Aktuálně: 5 175 inzerátů172 199 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Potřebuji poradit.

david novotný
david novotný (14 příspěvků) 28.07.2010, 22:35:11 xxx.xxx.8.6
Prosím o radu,začínám s Turaky(taky Mě to chytlo),mám turaky (banánovce)fialové,jestli bych k nim mohl přidat do voliéry nějaké jiné druhy ptáčků?(Např.leskoptve,kardinály,timálie).Předem děkuji všem DN.
gazd
gazd (193 příspěvků) 30.07.2010, 15:46:47 xxx.xxx.241.196
Dobrý den Davide. S turaky jsem zkoušel mít pohromadě timálie čínské a řekl bych, že to bylo celkem bez problému a jeden pár timálek mi dokonce počal hnízdění v košíku, který byl určen pro turakouše. Hnízdo bylo nakonec turaky vyházeno, ale nezaznamenal jsem žádnou agresi vůči timálkám. Timálky v případě vyrušení hledaly dosti často útočište mezi dvěma turaky sedícími na větvi. Nejsem si však jistý, jestli by chování turakoušů bylo stále tak vlídné i v období hnízdění a popravdě řečeno jsem u jiných chovatelů turaků viděl pouze chov samotného chovného páru ve veloiéře. Jinak vítejte mezi postiženýma "tauracózou". S přáním příjemného dne. G. Z.
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 30.07.2010, 18:23:28 xxx.xxx.218.48
Dobrý podvečer, turaka chovám několik let a vždy mám ve voliéře samotný pár. Kombinovaný chov jsem nikdy nezkoušel, a to na základě informací od několika zkušených chovatelů (u jednoho v době toku majny Rotschildovy zničily hnízdo turaků i se snůškou, u jiného chovatele banánovci v dodě hnízdění zabíjeli drobné astrildovité ptáky, s nimiž po celý rok jinak žili v naprosté harmonii, u Z.G. se do hnízda určeného turakům nastěhovaly timálky). Na druhé straně další chovatelé mohou mít zcela odlišné zkušenosti. Já jsem ale přesvědčen, že v době toku a hnízdění se chování mnoha ptáků radikálně mění. Samozřějmě, že podstatnou roli hraje i velikost a uspořádání chovné voliéry. Přidávám foto svých "buffonů".
Obrázek
david novotný
david novotný (14 příspěvků) 30.07.2010, 21:10:19 xxx.xxx.8.6
Dobrý večer,TURAKO=prostě nádhera!!!! Jedem můj kamarád má ve voliéře s banánovci fial. puštěné majny Rostil.a vše zatím probíhá v pořádku,majny letos odchovaly už 3 mladé k samostatnosti,ale banánovci´zatím ještě´ nic (mají 2 roky).Ale,jinak moc děkuji za vaše názory a rady.Teprve s nimi začínám,tak za kažkou radu nebo názor(CHOVU,KRMENÍ,ATD.) budu moc vděčný.JAKÁ TEPLOTA BY MĚLA BÝT K PŘEZIMOVÁNÍ? Díky david
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 01.08.2010, 12:44:47 xxx.xxx.114.160
Dobrý den,smozřejmě co pták to různá povaha, nicméně majny R. jsou pěkné potvory. Jednomu známénu tyto majny zlikvidovali vylétnutá mladá turaka. jinak většina z nás s turaky začíná. Před rokem 2009 tu bylo asi 5 chovatelů. Nyní se situace začíná doufám lepšit. Zimování při teplotě 5-10°C v suchém prostředí. Vyvarovat se podávání krmiv s vyšším obsahem železa. Jinak já a můj kolega je chováme s bažanty a zatím v pohodě.Jinak nejlepší rada je domluvit se s nějakým chovatelem a podívat se k němu na návštěvu. Tak se dozvíte nejvíce a zároveň i něco uvidíte. Zdraví Míla. KUK turako fischeri
Obrázek
david novotný
david novotný (14 příspěvků) 29.08.2010, 14:02:24 xxx.xxx.8.6
Dobrý den,měl bych 2dotazy?1.Chtěl bych si pořídit leskoptve a kardinály.Mohli by být vedle sebe ve voliérách?(MEZISTĚNY PLETIVO)nebo je lepší mít pevné neprůhledné mezistěny? 2.Můžu je mít přes zimu v klecích na jaře je pustit do zarostlích voliér (d3m,š1m,v2,2m),nemám už tam místo na postavení zimoviště?Děkuji za vaše ohlasy a názory. D.Novotný
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 30.08.2010, 15:41:07 xxx.xxx.99.3
Leskoptve vedle kardinálů mohu doporučit,praktikuji to už delší dobu a nevšiml jsem si žádného náznaku agresivního chování,pokud jde o leskoptve tak to jsou vyložení pohodáři a to ještě vedle mám lokutáky kterých si ani nevšimnou,u kardinálů červených a zelených jsem nepozoroval ani náznak agrese a u šedého kardinála bych neriskoval přidat ani holoubka diamantového - jednou jsem to zkusil a hodně rychle jsem je odchytával.Musím upozornit že každý druh má jiné chování a nejenom druh ale i jiný pár stejného druhu-nejenom chování ale i výběru potravy,jeden pár leskoptví žere cvrčky a nežere červy a u druhého opačně.U zimování v klecích v zimním období nevidím problém,taky tak zimuji,raději ne v páru ale vzlášť,protože v předjaří už začínají jít páry do toku a nemuselo by to dobře dopadnout
anonymní (neregistrovaný) 01.09.2010, 18:37:49 xxx.xxx.218.48
Dobrý den, Davide, před několika roky jsem též choval kardinály šedé vedle leskoptví tříbarvých a purpurových - celkem v pohodě. Zmiňované dva druhy leskoptví se mi ale v době odchovů mladých vzájemně přes pletivo napadají, stejně jako s hnízdícími toky rudozobými a v současné době i s majnami Rotschildovými, které mají v budce mladé!Nejedná se o nějaké krvavé bitky, ale vzájemné ataky jsou poměrně časté. Mezistěny mám řešeny ze dvou třetin plné (prkna potažená rákosovou rohoží) a z jedné třetiny dvojité pletivo (myšleno na délku), takže ptáci si nemohou vzájemně ublížit. Nezavrhuji ani myšlenku společného chovu ve větší a zarostlé voliéře - pokud jsou ptáci ve skupině drženi od počátku, vytvoří si svá teritoria a většinou je vzájemně respektují. Problém obvykle nastává tehdy, chceme-li do takového společenství vpouštět další ptáky v průběhu chovné sezony. Své opeřence zimuji po páru v klecích (150x60x60) ve sklepní místnosti s celodenním přisvětlováním (cca 14 hodin) při teplotách kolem +12 stupňů celsia. Absolutně bez problémů. S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
bouda
bouda (77 příspěvků) 04.09.2010, 14:11:20 xxx.xxx.236.253
Dobrý den Davide. Také já si dovolím přispět svou trochou do mlýna. Osobně mám zkušenosti se dvěma druhy turaků: 1) Banánovec fialový - pokud byl pár mimo hnízdní dobu tak bylo vše v pořádku, měl jsem u nich například hrdličky čínské cejlonské, holoubky zlatozobé a ve venkovním výlety satyry temminckovy. Ovšem při hnízdění přesný opak a banánovec si dokonce troufl i na kohouta satyra. Vletěl mu za záda, a satyr s turakem na zádech létal po voliéře. Chov lichého kusu ve společné voiiéře, např. i s toky či špačkovitými, nečíní žádné potíže. 2)Turako červenokorunkatý - Tyto ptáky chovám teprve rok, ale i tak mám již nějaké zkušenosti. Zimováni byli s drozdy černoprsými. Toto uskupení bylo bez jakékoliv agrese. Na jaře jsem poté k páru turaků umístil samici plodožravého holuba černotemenného, ke které nedávno přibyl samec. Až dosud bylo vše v pořádku. Před 14 dny jsem však turakům přidal hnízdní boudu = naprostá změna chování. Samice turaka je silně nervózní a podobně se tak dá říci také o samci. Zrovna dnes tedy musím holuby oddělit, jelikož začali napadat samce h.černotemenného (samici ne, možná protože je s nimi již dlouho). Takže jako ostatní chovatelé přiliš nemohu společný chov s jinými druhy ptáků doporučit. Jiné by to ale mohlo být ve velké, hustě zarostlé voliéře. S pozdravem Bura Adam
david novotný
david novotný (14 příspěvků) 10.10.2010, 20:15:09 xxx.xxx.8.6
Dobrý večer,mám jednu otázku?Ale předem bych všem pogratuloval k odchovům.Pěkné fotky na "ODCHOVECH".Otázka? MOHL BYCH PUSTIT 2 PÁRY TURAK (GUFFONY A BANÁNOVCE) NA PŘEZIMOVÁNÍ DO JEDNÉ VOLIÉRY.Děkuji za vaše názory.david
novak vladimir
novak vladimir (35 příspěvků) 12.10.2010, 19:44:18 xxx.xxx.218.48
Dobrý večer Davide, co se týče přezimování turaků několika druhů ve společné voliéře, viděl bych to asi takto : pokud se jedná o mladé, nespárované ptáky, myslím, že by problém nebyl. U starších, chovuschopných ptáků je to ale jiné ( samci bývají v době toku velice agresivní). Pokud je budete zimovat při vyšší teplotě a vydatném krmení, může přijít tok nekontrolovaně a ptáci se mohou vzájemně i zabít (zkušenost př. Krlína a právě s druhy buffon a banánovec). Samozřejmě, že záleží i na velikosti voliéry. Já osobně preferuji oddělený chov i zimování všech svých svěřenců. Třeba vám časem někdo sdělí i jiný názor. S pozdravem Novák - Chlum u Třeboně
david novotný
david novotný (14 příspěvků) 12.10.2010, 22:14:23 xxx.xxx.8.6
Dobrý večer,děkuji za odpověd.Musí to řešit vzhledem k nízkým teplotám.Raději nebudu riskovat a přezimuji je odděleně.Už jim vyrábím zimovací klec (1,5mX1mX0,7m),snad jim bude stačit na to přezimování,při teplotě 10-15°C ve sklepní místnosti,spolu tam budou s leskoptvemi a kardináli.Ještě jednou díky p. V.Nováku a klobou dolů před vašimi odchovy-nádhera.Ale abych nezapoměl i na ostatní "hmyzo" a "plodo" chovatele gratujuji všem k odchovům 2010.Chovu zdar. D.Novotný

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.