Aktuálně: 5 023 inzerátů173 613 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Váš oblíbený rod papoušků-red.

Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 25.10.2007, 19:36:23 xxx.xxx.223.114
Po poradě s webmasterem našeho webu jsem se rozhodl založit anketu, ve které si zvolíte rod papoušků. Na základě výsledku sestavím tady na diskuzním fóru fotogalerii, pokud možno všech zastupců, které zvolený rod zahrnuje. Všechny fotky samozřejmě nepochází z mého chovu, ale autorská práva nebudou porušena!Jak už jsem zmínil fotky budou umístěny tady v diskusi, tudíž si je nebude tento web jakýmkoliv způsobem "přivlastňovat" a navíc u každé fotografie bude odkaz a pokud možno jméno autora.

Předem děkuji za všechny příspěvky!
Přeji pěkný den.
Luboš Tomiška (red.)
cone
cone (1412 příspěvků) 25.10.2007, 20:10:21 xxx.xxx.176.221
Luboši, dal bych svůj hlas pro africké pap.dlouhokřídlé.Hned z několika důvodů:malá hlučnost, slušná variabilita v rámci rodu,střední cenová třída,rozumné nároky na chovatelské zařízení,uspokojí i náročnější chovatelé-jsou tu i "špeky", které ještě nejsou v našich chovech zastoupeny,tedy určitá výzva.Vysvětlím, proč jsem dal na první místo hlučnost-předpokládám pro rozvíjení chovu také přijatelné sousedské vztahy také možnost držení omezeného počtu i chovateli v panelových domech.
Možná že by bylo zajímavé udělat fotogalerii rodů na prvnich třech postech.Cone
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 25.10.2007, 20:24:12 xxx.xxx.223.114
S těmi prvními třemi umístěními to není vůbec špatný nápad, každopádně, pokud shledá tato anketa úspěch uspořádáme zanedlouho novou na podobné téma.

Ještě jsem zapomněl dodat, že datum uzávěrky není definitivně stanoveno, záleží na počtu příspěvků. Doufám, že se nenajdou podvodníci, kteří by hlasovali vícekrát, zaprvé by mi to přišlo dost ubohé (o nic nejde, jak jsem již zmínil anket bude více) a zadruhé webmaster by to zjistil podle IP.

Ještě jednou přeji pěkný den a děkuji za všechny příspěvky. Luboš Tomiška (red.)
anonymní (neregistrovaný) 25.10.2007, 21:55:40 xxx.xxx.152.134
arové - pro jejich úžasnou povahu
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 25.10.2007, 22:48:05 xxx.xxx.182.2
Dal bych sem aymary pruhované.Jsou klidní, nenároční na velikost voliery,tiší, docela snadno ochočitelní, a nejsou tak rozšíření.Tak by se třeba mohli někomu zalíbit a mohli by se tak aymarové pruhovaní rozšířit.A zapoměl mají pěkné mutace a jsou docela levní..
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 25.10.2007, 22:57:08 xxx.xxx.223.114
Lukáši, chápu, že aymara pruhovaný je tvůj "nej" ve všech směrech, ale v zadání ankety bylo napsat rod papoušků, zkus tudíž prosimtě konkretizovat svůj návrh. Děkuji. Luboš
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2007, 17:16:41 xxx.xxx.24.226
ja som za ary ( male aj velke )
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 26.10.2007, 23:00:57 xxx.xxx.182.2
Bolborhyncus..to je rod který mám namysli..patří do něj 5 druhů aymarů:Aymara pruhovaný, aymara citronový, ayxmara šedoprsí, aymara andský a aymara zelený...l
Tomáš (neregistrovaný) 27.10.2007, 18:27:33 xxx.xxx.190.65
do rodu ''Bolborhynchus'' patří aymara prohuvaný,zelený a andský. Šedoprsí a citronový jsou rod ''Psilopsiagon''

Tomáš
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 29.10.2007, 15:01:30 xxx.xxx.196.53
Tak to jsme zajedno, já teď jedu na celoevropský meeting chovatelů loriů do holandského Erpu, kde bude mimojiné neformální beseda s Rosemary Low a měla by tam vystavovat i část svého chovu, dále by měla být na pořadu dne také aukce vzácnějších loriů, které u nás v republice jen těžko spatříte, zkusím něco nafotit.

jinak informace o loriích:

http://loriklub.horyna.com
http://www.loribreeders.com
http://ww.lories.nl

o těchto stránkách bych si dovolil tvrdit, že patří mezi jedny nejkvalitnějších

každopádně ucelenou fotogaleri loriů + něco o nich se chystám zpracovat
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 29.10.2007, 15:31:58 xxx.xxx.182.2
Jestli mohu tak bych rád požádal o fotky neofém.A jestli je s těmi aymaramy nějaký problém tak je sem klidně Luboši nedávej.Ale ty neofémy by si sem dát mohl.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 15:45:49 xxx.xxx.183.35
Co se týká tohoto projektu, tak rád bych viděl fotky rodu Poicephalus, ale pokud to budou fotky stažené z internetu, tak bych byl určitě nerad, protože na těchto stránkách častým problémem je porušování autorských práv, které ne jednou okusil například pan J.Beneš

Pokud se bude jednat tedy o fotky stažené s internetu, tak všem doporučuji použít vyhledavač fotek například www.seznam.cz, nebo www.google.com a doporučuji zadávat latinské názvy papoušků, protože to vyhledá více fotografii.

Pokud se bude jednat o fotky chovatelů, který každý dovolí zveřejnění fotek, tak určitě jsem pro. Možná by stačilo k fotce, nebo přímo do fotografie uvést jméno chovatele a nebo autora fotky, ale zde bych byl opět opatrný, protože i když pod fotografii uvedeme jméno autora fotky, tak někdo může tuto fotku použít na svých stránkách a zde už neuvede jméno autora. Takže tímto by jsme opět napomáhaly k porušování autorských práv.
Stejný problém má i pan J.Beneš. Fotky má na svých stránkách a kdokoliv si je může stáhnout a uveřejnit je což se stalo právě zde. Nejlepší by bylo, kdyby přímo do fotografie vložil nějaké své iniciály i když šikovný člověk je může lehce odstranit, ale určitě to neumí každý.
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 29.10.2007, 18:58:42 xxx.xxx.223.114
Ahoj Ondro, jak už jsem zmínil hned v prvním příspěvku, s autorskými právy problém nebude protože u všech fotek budu mít 1) odkaz 2) jméno autora fotky (v rámci možností), jako ilustraci na diskusním fóru volně přístupné fotky z jiných webů používat můžeš!! Proto dělám tuto fotogalerii prostřednictvím diskuse. Navíc jsem svůj záměr probíral s webmasterem a ten souhlasil. Pokud by byl nějaký problém co se týče autorských práv, o čemž dost pochybuji, beru si to na triko. Fotky budou ze zahraničních webů, z českých pouze po domluvě s autorem, za to ručím.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 19:10:37 xxx.xxx.168.20
Ahoj Luboši. Neber to ve zlém. Nechci zpochybňovat tvůj problém. jen jsem chtěl napsat svůj názor. Vím, že to myslíš dobře a věřím, že to uděláš, tak aby nebyl problém s autorskými právy, ale co si asi neuvědomuješ a možná si to neuvědomuje ani webmastr je to, že jakýkoliv většinou mladý člověk, který si prohlédne tuto galerii si může umístit tuto fotku na své stránky a on třeba ty autorské práva poruší. (vím určitě si teď říkáš, to už je jeho problém, ale celkový problém začne u nás= napomáhání porušování autorským právům. není to určitě trestné z právního hlediska, ale z morálního). Podle mě s čím si asi počítal by se do této galerie na hlavní stranu mělo nadepsat, že by se mělo respektovat autorské právo. I když je možné pokud se tyto fotky objeví na googlu, tak to bude zbytečné. Nebo by měl webmastr uvažovat o tom, že by na fotky nemělo jít dát kliknou pravým tlačítkem a stáhnout. Na některých stránkách jsem se s touto možností setkal, že nejde vůbec dát pravé tlačítko a nebo pouze na obrázky. Jen píši co si myslím, protože momentálně i já řeším problém s autorskými právy a člověk, který je porušil vůbec nereaguje na to, že chci aby odstranil něco co není jeho.
Peroqe
Peroqe (261 příspěvků) 29.10.2007, 20:13:54 xxx.xxx.223.114
Jasný, souhlasím, že s tím musím opatrně, upozornění o zákazu kopírování fotek, které jsem stáhnul já napíšu do záhlaví fotogalerie, jinak pro příklad, fotky z webu jsou umístěny i na ifauně a nikdo to neřeší, přestože web ifauna je mnohonásobně větší než náš, ale samozřejmě souhlasím, že autorská práva se musí dodržovat a budu dělat všechno proto, abych nezadělal tomuto webu na problémech. Jen jsem chtěl naše fórum nějakým způsobem oživit a tohle mě přišlo jako vhodný prostředek.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 22:15:32 xxx.xxx.168.20
Ano máš pravdu na ifauně se porušují Autorská práva běžně, ale to neznamená, že se budou porušovat i zde. Právě zde bych viděl výhodu oproti Ifauně. Právě zde by měli lidé jistotu bezpečí jejich autorských práv. Nesrovnával bych tento web z ifaunou. Musíme se snažit, aby byl co nejvíce odlišný a co nejvíce dokonalý, aby upoutal co nejvíce lidí.
Je to určitě dobrý nápad a přeji hodně zdaru s realizací.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 31.10.2007, 14:09:57 xxx.xxx.12.234
Tak to já bych se zase přimlouval za rod Psittacula (Alexandři) za svůj elegantní vzhled, nemalou inteligenci a jednoduché vybarvení a v tom je přece krása...jsou zde i méně známé druhy, jako a. dlouhoocasý, smaragdový atd...navíc jsou zde i tiché druhy třeba jako a. rudohlavý, což se o a. čínském řící nedá...:) Ale na ty lorie se už taky těším, páč mě tito papoušci fascinují a v budoucnu bych se jimi chtěl zabývat...zatím jsem ve fázi sběru informací.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.