Aktuálně: 5 053 inzerátů173 551 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Pro "chataře"

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 24.07.2010, 19:59:04 xxx.xxx.226.3
Tak se musím kamarádi podělit o radost. Dneska se mi vylíhli tři malé křepelky čínské, o to větší mám radost, protože jsem nedoufala ve zdárný odchov a měla jsem ty prcky jenom jako krásný doplněk spodku voliery.Zatím se vzorně stará jak máma tak táta a dokonce druhá samička pomáhá zahřívat, takže kolikrát v rohu voliery sedí spolu a všichni tři zahřívají ta tři prťata.jsem zvědavá jestli se povede odchovat je do dospělosti.
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 24.07.2010, 21:08:15 xxx.xxx.226.3
Jkonicar,Brno: 1kostka droždí, 1/2kg hladké mouky, sůl, škvarky, jemně krájené nebo pomleté, udělat kvásek zdroždí a trošky vlažného mléka, přidat mouku, švarky, trochu sole,lžička sádla.zadělat vlažným mlékem na středně tuhé těsto.nechat 1/2 hod. kynout, pak znovu promíchat, aby se dostal vzduch do těsta a pak cca 1/2-1hod. nechat znovu kynout v teple.Podle toho jak půjde rychle těsto nahoru, vzít ,nakrájet bochánky, udělat z bochánků placičky, jídelním nožem lehce mřížku jako ozdobu vytlačit, potřít vajíčkem , lehce posypat kmínem.Dát péct.elektrická trouba na cca 180 st. péct do zlatova. Po upečení možno rozříznout, namazat čímkoliv, fláknout tam salám nebo kus masa a dlabat.Škvarky jsou lepší lehce nařezané než mleté. Tak kluci, dobrou chuť:-P
Peťula (neregistrovaný) 24.07.2010, 22:00:36 xxx.xxx.6.82
dobře si to prohlédni :-). Je to prasklé, z větve, nic se tam nevrtá. Jen kdybys to chtěla vodorovně pověsit do vzduchu.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 26.07.2010, 14:05:05 xxx.xxx.116.158
Dnes došla fotka od šťasného novopečeného majitele andulek. Tak mám radost, že se jim daří. Já vím, že pro někoho je jednodušší se s andulkama nepárat a šup s nima do výkupu, jenže když to člověk vidí jak to mrně vyrůstá, tak chce aby se dostalo do dobrých rukou a to se snažím ohlídat seč můžu.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.07.2010, 22:35:34 xxx.xxx.238.181
ještě není úplně hotová... takže se omlouvám:O)
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 27.07.2010, 11:31:03 xxx.xxx.116.158
Marti to je tvoje? Jestli jo, tak tam vidím jen jednu boudu a víc párů andulek, budeš to ještě dodělávat a nebo to je hotové. Ptám se kvůli té boudě, že jestli je tam víc samiček tak bude potřebovat každá boudu svoji. Jinak moc hezké, klícka se ti povedla.
Peťula (neregistrovaný) 27.07.2010, 11:34:24 xxx.xxx.6.82
pro Orinu: tuhle radu ji dal včera jkonicar na foru taky :-). Mě spíš zaráží, že ji má na zemi, papoušci se u země nikdy necítí dobře, vždy dávám pod takovouhle volieru minimálně stolek, aby byla ve výšce nad 1m nad zemí. Martino, ber to jako tip, ne kritiku :-)
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2010, 20:06:09 xxx.xxx.238.181
Orí psala jsem to včera Jiříkovi. Jsou dvě holky a dva kluci. Zatím se k sobě vůbec nemají. Ale s další budkou počítám příští týden až bude více korunek... mám toho v plánu ještě trochu víc:o) Peťule na zemi už není. =vČERA JSEM TO DĚLALA večer na rychlo a skřínka nebyla ještě připravená. Na zemi by jsem je ani nenechala pač je mi jasné že když s kolem nich chodí tak je to plaší... a nejsou klidné. Dnes jsem dala na skřínku a dala je na chodbu a natočila troochu na okno kvůli světlu. Když byla kleec u toho okna bylo v klícce docela šero. Ještě chci dát na dno ten písek a dokoupit ty krmítka které dám na dvířka aby jsem je nerušila saháním do klece. Ale čekám na korunýýýýýýýýýý:O))))))))))
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2010, 20:11:27 xxx.xxx.238.181
tadýýýýý je důůůkazzz:o))))
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.