Aktuálně: 5 088 inzerátů172 518 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Ocelot velký

Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 10.10.2010, 17:35:24 xxx.xxx.174.220
Jeden příspěvěk trochu mimo...jedna autorka tvoří velice sugestivní, detailní a jedním slovem prostě překrásné obrazy kočkovitých šelem: http://heatherzart.deviantart.com/gallery/
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 10.10.2010, 19:55:02 xxx.xxx.38.222
Tak jsem na to mrkla a je to super - nádhera! Ty šelmy jsou jak živé. Na Váš dotaz odpovím zítra, dnes už to nestihnu a od 22 hod mi nepojede internet, tak se omlouvám.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 11.10.2010, 01:45:43 xxx.xxx.38.222
Dobrý večer Pavle. Na té fotce není ona zmiňovaná nezkrotná samička, ale jeden z odchovaných kluků. Jeho výraz Ti nemusí nahánět strach, není to pohled výhrůžný, ale zvědavý - zajímal ho fotoaparát. Kočky mají úžasnou mimiku a hru těla, podle kterých poznáš, co chtějí v následující chvíli udělat, jak se právě cítí atd. Oceloti mají také širokou škáku zvuků, kterými Ti dají najevo, že jsou nervózní, unavení, rozzlobení, hladoví nebo si chtějí hrát či vyžadují jinou pozornost. To vše se během chovu naučíš rozeznávat. Těžko se Ti podaří sehnat zaráz celý pár, i když mně se tato příležitost naskytla už 2x. Byla by opravdu škoda zůstat jen u jednoho jedince - jak pro něho, tak pro Tebe. Je lepší časem vytvořit pár a pokusit se o odchov. S párem získáš mnohem více vědomostí i zkušeností a bude to i zábavnější. Tady je ale třeba si rozmyslet míru krotkosti. Pokud budeš mít prvního ocelota ochočeného, budeš muset ochočit i druhého. Nelze dát dohromady krotkého a divokého jedince, protože ten divoký by pravděpodobně toho krotkého zabil. Pro budoucí chov je ideální mít je oba polokrotké. tzn., že za nimi můžeš do výběhu, ale nebudou přítulní a nenechají se ani pohladit. Vtomto případě ani nejde tak o ochočení, jako spíše o výchovu a návyky. Také v případě veterinárního zásahu je s nimi lepší manipulace. Pokud ale trváš na ochočení, vezmi v úvahu, že se zvířeti budeš muset věnovat několik hodin denně, hrát si s ním, krmit ho z ruky, ze začátku respektovat jeho "lumpárny" a postupně ho vychovávat, aby nevytahoval při hře drápky, kousal jen snesitelně, potřebu vykonával na jedno místo neničil zařízení bytu atd. Počítej i s tím, že první měsíce budeš mít na rukou škrábance a nevyhneš se ani kousnutí, ale není to žádná tragédie. Naproti tomu si s malým ocelotem užiješ spoustu legrace. Co se týká toho, zda je lepší na ochočení samec nebo samice, je to jedno. Samci jsou všeobecně víc umazlení, taky větší závisláci na majiteli a nedostatkem pozornosti vyloženě trpí(mluvím o ochočených). Samice jsou zase hodnější, méně žárlivé, rozvážnější a samostanější, což přirozeně vyplývá z jejich životní role stát se matkou. Pokud se rozhodneš pro pár, je třeba tomu přizpůsobit i výběh, ale o tom zase až příště.
Obrázek
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 26.10.2010, 11:18:29 xxx.xxx.174.220
Dobrý den, paní Věro, omlouvám se za tak opožděnou odpověď, ale měl jsem teď mnoho práce a nerad bych Vás odbyl krátkou odpovědí. Pokud jsem to už nezmínil, tak bych rád pochválil krásne fotografie. K té mimice, stojí každá nová naučená negativní emoce škrábance a nebo je to učení bezbolestné? :) A celý pár najednou bych ani nechtěl. Vzhledem k tomu, že je nejspíš potřeba mít nepříbuzný pár, tak to by byla velká klika, ale jak jsem řekl, jeden na začátek bude víc než dost. A jak se liší výchova mláděte krotkého a polokrotkého. Zmiňovala jste krmení z ruky u krotkého. V přírodě si mláďata hrají pořád mezi sebou a s matkou. Logicky vzato se mu minimálně v mládí budu muset hodně věnovat, i když později bude polokrotké. Myslím, že v tomto případě je dobré zvolit přístup, když něco funguje, tak proč to měnit. Takže moje otázka zní, jaký byl Váš první ocelot (ochočený/krotký) a jak se na tu volbu díváte teď zpětně, když už máte zkušenosti. Je mi jasné, že se to bude lišit chovatel od chovatele, podle toho co od chovu zvířete očekává, ovšem já těžko můžu přijmout rozhodnutí, když nemám dostatek informací. A mluvila jste také o poškození bytu....copak se dá ocelot chovat i doma?
nikola (neregistrovaný) 18.10.2011, 14:50:59 xxx.xxx.233.7
Zdravím. Chtěla bych se zeptat kolik ocelot stojí. A jestli se dá koupit jako mazlíček. Díky
Pedro (neregistrovaný) 03.11.2011, 22:44:37 xxx.xxx.147.174
Taktéž zdravím, chovám psy ty větší, kočky a terarijní zvířata převážně hady vše již mnoho let, chtěl bych si také pořídit ocelota, dle fór a podobně, jsem se hodně dočetl, mám jen pár otázek, bydlím kousek od Znojma a kousek od nás je výkup a prodej zvěřiny, mají obrovský výběr, dá se u nich koupit i odřezky za pár kaček, je vhodné tímto masem krmit oceloty? Samozřejmě po silném přemražení. Krmím psy i kočky super prémiovým granulovaným krmivem, nemám s tím osobní zkušenosti, kamarád co má 20 psů tím krmí a je spokojený i ta jeho zvěř. No pes není Ocelot. Dále by mne taktéž zajímala cena ocelota, alespoň orientační, po x hod. na netu jsem na to nikde nenarazil, nechápu proč je to takové tajemství, možná by bylo dobré zveřejnit orientační ceny u všech šelem, koček chovaných v CZ od Felis chaus po Panthera tigris, budu rád když se toho někdo zodpovědný ujme :-) Přeji pěkný večer
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 04.11.2011, 19:53:39 xxx.xxx.99.26
může mě tato šelmy nějak finančně podpořit ? já nechápu jak někdo má třeba 6 velkých šelem krmí je ,tráví s nimi hodony a hodiny . a jak si vydělavá? v práci?stihne ji ?
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 09:08:48 xxx.xxx.38.222
No, ono když má někdo hodně šelem, tak se musí pořádně ohánět, aby je uživil, nevím, jak by Vás mohla šelma finančně podpořit:-). A taky většinou zmizí pro chovatele dovolené, svátky, víkendy atd., protože volný čas se tráví právě u tech šelem prací okolo nich.Vydělávat taky musí, takže jde z práce do práce...
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 12:15:22 xxx.xxx.99.26
ale třeba výstavy, prědnášky,různé kousky?...
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 18:22:49 xxx.xxx.38.222
Nóóó, tak na výstavy se se šelmama nechodí, to ani prakticky nelze uskutečnit, přednášky v doprovodu velice dobře ochočené šelmy dělat lze(většinou se dělají ve školách), ale přijde mi to jako příliš velké riziko pro posluchače a lev na přednášky rozhodně vhodný není. Nechcete přece, aby ho třeba rozbolel zub a pozabíjel půl mateřské školky i s Váma. Na ty různé kousky je vhodnější si pořídit psa, jinak je lepší to přenechat profesionálním drezérům v cirkusech a nepokoušet se o to laicky sám(a), protože by to skončilo nejspíš hodně špatně. Já mám z Vašich dotazů dojem, že si chcete pořídit šelmu, aby Vás živila, tak doporučuji se z toho snu rychle probudit. V opačném případě sorry.
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 16:16:06 xxx.xxx.99.26
Hmmmmmm.... Takže rozumím dobře? Šelmy mohou chovat jen zbohatlíci a ti co si za měsíc vidělají vícenež lidé za rok. No je to tak?
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 17:42:29 xxx.xxx.27.79
Proč by jste musel být hned boháč ? Znam spoustu boháčů , kteří mi řekli, nejsem tak bohatej , abych házel bezdůvodně metráky masa do nějaké šelmy a nic z toho neměl. To neni o penězích , ale o tom, jestli něco chcete a jste třeba pro to schopen něco jiného objetovat
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 17:43:07 xxx.xxx.38.222
Rozumíte špatně. Není to tak. Znám dokonce takové, kteří uživí i 10 šelem jen z důchodu :-)). Ale je to bohužel na těch šelmách znát. Že se dělí o nízký důchod s majitelem.
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 17:55:34 xxx.xxx.38.222
Petr Douša: Souhlasím s Vámi, obětuji dovolené, volné víkendy, nákupy čehokoliv kromě jídla pro rodinu, taky všechny svátky včetně Štědrého dne(je třeba se postarat KAŽDÝ den), bydlení přispůsobím zvířatům, zapomenu na odpočinek atd. A za to mohu mít doma splněný sen - šelmy. Každý si může vybrat, čemu dá přednost a do čeho investuje čas a peníze.
volný (neregistrovaný) 19.11.2011, 19:13:19 xxx.xxx.255.132
Pane "Hmmmm" věc je jednoduchá.Každý necht pořiztuje to na co má a u zvířat to platí dvojnásob nebot jde o živé tvory které pak mohou vinou majitele strádat.V dnešní době kdy pro mnoho lidí je problém ufinancovat držení dvou psů většího plemene mi Vaše otazka přijde divná.
anonymní (neregistrovaný) 19.11.2011, 20:29:28 xxx.xxx.38.222
Máte pravdu a bude hůř. Pan "Hmmmm" se na chov šelem dívá zřejmě očima chuďase, jinak by nepoužíval slovo "zbohatlík(opět ta známá česká závist). Možná ho uklidní, když napíšu, že mezi šelmaři v ČR žádný zbohatlík není(aspoň o žádném nevím), a že v případě pořízení šelmy s vysokou cenovou relací si chovatelé berou půjčky, které následně dlouho splácí na úkor jiných věcí, a to proto, že si chtějí splnit svůj sen. I pan "Hmmmm" má tuto možnost a může si pořídit šelmu na dluh,a pak ho třeba 10 let splácet, ne?
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 19.11.2011, 21:50:45 xxx.xxx.27.79
Vážení přátelé, já tomu sice moc nerozumim, když napíšou , že nastává recese v ekonomice, ale myslim si že to samé nastává i v chovatelství čehokoliv, jistě mi dáte za pravdu, že se dnes musíme všichni trochu víc ohánět, aby jsme vše zvládli aspon tak, jak jsme byly dřív zvyklí, chovatelství neni jednoduchá , ani levná záležitost, to neni album známek, který můžete šoupnout do trezoru a vyndat až bude příznivější doba, tu káru musíme táhnout dál, už jen pro to , že svět chovetelství zrovna nepřeje , viz dovozy atd. a pokud se na to dnes vyprdneme, jen pro to, že je to neúnosné , co budou chovat naši potomci ? Když někdo po zvířeti opravdu touží, pořídí si ho, at je bohatý , nebo chudý , ale nemělo by to být nikdy na úkor těch zvířat
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2011, 00:27:42 xxx.xxx.38.222
Já nevím, jak Vy, ale recese - nerecese, já se svých šelem nevzdám i kdybych měla obětovat nevím co(a už se tak i děje), jsou součástí mého života a kdybych se jich musela vzdát, žila bych jen napůl. Tvrdě vzdoruji i rodině, ale šelmy prostě zůstanou u mě a budou mít stejnou péči, jako před recesí. Snad tady zůstane podobných pár bláznů, kteří tato zvířata zachovají v soukromých chovech pro naše potomky, jak píšete, i když to není lehké. Na druhou stranu se ptám, zda to ti naši potomci ocení, protože v dnešní době má většina z nich v žebříčku svých hodnot na 1. místě peníze... A protože jsme dost odbočili od tématu, tak připomínám fotkou, že téma je "Ocelot velký" :-)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2011, 16:18:04 xxx.xxx.38.222
Chovatelů ocelotů je v ČR jen několik a většina vlastní jen jeden kus. Tito oceloti pocházejí z valné většiny z mého odchovu(v ČR jich je 7), v okolí Zlína nikdo takový není. Psala jste mi mail s dotazem na lvy, můžete mi zavolat, telefon najdete v horní liště v kontaktech.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.