Pro "chataře"

Dobrý den, děkuji za fotku, přesto si počkám na fotku těch mrňat až budou větší a všichni zelení. To bude krása. Jinak Vám gratuluji k hnízdu astrildů. Začínám o nich také přemýšlet, aby byla nějaké změna. Mirek
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Já jsem zvědavá jestli budou všichni zelení. Mám takový pocit, že se tam rýsují žluté "chlupy" asi po mamince-lutino.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Lutino je u agapornisů růžohrdlých vázané na pohlaví, takže nemůžou mít lutino mládě. To by musel být i samec štěpitelný, ale v tomto případě by muselo být lutino půlka odchovu.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Nádhera tolik mrnat v jednom hnízdě :). Já jsem měla letos zatím u růžáku jen jedno mládě a zbytek u 3 páru po třech a 4 mladých.
neregistrovaný Plumosus neregistrovaný
No ono těch žlutých tam bude víc, jen u těch mrňavých to žluté chmíří tolik nevyniká. Samice si asi začíná stav v hnízdě regulovat. Dnes jsem našla jedno ptáče vyhozené z hnízda. Docela velké už na kroužkování. Bylo studené, tak jsem ho do hnízda zase strčila, jsem zvědavá co bude dál. Do zbylých třech vajec se dnes podívám už jsem je vyndala z hnízda.Byly stejně odstrčené tak už to tam nenechám. Jinak ti žlutí jsou vidět i na fotce. ze třinácti by jim muselo tedy být 6x6. Jestli je samec štěpitelný nevím, brala jsem ho od chovatele, který mi k tomu nic neřekl a já byla tenkrát ráda, že mám po té pohromě, kdy jsem přišla o všechny ptáky, alespoň něco živého. U samice mě pak řekl chovatel i štěpitelnost, ale samice je od jiného chovatele.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Teď jsem se dívala znovu na fotku tady na diskuzi a myslím, že ti přední jsou žlutí a že je jich opravdu šest, ale uvidíme až se začnou opeřovat co jim vlastně vyroste za peří.
neregistrovaný orina neregistrovaný
Ve vejcích byla 3 krásná mláďata před vyklubáním 24 den. Nevím jestli jsem měla ještě počkat, ale líhnou se 21 den. Vejce byla stranou v hnízdě. Jen by mě zajímalo jak je to s tou štěpitelností. Druhé hnízdo je matka modrá(aqua) a samec přírodní po přírodních rodičích. V hnízdě jsou vždycky 2 mláďata modrá. Když tedy mají štěpit po otci a ten štěpitelný není po kom jsou mláďata modrá?
neregistrovaný Orina neregistrovaný
jak vis, ze otec neni stepitelny?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
otec může být štěpitelný i když je ze zelených rodičů. Pravděpodobně jeden z jeho zelených rodičů byl štěpák na modré a on je teď štěpitelný taky. Jinak by nebylo možno mít v hnízdě modré mláďata.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Tak mi to vysvětlil 175.250, že štěpitelný může být. V tomhle mám guláš, ale učím se. Byla jsem v domění že když je ze zelených rodičů tak neštěpí. Fešáci z třetího hnízda, druhé nemám vyfocené, tam je samice modrá a samec zelený.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den. Nejspíše mám špatný monitor ale žádné lutino mladé nevidím, zatím vidím pouze mladší a starší mladé.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Uvidíme až budou mít peří. A ještě se chci zeptat, jak je to s těmi modrými. Když samec štěpí a samice je modrá, měli by mít tedy hnízdo 6 vajec půl na půl. Ale u těhle jsou v hnízdě 2 modré. Někdy je modré1 a k tomu ještě jedno, ale to musím vyfotit pokud se to tak vylíhne. Modrá to není. Nikdy to není půl na půl.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den, modrá mutace neexistuje u agapornise růžohrdlého.Pokud budeme hovořit o mutaci agua a je dána se štěpitelným jedincem na tuto mutaci, je !pravděpodobnost ! 50 % procent. To ovšem neznamená, že se Vám ze šesti vajec musí nutně vylíhnout 3 mutační a tři štěpáci. Třeba jste měla dvě agua,ale kdyby byly ještě další dvě vejce, takk byste měla čtyři agua a čtyři štěpáky a sedělo by to. Sedm vajec třeba taky nerozpůlíte na půl.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Díky moc za vysvětlení. Jestli stačím ty mé drobečky připravit na výstavu, tak tu něco mám letošního. Jen bych chtěla vědět jestli to jsou pořádní ptáci nebo netopejři. Pokud se to podaří, tak bych podala přihlášku, jen tak pro legraci o žádné ceně nepřemýšlím, to jsem si užila dost se psema a stačilo.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den. Já si myslím, že se třeba budete i divit. Osobně jsem se bavil na výstavě s jedním začátečníkem a vyhrál nějakou cenu ve škraboškách. Já přemýšlel minulý rok, že zkusím letos štěstí taky, ale došlo k razantnímu omezení chovu agapornisů u mě a chovám už jen dva páry růžohrdlých pro zábavu. Etiopským jsem neumožnil na jaro hnízdit tak už je nechám až v pozdním létě, takže ti taky nic.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
orina: ten zeleny samec stepitelny MUSI byt (nikoli muze). jinak by tam ta modra mladata nebyla
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
příroda u domu
  • Obrázek
jkonicar jkonicar 20 příspěvků
přírůstek
  • Obrázek
jkonicar jkonicar 20 příspěvků
U devíti agáčů všechno vpořádku. V jednom hnízdě kde bylo zatím 5 ptáčat, tak bylo asi jedno ušlapáno a v posledním hnízdě kde je vajec 6 se to má začít líhnout zítra. Jen teoreticky mě zajímá co vznikne za mutace/barvy, když je otec žlutý a matka modrá? A když je to opačně otec modrý matka žlutá, tak vznikne něco jiného? Já s gencalk neumím pořád pracovat.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Dobrý den. Na Vaši otázku těžko někdo odpoví, jelikož modrá ani žlutá mutace u agapornise růžohrdlého neexistuje. Myslím si, že není zas tak těžké naučit se správný název mutace, kterou chovám. Zas tolik jich není. Mnoho let v tom byl pěkný zmatek a konečně tu máme oficiální názvosloví.Proč vytvářet nedorozumění, když máme oficiální a jednotné názvy uznávané v mnoha zemích. Modrou myslíte agua, fialovou? žlutou myslíte skořici? ino? pallid?
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 21 - 40 (celkem 835)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »