Aktuálně: 5 032 inzerátů173 663 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Chov velkých šelem

volný (neregistrovaný) 26.10.2010, 01:15:53 xxx.xxx.255.132
Buliček Ono víte je od vás dost odvážné zde někoho moralizovat při vašem způsobu diskuze kdy na jedné straně žádáte informace a o větu dál poučujete - ale toto mi nevadí.Za celou dobu jste nikomu zde nepoděkoval za čas a ochotu tu s vámi vést debatu a že někteří(né ja)tu snahu mají.Takže nemoralizujte tu prosím.Ted k věci-bohužel opravdu nechápete rozdíl mezi fiktivním soužitím hada s kořistí a události v tomto videu byt zinscenovaném.Zatímco to první je fikce,nesprávné vyhodnocení situace prameníci z neznalostí to druhé je zajímavý byt vzácný ukaz.V žádném případě bych jej ovšem ja nenazval adopcí nebo podobně.Takže pokud to máte trochu srovnané tak to první si nezaslouží ani skepsi to druhé stojí za zamyšlení.OK???Pokud ovšem hadům přisuzujete emoce tak jste se někde zmínil nedivím se vašemu úletu a doporučuju opravdu na sobě zapracovat .
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 26.10.2010, 09:10:05 xxx.xxx.27.79
K těm hadum bych asi dodal jen toto . Jelikož jsem kdysy pár let hroznýšovité hady choval, běžně jsem se setkával se situací, že když byl had nažraný , nebo prostě nměl chut, kořisti si nevšímal ,ani ji nezabyl, dokonce by se v teráriu neměla nechávat ,jelikož hlodavci mohou naopak hada zranit, hlavně menšího, jelikož pořád něco ochutnávají a než na to had zareaguje , kousance jsou na světě, k tomu levhartu bych byl zdrženlivější, proč by se kameraman zabejval natáčením po tmě, kdyby měl víc zvířat ? myslim , že to vyplynulo ze situace . Levhatr se vrátil , až když se nažral paviánice, nevim ,asi nemam dobrý pozorovací talent, ale já tam víc levhartů nevidim a to jsem sledoval pečlivě aspon si teda myslim, chování přisuzuji ochočenému zvížeti
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 26.10.2010, 11:07:23 xxx.xxx.174.220
Tak předně, pane neznámý, já mám alespoň tolik slušnosti, že se pod to, co zde píšu, podepíšu. Nechápu, jak jste si mohl moje příspěvky vyložit jako moralizování. Díky lidem, jako jste vy se tu dohadujeme o naprosto nepodstatných pitomostech, místo abychom se bavili o šelmách. Mohl bych reagovat na každou jednu věc, co jste napsal, ale takhle bychom tu mohli debatovat do nekonečna a nikam bychom se nedostali. Ale těší mě, že se považujete za odborníka na hady. Já mám alespoň tolik soudnosti, že vím, že o šelmách oproti Vám nic nevím a proto se zeptám a rád se něco dozvím. Takže mi prosím vysvětlete, jak mám vědět, že tohle není jedna z těch absurdních senzací? Kdybych o kočkách věchno věděl, tak se asi nepoflakuju tady. A opravdu nevím, kde berete to sebevědomí mě poučovat o mnou chovaných zvířatech. Pokud jsem se o něčem podobném zmínil, tak jsem psal o náladách, nikoliv emocích. P. Douša: S hroznýšovitými je to ještě trochu specifičtější, protože ti vědí, kdy mají dost. Krajta tmavá například se bude cpát, dokud "nepraskne". Ale viděl jsem fotografie, kdy nezodpovědný chovatel nechal u hroznýše královského neuškrceného potkana přes noc s tím, že si ho had později uloví. Ráno ho našel s četnými kousanci, které šly až na kost. Každopádně děkuji za Váš názor.
volny (neregistrovaný) 26.10.2010, 19:30:53 xxx.xxx.255.132
Buliček Vy jste bohužel obyčejný lhář.Takže Vám nezbývá než spoléhát na to že nikdo nebude už číst ty Vaše proslovy odzáčátku že?:-)
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2010, 20:12:33 xxx.xxx.170.225
Dobrý večer. Tak jsem si se zájmem prohlédl ukázku. Pokuste se prosím porovnat jednotlivé znaky na obličejové masce zvířete rdousícího paviána a zvířete s mládětem. Nejde mi zastavit obraz ale,když porovnám znak na vnějším koutku pravého oka u lovícího levharta je znak středně větší protáhlý a po stranách jsou dva menší. Kdežto levhart s mládětem paviána má znak jeden a podstatně větší. Dle toho usuzuji že opravdu jde o dvě rozdílné zvířata.Když víte na co se zaměřit nemusíte mít ani pozorovací talent.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 26.10.2010, 20:25:48 xxx.xxx.38.222
Dobrý večer. Podle toho, co jste napsal usuzuji, že jste pán, který přispíval na fauně. Snad se nemýlím. Vítám Vás tedy na tomto webu a jsem ráda, že jste se zde objevil:-) Vaše příspěvky jsem četla velice ráda a doufám, že sem občas napíšete něco ze svých bohatých vědomostí a postřehů.
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2010, 20:47:59 xxx.xxx.170.225
Dobrý večer. Děkuji za vřelé přivítání. Tak se mi zdá, že jste jako slečna Muerplyová taky na všechno hned přijde. Jestliže budu vědět tak se pokusím odpovědět velice rád i když mé vědomosti nejsou zcela tak bohaté jak zde píšete. Jenom ten čas ten nějak poslední dobou postrádám, ale rád si občas sednu a přečtu co se zde událo.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 26.10.2010, 21:11:27 xxx.xxx.174.220
Všem mockrát děkuji za reakce k videu. Podne informací ten pavián do druhého dne uhynul, protože ho levhartice v noci dostatečně nezahřívala.
Rasťo (neregistrovaný) 26.10.2010, 22:06:16 xxx.xxx.217.131
Doteraz tá debata bola o niečom,až kým sem nezačal pripievať PAN nepodpísaní.CHodte si riešiť svoje komplexi niekam inam a nechajte tu ludí vyjadriť svoje názory.Zdielam názor pána Bulíčka a taktiež si myslím že ked niekoho nepoznám použijem pred jeho menom Pán.Prepáčte že som odbočil od témi.Rasťo
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 26.10.2010, 22:43:55 xxx.xxx.27.79
Musim vam dát za pravdu s minimálně 2 levharty, zaměřil jsem se na tečky u zoužení vnější strany oka a jeden má čárku a 2 tečky a druhý má flek, i tak si ale myslim že zvíře hrající si s paviánem , je vychované v zajetí , taky se přiklánim , že by sme si tu měly udržet nějakou ůroven a chovatelskou profesionalitu , tak se přátelé nehádejme
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2010, 18:12:20 xxx.xxx.170.225
Dobrý večer. Pane Doušo dovolte,abych se Vám omluvil za ten pozorovací talent. Věřte, že jsem to nemyslel zle. Když čtu další příspěvky tak si uvědomuji, že to mohlo vyznít blbě. Jinak se samozřejmě přikláním na stranu pana Bulíčka.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.10.2010, 18:23:30 xxx.xxx.27.79
Dobrý den za pozorovací talent se omlouvat nemusíte, ten máte vrozený a budte za něj rád, já se musim podivat 2x i 3x než si něčeho všimnu a jsem rád , že jste mne na to upozornil , abych si zvířata lépe prohlédl , jejich skvrnitost je jako u lidí otisky prstů , na první pohled se zdá , že jde jen o skvrny , u každého druhu stejné , ale při důkladné prohlídce se liší i sourozenci a někdy jde jen o drobnosti
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2010, 19:24:42 xxx.xxx.170.225
Máte pravdu je to tak, ale je i tady výjimka. Připomněl jste mi jak kdysi dávno jsem byl na exkurzi v JZD Slušovice. Družstevníci se tenkrát kde čím nám chlubili a mezi svými úspěchy nám ukazovali telátka, které byli jedno jako druhé. Byli to tenkrát jednovaječné dvojčata. Nejlepším dojnicím odebírali vajíčka oplodňovali je a zaváděli dárkyním, to byly průměrné a podprůměrné dojnice. Takže i těm průměrným se narodilo tele s geny dojnice rekordmanky.Tenkrát postoupili ještě dál,vajíčka od těch nejlepších krav dělili, takže se narodili telata stejné jako vejce vejci. Je pravda,že tenkrát v mém věku mně zajímali úplně jiné fleky a né na telatech, takže pozorovací nepozorovací talent šel stranou a jestli měli třeba sebemenší rozdíl ve zbarvení jsem nehledal. Špelec
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.10.2010, 19:35:37 xxx.xxx.27.79
To je zajisté pravda, ale já měl na mysli přirozenou reprodukci a ne zásah nenechavých rukou člověka. Je nás prostě na světě hodně a bez zásahu vědy do velkochovů aby sme nejdřív vyžraly přírodu , pak sebe a byl by na světě klid. Krásně by si tu rostli stromy a létaly ptáci , které by se nam nepodařilo chytit ........
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 27.10.2010, 20:45:07 xxx.xxx.174.220
Jinak samozřejmě pana Špelce taky vítám, i když si nepřipadám oprávněn k tomu, abych někoho tak zkušeného jako vy vítal na fóru o šelmách, o kterých sám nevím téměř nic. Teprve teď jsem si Vás spojil s člověkem, který přispíval na diskusi na iFauně a Vaše příspěvky byly vždycky vítaným počtením, takže doufám, že přispívání tady nebude ojedinělé.
doutrklars
doutrklars (66 příspěvků) 27.10.2010, 21:20:37 xxx.xxx.27.79
Ano je dobře , že si sem lidé hledají cestu , ale jestli mohu poprosit i za ostatní, zaregistrujte se , je na vás pod jakým jménem , ale bude trochu přehled v tom ,co kdo napsal, než když je u 5 ti přispivatelů jen .. neregistrovaný , těžko se pak třeba dá jmenovitě odpovídat , nebo nějak reagovat. Neberte to prosim, jako nějaké šmírování vaší totožnosti , to zde nikdo neprověřuje, děkuji
anonymní (neregistrovaný) 27.10.2010, 23:10:48 xxx.xxx.170.225
Dovolte mi se ještě vrátit k ukázce s levhartem od pana Bulíčka. Zhruba tak před pěti roky jsem měl možnost vidět něco podobného v dokumentárním filmu. Tenkrát se jednalo o lvici z národního parku Samburu.Tato lvice si adoptovala mládě antilopy oryx. O to mládě se starala skoro čtrnáct dní, což jsem si myslel, že není ani možné jelikož se jednalo o mládě na mléčné výživě. Toto počínání lvice se stalo velkou senzací na kterou se jezdilo dívat spousty návštěvníků nar. parku. Místní ji dokonce pojmenovali Kamunjak což jestli si dobře pamatuji znamená svatá. Jejich společné trápení ukončil lví samec, který mládě zabil. Lvice sama byla zesláblá nelovila proto nebyla schopna účinně mládě bránit.Ještě pak adoptovala další dva oryxe, kteří vydrželi tak týden a zemřeli pak se lvice ztratila.Nakonec vyšlo najevo, že smečku v které žila a její mláďata zabili pytláci. U lva ,který žije ve smečce s celkem dost komplikovaným sociálním uspořádáním a ještě být po porodu by se mi jevil důvod ztráty rodiny a mláďat jako rozumné vysvětlení tohoto nenormálního chování. Ale co levhartice žije samotářským spíš skrytým životem. Je možné, že by přišla o mladé? Na snímku jsou dva záběry na břicho levhartice, mam celkem nekvalitní obraz pokuste se podívat jestli máte lepší obraz jestli má naběhlé mléčné žlázy nebo jestli zahlédnete struky což by vysvětlilo hodně. Pak jsou tam dva obrazy na anální oblast. Podívejte se jestli náhodou neuvidíte umístěná skrytá varlata. V některých případech se mi trochu zdá že má takové hrubší rysy v obličeji ,proto by mohlo jít o mladého samce.Což by potvrzovalo názor pana Douši, že jde o ochočené zvíře a na mláďata paviánu je zvyklé. Film potom mohl být pořízen v noci aby vypadal věrohodněji. Špelec
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 28.10.2010, 01:43:35 xxx.xxx.38.222
Ten příběh lvice s antilopou jsem viděla několikrát na Animal planet. Velmi dojemné, ale nemohlo to skončit dobře. Obraz taky nemám moc kvalitní, ale dívala jsem se pozorně a myslím, že je to samice a mléčné žlázy určitě nalité nemá. Přes krátkou srst by to bylo dobře viditelné. V diskuzi pod videem někdo psal, že viděl video až do konce a mládě bylo ráno mrtvé, protože ho levhartice nezahřívala. Nikdo neví, co se zvířatům odehrává v hlavě, každopádně na začátku je to mládě vidět na břiše mámy a těžko by ho levhartici někdo vzal, aby natočil tohle líbivé video s ochočeným levhartem. Musel by to být jiný levhart a jiné mládě, kteří byli použiti pro pokračování příběhu. O chočený levhart zvyklý na opice by nezabil tu matku. I když jeden nikdy neví - paviáni jsou provokatéři.
zraroman (neregistrovaný) 23.11.2010, 15:39:34 xxx.xxx.47.92
Dobry den, v nedeli jsem se byl podivat u Ringelu v Habrkovicich a odjel jsem plny dojmu. Opravdu uzasny zazitek, neco neuveritelneho. Dvoulety tygr, majici 300 kg si stoupne na zadni a ma skoro 3 metry. Jak se vsechna zvirata k Ringlovym chovaji a co k nim citi , fantazie. Ti lide maji za svuj celozivotni vztah a lasku ke svym milackum muj obdiv, opravdu klobouk dolu. Ted vim co je to mit srdce pro selmy a venovat jim svuj zivot. Doporucuju navstevu, jsou to moc spravni lide. mejte se fajn zraroman p.s. tady uhel pohledu, ze selmy nepatri do rukou soukroumych chovatelu neobstoji. vetsi vybehy v zoo prohravaji, vztah stavim vys. skoda, od nich by se ,, manageri ze zoo " neco naucili

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.