Aktuálně: 5 592 inzerátů168 290 diskuzních příspěvků17 658 uživatelů

uklovala svoje dítě!

L.Dopitová (neregistrovaný) 13.10.2007, 19:32:01 xxx.xxx.132.38
Dobrý den,samice měla 3mladé,když první opustilo budku,tak dva dny na to,jsem slyšela křik.V budce jsem přistihla matku jak klove do hlavičky svoje mládě.Třetí již leželo s hlavičkou celou od krve mrtvé.Ihned jsem je oddělila-mám to jedno doma v kleci.Mám šanci ho "vypiplat"?A hlavně jaká je pravděpodobnost ,že to matka bude opakovat při další snůšce?Děkuji
cone
cone (1412 příspěvků) 13.10.2007, 23:37:14 xxx.xxx.176.221
Mohu Vám odpovědět jen na poslední dvě otázky, na to proč to samice udělala odpověd neznám.Šanci vypiplat mladě, které opustilo nebo brzo opustí budku je opravdu velká,budete muset ještě několik dnů dokrmovat / dokrmovacích směsí je na našem trhu dost / a začít předkládat máčené zrní a na kousky nakrájené ovoce, máčené piškoty.Z přirozené zvědavosti mládě jistě začne ochutnávat nejprve formou hry a pak se jistě chytne.
Zda podobnou věc udělá i při další snůšce není jisté.Jistotu můžete nabýt až když to udělá podruhé, pak je předpoklad, že bude mladé klovat stále.Ale ještě zhodnotte možné rušivé vlivy v okolí a vyzrálost - věk samice.Nezměnilo se v té době něco, nepřibyl Vám nějaký nový chovanec, před kterým chtěla chránit?
L.Dopitová (neregistrovaný) 14.10.2007, 18:24:13 xxx.xxx.132.38
Nic nového se nestalo.Jen se velmi ochladilo,ale další samice stále poctivě krmí a zahřívá.Tato samice opět vysedává v budce-mám strach jí budku vzít,aby neohrožovala mladé ve vedlejší budce.Děkuji za odpověď.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 14.10.2007, 21:54:15 xxx.xxx.123.54
Dobrý den. Nepíšete o jaký druh se jedná? Souhlasím s tím co napsal pan Šíška, že to může být z více důvodů. Mě se jako nejpravděpodobnější zdá být rušiví podnět. Kontrola budky, nebo odebrání i na malou chvili mláďat za přítomnosti samice a nebo prostě viděla, jak snimi manipulujete. Vždy, když kontroluji budky, tak škrábu na budku, aby samice vylezla ven z budky a já tak mohl prohlídnou, případně vyčistit budku. Ptáci si na toto škrabání velice rychle zvykli a vždy když zaškrábu, tak vylezou z budky a já pak nemám problémy ze stresováním samice.
L.Dopitová (neregistrovaný) 16.10.2007, 19:59:08 xxx.xxx.132.38
Omlouvám se-je to andulka.Už zase snáší do téže budky.Budky kontroluji běžně každý den-samice vždy nechám vyletět a mláďata beru do ruky také často,bylo mi řečeno,že potom nejsou tak plachá.Jiná samice mi tohle neudělala.Děkuji a zdravím!
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.10.2007, 00:35:56 xxx.xxx.168.20
Když chováte ptáky k čemu jsou vám méně plaší ptáci? Chcete si s nimi hrát? Právě častá kontrola u některých samic způsobuje nadměrný stres a proto tak samice v některých případech zareaguje. Je taky možné, že některá samice tak nezareaguje 10X a pak jednou ano. Co se týká andulek, tak co je chovám, tak si na mě docela zvykli. Ano jsou sice pořád plaché, ale klidně se páří i přede mnou, jdou se krmit a můžu si je klidně pohladit, za škrábu na budku a v klidu samice vyleze ven. Všechno je to o zvyku a o přístupu. Pomalé a méně prudké pohyby jsou velice vhodné a opravdu jsem nikdy nemusel vytahovat andulky, aby si na mě lépe zvykly. Vytahuji je jen 1X maximálně 2X z budky a to jen z důvodu toho, že potřebuji vyčistit budku od zatroušených hoblin.
zalud
zalud (358 příspěvků) 11.11.2007, 18:06:06 xxx.xxx.72.101
zdravim ja si myslim ze je to v samici ja bych ji pro jistotu vymenil nikdy se nevy jestly se nebude opakovat taky se me to stalo ale me vymlatila mldata i z okolnich budek a k te kontrole mladat je to urcite potreba opcas skontrolovat bez toho se to neda napr.vyhodit uhynule mlade aby nezasmradly a neroznasely ruzne nemoci
p (neregistrovaný) 12.11.2007, 13:26:11 xxx.xxx.109.153
Dobry den. me samice zabila dokonce samecka.Take myslim ze je to samici. Jestlize za stejnych podminek je jiny par v pohode. Hlavne pani Dopitova rikala ze bere do ruky mlade. to chapu jestli je bude prodavat na ochoceni. :-)
Helena Gaiger (neregistrovaný) 13.11.2007, 14:09:48 xxx.xxx.29.179
Některé samice to dělají, může to být i tím, že chtějí znovu hnízdit a tak vyhánějí mladé. Může to udělat znovu - nepoužívala bych ji už do chovu.
cone
cone (1412 příspěvků) 13.11.2007, 20:21:53 xxx.xxx.176.221
Měl jsem obdobný případ u senegalců, ale mladé likvidoval samec, který šel do toku, ale nikdy toho roku už podruhé nezasedli.Takže v mém případě to byl boj jetli mladé odeberu včas, ale samec měl v tomto duelu lepší skore. Cone
anonymní (neregistrovaný) 09.03.2011, 21:29:09 xxx.xxx.218.131
predovsetkym vtaky nemaju deti...
anonymní (neregistrovaný) 10.03.2011, 07:57:14 xxx.xxx.174.89
To je opravdu příspěvek jako víno, po více než třech letech od založení tématu :-)))) Děkujeme za poučení...
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.03.2011, 19:35:55 xxx.xxx.85.66
mě se tohle stalo nyní u páru pyrur,celou dobu v pořádku a 13 den se samička pustila do nejstaršího mláděte, zachytil jsem to včas, ale vybral jsem ji pro jistotu všechny mladé (i když na menších nebyla známka napadení) mělo hlubokou silně krvácející ránu v oblasti pravé pávne, nyní už je mu 22 dnů, rána se zacelila a mládě se zdá prospívá, bylo nutno mladé odejmout a ručně dokrmit což je asi jediná možnost i u vás, co ji k tomu přimělo nevím a zda se to bude při dalším hnízdění opakovat si taky netroufnu odhadnout.
Obrázek
Brno
Brno (211 příspěvků) 10.03.2011, 20:08:01 xxx.xxx.169.158
Nechte je ještě jednou zahnízdit a nerušte ji moc. Budku kontrolujte jen když je samice venku. Třeba to bude stačit. Nebo byla ještě moc mladá. To se uvidí. Mně včera mladý pár nechal čtyři mladé a našel jsem je už studené.
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2011, 21:49:56 xxx.xxx.218.133
a to pred troma rokmi mali vtaky deti?alebo co to na veci meni,ze som zareagoval po takom case?mozno zijem na nejakom divnom mieste,ale u nas maju vzdy deti iba LUDIA a vtaky maju mlade.
anonymní (neregistrovaný) 13.03.2011, 08:18:20 xxx.xxx.174.89
218.133 ne ani před 3 lety neměli ptáci děti....ale vystřelit takto staré téma jen kvůli tomu abych někoho chytal za slovo...mi přijde zbytečné a hloupé :-(
anonymní (neregistrovaný) 13.03.2011, 08:21:47 xxx.xxx.174.89
Jinak s agresivitou samice andulky mám taky zkušenost :-((( Nám samice do krve napadala vlastní mladé v okamžiku vylétnutí z budky. V budce se starala perfektně. Dostala šanci na nápravu 3x, pak jsme ji z chovu odstranili.
anonymní (neregistrovaný) 14.03.2011, 20:28:59 xxx.xxx.218.138
natrafil som na ten prispevok po troch rokoch,tak som po troch rokoch nanho zareagoval.a urobil som tak preto,lebo toto povazujem za seriozne chovatelske forum a taketo vyjadrovanie mi pripada nevhodne.za chvilu budu na hydinovom fore vypisovat,ze zabit sliepku do hrnca je nechutna vrazda.takyto ludia mi pripominaju tych co striekaju kozuchy spraymi..k vyssiemu prispevku:andulku mozno nieco rusilo,mozno to ma dane v nature,faktorov je vela..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.