tlustá andulka

nazdar, mám takový dotaz, moje andulka je dost tlustá a hodně pelíchá. Je sice už starší - už 8 let, ale to určitě není ten důvod. Nikdy nepříjmala ovoce. Je jí ještě pomoci???
neregistrovaný Radek Bordovský neregistrovaný
A máte ji v kleci a nebo ji máte také navolno puštěnou. Čím ji krmíte, nedáváte ji také vše co najde na vašem jídelňíčku?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Krmím ji normálně krmnou směsí pro andulky - zrní a občas proso, sépiovou kost má k dispozici pořád... Ale asi to nestačí že? Taky má strašně moc bílého chmýří- z toho peliíchání, nevíte náhodou co s tím?
neregistrovaný Radek Bordovský neregistrovaný
Zkoušeli jste jí někdy dát plátek rajčete nebo plátek okurky? Pokud nebude stát ani o to tak jí dejte na pití jen pítko a do toho občas zamíchejte s vodou nějaké ve vodě rozpustné vitaminy. Jaké by konkrétně pomohly 8mi leté andulce nevím, ale poraďte se se specialistou na papoušky. Tím se může zlepšit i opeření.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Co to je normální směs pro andulky? To co jsem viděla prodávat ve zverimexech pro andulky bych svým ptákům rozhodně nedala, navíc většinou bývá ve směsích pro tyhle ptáky pro mě z nepochopitelných důvodů i slunečnice.. V prvé řadě bych změnila stravu, dají se koupit jednotlivé zrniny v pytlíkách zvlášť, doporučila bych vám krmit hlavně prosem, v malé míře lesknici a oves. omezit piškoty jestli dáváte. Zkuste jednou týdně dávat zelené když vám nežere ovoce. Třeba salát, žabinec.. Z vitamínů doporučuji třeba AQUAKAR E, menší lahvička stojí okolo 130 kč, vitamíny ovšem s mírou, radši méně jak více. Má pták pohyb mimo klec? I to může být příčina že ho málo pouštíte.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pokud jste andulku doposud málo pouštěl, tak to nyní nepřehánějte. Takhle jsem já kdysi měla svojí první andulku v kleci a nějakej dobrák mě řekl, že jí mám pouštět. Při prvním vylítnutí z klece dostala infarkt, protože nebyla na takový pohyb zvyklá a bylo vymalováno. Takže pokud je andulka stará nechte jí žít způsobem na jaký je zvyklá, protože každá větší změna bude pro ni spíš trauma, než abyste jí pomohl. Pokud máte andulku jen jednu tak jí kupte ve zwerimexu Prestige pro andulky stojí cca 130,- nebo si takové krmení nechte poslat na dobírku od některého prodejce, taky se dostane malé balení běžně na burzách. Balení obsahuje vhodné krmivo, takové to běžné v celofánových sáčcích nestojí za nic a někdy obsahuje i potravinové moly.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Aquakar jej rozhodne nedávajte.Používa sa pri odchove mláďat a okrem iného obsahuje i sacharidy-pribrala by ešte viac.Skúste radšej Optimin,prípadne Amivit.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
v 8 letech bych už s andulkou nějaké velké změny nedělala, už je na své zvyklá a pochybuji, že ji naučíte na něco, co v životě nejedla - andulky obecně oproti jiným papouškům zelenině a ovoci moc nedají. Vitamínové přípravky do vody jsou fajn, nebo nějaké vitamínové proso tyčinky, nedávejte vůbec slunečnici, je tučná a andulky ji nepotřebují.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
nejlepsi je pro ne zelenina
neregistrovaný anonymní neregistrovaný

Moje andulka je taky tlustá jak čurák, musíš ho denodenně prohánět nebo bude mít velký prsa

neregistrovaný Pipiho majitel neregistrovaný

Pokud je tlustá už dlouho, tak je to tím, že má málo pohybu, ale pokud ztloustla během chvilky, tak by to mohla být rakovina, o tom by svědčilo i to peří.

DagosLiso DagosLiso 20 příspěvků

Moje andulka je take tlustší, vždycky když se proletí a pak se vrátí do klece tak kašle asi deset minut.. hovado 

neregistrovaný Pypydelo neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 12 (celkem 12)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »