Aktuálně: 5 071 inzerátů173 319 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Přírodní andulky

hrabosek
hrabosek (134 příspěvků) 07.07.2010, 00:13:27 xxx.xxx.107.241
Dobrý den, je zájem o přírodní andulky? Vím, že je velmi těžké, snad nemožné sehnat v dnešní době přírodní neštěpitelnou andulku, ale chtěl bych se alespoň pokusit sprárováním přírodně zbarvených jedinců, dosáhnout přírodních odchovů a ty dále mezi sebou párovat. Jednalo by se o cca. 20 ptáků, čímž by měla být genetická základna docela široká. Daly by se prodat, chtěl by je vůbec někdo?
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 07.07.2010, 11:25:24 xxx.xxx.175.196
Ahoj. Nejspíše jsi to pojal ze špatného konce. Chceš to dělat kvůli prodeji nebo chceš něco dokázat? Především by sis měl uvědomit, že je to práce na několik let, aby se vytrácela postupně i štěpitelnost a líhlo se čím dál více přírodních. Svoji dlouholetou práci s pokusem přírodního hejna prezentoval chovatel na ifauně. Mirek
anonymní (neregistrovaný) 07.07.2010, 13:16:53 xxx.xxx.107.241
Nechci to dělat kvůli prodeji, ale to k tomu patří. Ve svých letech nemůžu utáhnout 80 andulek a nechat je všechny doma(10 párů+2 odchovy). Kdybych od těch 10 párů odchoval za 2 hnízdění 50-80 mladých, musel bych nějakou část prodat. Z odchovů by se dalo složit dalších 30 párů, ale na takové množství nemám zázemí ani peníze. Nechal bych si z každého hnízda 1-2mladé(nejlépe prvního hnízdění). Původních párů bych se postupem času zbavoval. Hrabošek
Roman Jinšík (neregistrovaný) 07.07.2010, 15:14:05 xxx.xxx.174.103
hrabošek to myslí asi dobře. Na prodej se ptá jen z důvodu přemnožení chovu. Ale jak píše sunwflowersman, je to práce na x let s nejistým výsledkem. Přesto přeji hodně štěstí :D
sunflowersman (neregistrovaný) 07.07.2010, 16:19:40 xxx.xxx.175.196
Však ja sem se jen ptal. Hrabošku o přírodní ptáky zájem bude podle mě velký. To samé asi platí už i o dalších běžnějších druzích. Nejzvláštnější na tom je fakt, že je tolik chovatelů mutací, ale přitom nejsou přírodní ptáci, přesto, že by každý zkušený chovatel mutací měl mít alespoň několik ptáků přírodního zbarvení na odchov kvalitních štěpáků.Mirek
Orina (neregistrovaný) 07.07.2010, 21:08:54 xxx.xxx.125.254
U těch andulek je to věc zapeklitá. Víc jak 50% chovatelů andulky nechová ale množí, další část jsou náhodní kupci mazlíčků, kteří chtějí pouze barevné andulky. Mám jeden přírodní pár a odchovy, aby byly vůbec prodejné jsou za pár korun. A když tak čtu každý týden jaké byly výkupní ceny andulek, ať jakých koliv, tak je mi z toho smutno, kolik lidí se pořád ptá na výkup a nic jinéh je u andulek nezajímá. Tak nevím kdy nastane renesance andulek, jestli vůbec při přístupu většiny lidí vůbec nastane.
anonymní (neregistrovaný) 08.07.2010, 07:29:49 xxx.xxx.68.194
Já už to někde napsal, klidně ať výkup stlačí ceny ceny u těchto druhů dolů že se to již neoplatí tam dávat . Pak by se "chovatelská" základna protřidila a zůstal by chov jako zájmový koníček .
Peťula (neregistrovaný) 08.07.2010, 09:08:37 xxx.xxx.6.82
Ahoj, zajímá mne, jak se chcete vrátit z dnešních kombinací k čistě přírodním ptákům? Na to přece nestačí jen selekce podle barvy na základě několika generací požadovaně zbarveného potomstva. Jde i o postavu, chování, zdraví. Když jsem o takovém zaměření uvažovala, zdálo se mi jako dobrý počátek snažit se odkoupit odchov z jedné naší ZOO, kde mají nádherné hejno velkých přírodně zbarvených andulek, berte to jako tip :-).
anonymní (neregistrovaný) 08.07.2010, 13:54:28 xxx.xxx.107.241
Taky jsem nad odkupem ze ZOO uvažoval, ale zatím jsem se tam nedostal. =) Hrabošek
Blanka (neregistrovaný) 18.02.2020, 17:07:14 xxx.xxx.17.116
Ono ani zoo není jistota podívejte se po zoo v naší republice co chovají???? Bohužel ani zoo nemá přírodní ptáky a je to velká škoda. Zoo Hluboká nad Vltavou snad jediná s pěkným hejnem.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.