Aktuálně: 5 032 inzerátů173 669 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Chov velkých šelem

Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 10:00:36 xxx.xxx.174.220
Chápu, co tím myslíte a teprve teď si uvědomuju, jak to asi ode mě muselo znít. Laik, který bez uzardění mluví o tom, jak si pořídí tygra před lidmi, kteří mají zkušenosti s menšími kočkami a vědí co dokáží a jen představa něčeho velkého je děsí. Kdo ví, čeká mě ještě dlouhá cesta a můžu změnit názor, může se stát cokoliv, ale osobně bych moc rád v cíli viděl sebe sama s tygrem. A myslím, že pan Roman přesně vystihl ten postup, který jsem chtěl zvolit. Nejdříve jít za chovateli tygrů a od nich si nechat poradit co a jak a rozhodně by mě nikdy ani nenapadlo si domů nastěhovat velkou kočku, u které nevím, co můžu čekat. Stejně jako bych si nikdy nekoupil dospělého hada, kterého neznám a který by mě mohl zabít. Co se týče příspěvků pana Petra, ten sestřih napadnutí mi určitě pošlete. Člověk musí sbírat informace i z té odvrácené strany mince chovu. Ale co mě zaujalo v tom komentáři byla poznámka "většinou při vystoupení". Jen mi připadá, a opravte mě, jestli se pletu, že člověk, který chová zvířata, aby s nimi vystupoval, má s nimi přece jenom jiný vztah, než člověk, který má jenom jednu dvě kočky a těm se věnuje. Přijde mi, že když se člověk se svou kočkou setkává jen v prostředí, které kočka zná, ve kterém se cítí bezpečně a začne člověka vnímat, jako přirozenou součást svého prostředí, nehrozí takvé nebezpečí, jako při častých přesunech a když ne přesunech, tak velké množství neznámých podnětů, které mohou zvíře při takovém vystoupení podráždit. Nakonec...co člověk ví, co se opravdu zvířeti honí v hlavě.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 10:05:31 xxx.xxx.174.220
A jen tak mimo soutěž, tomuhle fóru by prospěla možnost formátování textu, přinejmenším možnost odentrování, protože když to ten text slije do jednolitýho odstavce, tak je to hrůza.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 30.09.2010, 10:08:21 xxx.xxx.27.79
tak to bude asi jen tim , že to berete zodpovědně vůči sobě a v neposlední řadě i vůči rodině a okolí , což je neméně důležité u takovéhoto rozhodnutí , ono taky tak trochu nejde jen o naše touhy a přání , ale taky o ta zvířata a rodinu , sousedy atd. Kdybych sem napsal , co mam za sny chovat , asi by ste mi napsaly , abych to nejdřiv konsultoval s doktorem a to už jsem toho choval , ale zas na druhou stranu kdyby se člověk jen bál do něčeho jít, to by se zas určitě nikdy k ničemu nedopracoval doutrklars
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 30.09.2010, 10:22:10 xxx.xxx.27.79
Vtom je právě ten zakopaný pes pane Pavle, že nikdy nemůžete na 100 procent odhadnout průběh vaší hry , nebo jakékoliv komunikace s nim, ty ůtoky se bez vyjimky staly lidem, kteří toto dělají generačně a mají zkušenosti , že se nam o tom nikomu ani nezdálo . To zvíře třeba 5 let daný ůkon zvládá naprosto suprově, a najednou někde něco zašustí , nebo blesk fotoaparátu a vy zrovna ukazujete jak mu můžete do tlamy vložit hlavu.......... A to už je jen na oponu a rychlý odvoz vašich ostatků . Další je třeba , že zvíře něco bolí a je netečné , vy si toho hned nevšimnete mimo jiné to může zabolet při doteku , v přírodě by takto třeba lev lvici jen napomenul , že na hru nemá náladu , ale pro člověka to může být ten poslední kontakt se svým miláčkem , v profilu myslim máte email , tak vam to večer pošlu
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 30.09.2010, 11:27:10 xxx.xxx.27.79
Ano pošlu skoro myslim že by to tu pan provozovatel měl udělat jako volně přístupné , je to fakt drsné a trochu k zamyšlení , na co mam a na co už si sáhnout v životním cíly nemohu, podle mého názoru velká a člověku nebezpečná zvířata patří do speciálního zařízení , klidně i soukromého , ale musí tam být odborník, jen tak je to bezpečné jak lidem tak i těm chovancum
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 11:36:12 xxx.xxx.174.220
Teda musím říct, že některé ty záběry jsou fakt hodně drsné. Tady člověk krásně vidí, jaký je oproti zvířatům ořezávátko a přesto....je to nejničivější živočich na téhle planetě. Krásně využíváme svoji inteligenci a nadřazenost. Ale zajímavé, že je tam spousty záběrů s býky a ani bych se nedivil, kdyby jich 90% pocházelo ze Španělska. Tahle jejich tradice mi přijde nechutná a v mých očích je to staví na úroveň barbarů.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 30.09.2010, 12:02:36 xxx.xxx.27.79
To máte pravdu, ono se nam lidem to machruje , když máme v ruce nějakou zbran , a ještě lépe za zády někoho , kdyby ta naše selhala, ale bez ní té šelmě dáme méně práce než tele od bůvola , to musíme mít stále na paměti
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 15:01:39 xxx.xxx.174.220
Tak jsem tedy usoudil, že tygry nechám ještě několik let spát a zaměřím se teď na něco, co by mě k nim mohlo posunout blíže - to jest chov menší šelmy. Z těch menším jsou mi nejsympatičtější oceloti, ti vypadají krásně. Nejdříve bych se teda zeptal, jestli existuje nějaký zdroj informací (literatura, příp. webové stránky), kde bych se o těchto šelmách dozvěděl více. Nechci Vás totiž obtěžovat s tím, že z Vás budu tahat všeobecné informace o těchto šelmách, jak se chovají v přírodě apod. A mimo....rád bych všem navrhl, aby mi tykali, protože mi to přijde přirozenější vzhledem k mému věku.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 30.09.2010, 15:41:21 xxx.xxx.38.222
Ahoj Pavle. Jsem ráda, že jsi upustil od toho chovu tygra a rozhodl ses pro malou šelmu. Bohužel nevím o žádné literatuře, která by se týkala výhradně ocelotů, na internetu něco málo najdeš, ale jsou to jen všeobecné informace, které se navíc v mnoha detailech liší, podle toho , kdo to psal. Myslím, že tady na diskuzi by ses mohl dovědět víc. Navíc teoretické znalosti jsou fajn, ale vzhledem k tomu, že budeš mít to zvíře doma, tak praktické rady pro Tebe budou mít větší cenu. Na píši sem obsáhlejší článek o ocelotech, ze kterého pochytíš aspoň základní info.
Obrázek
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 16:19:10 xxx.xxx.174.220
Tak to zní naprosto ideálně. A dovolte mi ještě smeknout před zázemím, které jste dokázala zvířatům vybudovat. Je to opravdu krása a lahodí to oku. Pokud někdy v budoucnu budu něco podobného mít, můžu hovořit o štěstí. Ovšem abych teda moji situaci uvedl na pravou míru. Jsem čerstvým absolventem, momentálně se snažím marně sehnat práci a první, kam nejspíš půjdu, je byt, kde je nereálně takovéto kočky chovat. K takovémuto chovu člověk potřebuje dům s pozemkem, zahradou, kde může vybudovat odpovídající výběh, který zvířata potřebujou. Doba, kdy můžu já mít reálně dům nebude dříve, než za 10 let, což pravda v současné době staví můj chov jakýchkoliv koček do říše snů, takže mi nakonec nic jiného, než teoretické znalosti nezbývají.
gazd
gazd (193 příspěvků) 03.10.2010, 10:50:18 xxx.xxx.241.196
Dobrý den, Pavel zde vzpomenul tygra, tak si dovolím vložit nějaké fota, které jsem včera pořídil. Pro šelmaře nebude určitě nijak obtížné určit, odkud snímky pochází.
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 03.10.2010, 22:12:11 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer,Pavle ikdyž nejsem šelmař tak Vám odpovím protože jsem byl v té samé zoo jako Zdenek:)jedná se o zoo Dvůr králové nad Labem.a no toho krasavce sem tam koukal taky pěknou chvilku.
gazd
gazd (193 příspěvků) 04.10.2010, 15:00:41 xxx.xxx.241.196
Dobrý den, přesně tak jak uvádí Radek. Omlouvám se , ale slůvko "zoo" mi z textu vypadlo a správně mělo být napsáno: "Pro šelmaře nebude určitě nijak obtížné určit zoo, odkud snímky pochází."
Obrázek
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
04.10.2010, 20:01:16 xxx.xxx.142.1
Pavel Bulíček - Sh4dow: zareagovali jsme na tvoji námitku v tomto tématu z 30.9.2010 (10:05), už je možné dělat při psaní v diskuzi odstavce. Omlouvám se za odbočení od tématu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.