí být pořádné zabezpečení a taky vstupní dveře do voliéry aby to pak jedněma dveřma hned neulítlo, na to jaksi myslí málo kdo, nebo řekne, že to stačí jak to má a nebo je vůbec rád, že sehnal prašuldy na pletivo. Je to to samé jako kdyby si akvarista pořídil akvárium s tenkým sklem a po nalití vody mu hned akvárium tlakem vody prasklo. A to máme léto. Co pak až se zima zeptá!!! To je pak divení kam s ptákama, když mrzne a nebo se nechají na mrazu až chcípnou a nebo v lepším případě jim omrznou prsty. Prostě z určitých příspěvků je vidět že se na správné voliéry nemyslí nebo se myslí až se něco stane. Pokud máte rádi přírodu, milujte jí celou, takovou jaká je a ne jen její část. Pouze tu co patří vám!!!!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.