Aktuálně: 5 136 inzerátů172 236 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

papoušek vlnkovaný - tlustý?

David (neregistrovaný) 11.02.2008, 18:58:56 xxx.xxx.117.83
Taky mám jeden problém a nevíc co s tím. Mám dvě andulky, kluka (modré ozobí), holku (hnědobílé ozobí), takže je to pár, ale to by bylo jedno, mají se rádi, vychází spolu v celku slušně, ale ta moje samička je taky dost tlustá. Bohužel jí nemužu vůbec pouštět z klece, protože když lítá, tak naráží do zdi. Sameček ne, ten problém nemá a vždy se do klece vrátí. Ale u ní se bojím.
Bára (neregistrovaný) 16.02.2008, 16:27:58 xxx.xxx.120.51
Zdravím diskuzi...
Mám dotaz ohledně pohlaví andulky. Máme sice již několikátého papouška, ale u ostatních jsme s jistotou vždy věděli, že se jedná o samečky. Loni před Vánocema jsme si pořídili Čendu, dalšího v pořadí našich domácích obyvatel, a stále nejsme přesvědčeni, že jde opravdu o samečka - svoji barvu ozobí totiž mění snad podle nálady. Vybrali jsme si ho jako samce, po týdnu měl ozobí do hněda, další týden zase modré no a takhle si s náma hraje už třetí měsíc. Tak by mě zajímalo, jestli výraznost ozobí závisí i na celkové barvě (poprvé máme šedýho), případně jestli se to dá určit i jinak (kromě testů DNA). Předem děkuji za nějakou reakci :-) Bára
PS: Ještě k tomu ptáčkovi s bříškem... Čiko, náš předešlý kamarád, měl taky nádor, nebyl nikde vidět, ale na chování se to u něho projevilo asi 14 dní před smrtí. Do té doby byl taky stále veselý a v pohybu...
Obrázek
David (neregistrovaný) 23.02.2008, 17:45:08 xxx.xxx.117.83
Taky si myslím, že to bude samička. Pravdou je, že samičky nemusí být tak ochočené jako samečci a nemusí se naučit mluvit.
Honza (neregistrovaný) 23.02.2008, 19:43:58 xxx.xxx.63.104
reaguji na příspěvěk od davida - sameček se také nemusí naučit mluvit... jde o charakter ptáčka, jak se sním zachází a jestli má vlohy. Četl jsem spoustu článků o andulkách samičkách, které se naučili mluvit např.: tím, že to "okoukaly" od samečků.
David (neregistrovaný) 25.02.2008, 18:08:08 xxx.xxx.117.83
Já vím, že každá andulka se nemusí naučit mluvit, ale víc mluví samečci, než samičky.
mah
mah (188 příspěvků) 25.02.2008, 19:17:14 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, nevím proč tak usuzujete? Máte snad x leté zkušenosti s oběma pohlavími že toto víte? To že nejčastějí slyšíte že má někdo mluvící andulku a je to sameček nemá své opodstatnění v tom, že by na to byli samečci lepší, ale prostě a jednoduše v tom, že samice dou dál do chovu a samců je z 90% v hnízdě víc. Takže musí pryč. A většina lidí co andulky chová si dokáže další ptáky nachovat sama a pak 1-2 samečci na obmněnu krve není problém sehnat. Ale co ty mraky samečků co se takto do chovu nedostanou? Dou jako domácí mazlíci. A samozřejmě ne každý rok se chov rozšiřuje takže se takto občas udají i samičky...
mah
mah (188 příspěvků) 26.02.2008, 16:20:02 xxx.xxx.146.245
Dobrý den, při vaši odpovědi mi přišlo jako by jsem se vás nějak dotknul. Omlouvám se pokud to tak cítíte neměl jsem to v úmyslu...
David (neregistrovaný) 28.02.2008, 21:15:07 xxx.xxx.117.83
Co mám tedy dělat, když mi andulka při letu naráží do zdi? Takže jí radši nepouštím. Tentýž problém má moje sestra s plně ochočenou a mluvící andulkou.
Obrázek
Bára (neregistrovaný) 29.02.2008, 17:14:39 xxx.xxx.120.51
no, ještě k tomu ochočování... My jsme vždycky, až do teď, měli kluky a opravdu ne všichno se naučili mluvit... A s tou ochočitelností.. tahle naše holka je snad víc střelená než všichni kluci dohromady... sice jí ochočení trvalo dýl (stejně jako loňskýmu bráchovi ze stejného chovu) ale co se týče přítulnosti a komunikaci s člověkem, je to stejné jako u kluků, takže jsem přestala věřit tvrzením, že holky jsou na ochočení nevhodné... B.
Milada (neregistrovaný) 05.03.2008, 12:08:40 xxx.xxx.3.150
Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s pernamentním pelicháním u andulky? Mám samečka v červenci mu bude 5 let. Ochočenej mluvící, je to prostě miláček. A od prosince pořád ztrácí peříčka, nová mu nestačí dorůstat. Špatně lítá a je i celkově oslaben. Chvíli si hraje, povídá a pak hned zase spinká. Jinak si pořád probírá peříčka a chut k jídlu neztrácí. Je to moje čtvrtá andulka a ještě jsem se s tím u žádné nesetkala.
Obrázek
David (neregistrovaný) 05.03.2008, 20:28:37 xxx.xxx.117.83
Pro Miladu: Tak to Vám asi zrovna moc neporadím, ale nemyslím, že by to bylo něco vážného, ty moje dvě taky zrovna hrozně pelichají, tak myslím, jestli to nebude tím blížícím se jarem. Obvyklé je to tak 2x do roka. Kupte ve zverimexu doplňkové zrníčka na pelichání a asi to chce i víc ovoce. Ty moje dvě hrozně milují bazalku a mrkev.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.