Aktuálně: 5 064 inzerátů173 254 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Venkovní voliera vs. kočky

anonymní (neregistrovaný) 12.08.2010, 20:50:15 xxx.xxx.39.125
4cone - většinou s Vámi souhlasím,rád čtu Vaše příspěvky,je z nich cítit,že jste inteligentní člověk,píšete hezky "hezky česky" a vždy věcně,ale u tohoto tématu s Vámi nemůžu souhlasit.Kočky jsou problém.Samozřejmě záleží na lokalitě.Já se nedávno stěhoval a na současné adrese mi stačí na kočky pes,ale na minulé to bylo šílené.Každou noc 20-30 koček na sousedním pozemku v 30 let neobývaném domě,věčně nalepené na voliérách,odchovy veškeré žádné.Řešil jsem to vzduchovkou,vůbec se za to nestydím,stydět ba se měl soused dědic,který své stavení uvedl do takového stavu.Zajímalo by mě,jak by jste se s takovou situací vypořádal Vy??Kelišová-neumím se přihlásit
Lukáš (neregistrovaný) 12.08.2010, 21:09:59 xxx.xxx.197.146
já měl problém s toulavýma kočkama. párkrát sem na kleci našel krev ale papoušci byli v poho. Mám hodného souseda a ten mi hlásil kdy my šli kočky po papoušcích. Tak sem ponich začal střílet ze silnější kuličkovky na airsoft. Kočce to nic neudělá ( když stim po sebě střílíme s přáteli v lese ) a ony si to pamotovali. tři rány a mám klid. otázka je jestli se viplatí kupovat kvuli tomu kuličkovku za 1500.
Ľubomír M. (neregistrovaný) 16.02.2013, 09:29:34 xxx.xxx.241.134
Chcel by som sa spýtať p. Poláčeka Libora prečo vlastne chová exotické vtáctvo? A aký vzor predáva najmä mladším generáciam, ktorí možno začínajú z chovom exotických vtákov, svojím hrubým správaním a príspevkami typu "Mimo jiné, tuto noc jenda kočka poznala tvrdost naší lopaty", kde vlastne navádza aj ostátných k hrubému zaubchádzaniu so zvieratami. Neobhajujem "kočky", ale slušnosť, etické správanie, vhodnosť techniky chovu, ale najmä lásku k prírode a zvieratám všeobecne tak, aby som sa nemusel hanbiť za svoje príspevky. Moju otázku neberte ako útok na vašu osobu. Chcem vedieť iba prečo taká sebeckosť a hrubosť? Ľubomír M.
anonymní (neregistrovaný) 05.03.2013, 13:05:41 xxx.xxx.19.22
Tak to já budu mít jiný problém.. budu dávat teď na dvůr voliery, ale máme tam 2 jezevčíky kteří opravdu nesnáší ptáčky... to bude katastrofa no, sem zvědavej co z toho bude.
anonymní (neregistrovaný) 06.03.2013, 22:20:37 xxx.xxx.48.149
Jsem 4.76. Jo v pohodě,myslím,že už tak si dost drbe palici.
cone
cone (1412 příspěvků) 21.03.2013, 11:52:24 xxx.xxx.156.5
Jelikož si toto vlákno oblíbili přispěvatelé z Ruska a stále zde něco umísťují, uzávírám toto vlákno na nějakou přechodnou dobu, než si najdou zase něco jinýho. díky za pochopení
Luke (neregistrovaný) 25.07.2015, 16:08:58 xxx.xxx.50.179
Odpověď na příspěvek uživatele fylip z 16.06.2010, 12:48:17

Naprosto s Tebou souhlasím a myslím si,že jsi až příliš mírný.Právě dnes mi jeden kočičí domácí mazlíček zabil Papouška růžohrdlého.Vzteky nevidím.Několikrát jsem ji razantně zahnal,ale očividně to nepomohlo.Proč může na MÉ zahradě, zabíjet cizí kočka MÉ papoušky ? Příště pokud se mi to poštěstí pošlu ji broček do kabátku.To co udělám,cítím jako přirozenost. Děkuji a přeji hezký den

J.M. (neregistrovaný) 25.07.2015, 17:47:10 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Luke z 25.07.2015, 16:08:58

Pro Luke:

Domnívám se, že pokud by se Vám podařilo prokázat, kterého majitele kočka Vám zabila Vašeho "Papouška růžovohrdlého", tak byste majitele té kočky (kocoura) mohl žádat o náhradu škody, a možná náhradu té škody i soudně vymáhat. Určitě ten papoušek byl dražší, než ta kočka vražedkyně.

Podobný příklad: Pokud např. pes někoho pokouše (nebo zakousne nějaké zvíře) tak poškozený člověk má také právo žádat odškodné na majiteli agresívního psa.

 

Anonymní (neregistrovaný) 25.03.2017, 10:51:48 xxx.xxx.39.35
Peťula: přesně, pokud si kočka spojí návštěvu voliery s nepříjemnou zkušeností, vyhne se jí obloukem. Mám kocoura, který věčně číhal na volierách a u nich, jednou jsem ho tam načapala, dostal výprask, měla jsem zrovna v ruce ručník, tak tím, a od té doby spí na zahradě a k volierám se ani nepodívá. Kočka je chytré zvíře, sklopec ji nebude zajímat, ptáci jsou přece lepší kořist.

po hřbete bych přetáhla vás


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.