Aktuálně: 5 199 inzerátů171 444 diskuzních příspěvků17 700 uživatelů

žako-otázka

Petruše
Petruše (5 příspěvků) 29.10.2007, 20:05:11 xxx.xxx.241.138
ahoj chtěla jsem se zeptat jestli tu je někdo kdo má zkušenost s chovem žaků?? zajímá mě spojení žako a děti jak je to v reálu jestli je žako schopný přijmout děti samozřejmě od mláděte??
díky Petra
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 22:29:06 xxx.xxx.168.20
Dobrý den. Na tuto otázku je těžké odpovědět. Nikdo dopředu nemůže vědět, jak se papoušek bude chovat, protože každý se chová jinak. Pokud máte hodně mladé děti, tak v tom bych viděl první problém. Druhý a to vážnější problém je ten, že žako a většina afrických papoušků má v povaze se upnout na jednoho člověka a druhého buďto agresivně napadá a nebo ho toleruje. Třetí problém u žaků je jejich labilní povaha. Nesnáší změny, špatně snáší křik dětí a podobně. Dále žaci mají sklony ke škubání peří. Trošičku se rozepište. Proč právě žako? Pokud máte odhodlání a velký zájem o tohoto papouška, tak nevidím důvod proč si ho nepořídit.
Zakous
Zakous (11 příspěvků) 30.10.2007, 16:05:48 xxx.xxx.94.161
Ahoj mam rucne dokrmenej par oba 6 let samce mam od 3 mesicu kdyz jsme ho privezli tak ho syn choval drbal atd a dneska na nej nemuze ani sahnout jinak by ho postipal a samicku mame zhruba od 4 let a ta se necha nosit od kazdyho Kazdej ptak je jinej co ptak to jina povaha.A ten krik deti snasi dobre kdyz zacnou kricet deti tak Zakousi krici po nich a vubec jim to nevadi ale je to jenom muj nazor.Pokud ho chcete tak si sezente co nejvice informaci a pak uz jenom koupit.
Petruše
Petruše (5 příspěvků) 30.10.2007, 19:54:43 xxx.xxx.241.138
Ahoj, moc děkuji za odpovědi. Proč žako?? už po něm toužím strašně dlouho a myslím si že jsou to úžasná zvířata, jsou inteligentní a kamarádský si myslím tak proto. Samozřejmě bych nerada aby mi žako přerostl přes hlavu co se týče dětí. Četla jsem že se stává že i dítě může napadnout nevím co je na tom pravdy ale každopádně bych tomu ráda předešla. Myslíte že samička může být tedy klidnější a přítulnější nebo je to jedno a opravdu je každá pták jiný bez ohledu na pohlaví??
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 20:30:32 xxx.xxx.176.221
Podle mého to bude jedno, jestli samec nebo samice.Nejenom moje zkušenost však je ,že papoušci moc nemusí malé děti.A je jedno, jestli se jedná o krotkého žaka, senegalce nebo amazoňana.Žako Vám nepřeroste přes hlavu pokud budou děti pod kontrolou. Zdravím a přeji šťastnou ruku při výběru vhodného jedince, předpokládám ,že se bude jednat o ručně dokrmovaného. Cone
Zakous
Zakous (11 příspěvků) 30.10.2007, 20:53:52 xxx.xxx.94.161
Ahoj ze jsou super to mas pravdu dite me nikdy nenapadnul ani jeden ptak a to mam 2 pary Zaku v byte ten jeden par to uz sem psal jsou rucne dokrmeny a ten druhej je samec odchytovej a samice odchovana pod rodicema CR a poustim je vsechny prolitnout a nic se nestalo nikdy ale samozrejme pokud mas male deti tak papoucha nenechavat samotneho s ditetem pokud je male to myslim jako mimino.A jestli samce nebo samici to je jedno napsal sem jenom jak je to ume a kazdy ptak je opravdu jiny.Takova jedna prihodicka v lete jsme byli na dovolene a tchyne chodila zalevat kytky a kdyz prisla prvni den tak Zakous na ni promluvil a tchyne dostala skoro infarkt to jenom pro zasmani
anonymní (neregistrovaný) 31.10.2007, 10:21:20 xxx.xxx.231.85
Nemohl bys mi ho na pár dní půjčit? Štědře se ti odměním když se to povede :o))
Petruše
Petruše (5 příspěvků) 31.10.2007, 18:09:06 xxx.xxx.241.138
Ahoj opravdu úžasná příhoda tak to abych neotálela s kupem co?? jinak vím že asi není dobré nechávat o samotě dítě a Žaka raději. Ještě by mě tedy zajímalo jestli by byl problém že jsem teď na mateřské. Myslím tím to že bych trávila s Žakem více času a byla více doma nebo spíš dřív než z práce. Vím že když si zvyknou tak je pak problém je naučit jinak a četla jsem že by mohl i určitým způsobem trpět. Tak nevím jestli nepočkat i když se mi moc nechce!?!
Zakous
Zakous (11 příspěvků) 31.10.2007, 18:21:06 xxx.xxx.94.161
Ahoj tak to uz tak trochu zalezi potom na tobe na jakej rezim ho naucis.Hlavne to neuchvatej vse poradne rozmyslet.Ale pokud si jista tak te drzim palce pri vyberu.A uvidis ze tech prihod bude hodne a peknejch
cone
cone (1412 příspěvků) 31.10.2007, 18:54:03 xxx.xxx.176.221
Kdyby žako začínal později určitým způsobem trpět,koupil bych mu partnera stejného druhu.Jinak bych s nákupem neotálel, odložená přání se totiž někdy neuskuteční/ vlasrní zkušenost /.Cone
pet (neregistrovaný) 31.10.2007, 21:55:59 xxx.xxx.25.53
deti bych k papouskovi nepoustela. Bala bych se spis o papouska. Deti dokazou pekne kousky kdyz se dospelci nedivaji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 31.10.2007, 23:15:20 xxx.xxx.183.35
To nějak nechápu. Chcete říci, že by jste se více bála o papouška než o své dítě? Pro mne trošku nelogické. Určitě záleží na věku dítěte na tom, jak se dítě chová, jestli přes den dělá bunec, křičí a podobně. záleží na mnoha faktorech a jen zadavatelka zná své děti a měla by si říct, ano své dítě na papouška připravím a dám mu pár lekcí pro začátek jak se chovat a jak ne. Doporučuji si pořídit knihu od Rosemery Low - Proč můj papoušek. Je tam spoustu věcí, které se vám budou hodit a které by jste měla vědět.
Petruše
Petruše (5 příspěvků) 01.11.2007, 20:11:20 xxx.xxx.241.138
no nestačím se divit co se tady člověk dozví. Nevím ale zajímalo by mě jestli máte děti podle mého ne. Víc než o papouška se budu bát o své děti a proto je nenechám o samotě. Své dítě znám a vím že se mu nehoupe cosi nad hlavou .... tím myslím svatozář ale zvířátkům by nikdy neublížila nevím jak u vás ale u nás si zvířat vážíme a netrápíme je k tomu je moje dítě taky řádně vedeno a druhé mé dítě je ještě kojenec, takže nevím ale určitě by od něho nemělo hrozit žádné nebezpečí,!?! O knize Proč můj papoušek jsem neslyšela ale děkuji moc za typ hned si jí objednám mám stále pocit že mohu vědět víc. děkuji
p (neregistrovaný) 01.11.2007, 23:50:50 xxx.xxx.81.16
se hned nerozcilujte...vubec nechci zachazet na tuhle osobni uroven...chtela jsem tim jen rict ze malym detem zvirata do rukou nepatri(at mys nebo papouch)...i pri sebelepsi vychove to dite z toho nema rozum.jen pod dozorem dospeleho.at uz jde o dite nebo o zvire kdo muze prijit k ujme.z mych zkusenosti vetsina ptaku se take malych deti strani.Jinak souhlasim s panem Halou.
jiřik (neregistrovaný) 02.11.2007, 13:39:49 xxx.xxx.14.80
Pro paní KAŠKOVOU nevím proč se hned rozčilujete ,ale pro děti je to něco jako hračka, vy nevíte co se může stát když budou sami pohromadě málé díte a papoušek
Petruše
Petruše (5 příspěvků) 03.11.2007, 09:59:00 xxx.xxx.241.138
já se nerozčiluji věřte mi tohle mě nerozčílí. Pro pana jiřik--já i bez těchto a předešlích rad bych o samotě papouška a malé dítě nenechala, ale to vyplívá z předešlích příspěvků. Stačí si je přečíst. A pro pani p--asi je to o názoru a zkušenosti. Děkuji za příspěvky.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 08:53:15 xxx.xxx.168.20
Pro pana Jiříka: Musím reagovat na Vaši poznámku ***pro děti je to něco jako hračka*** Teď mi řeknite. Pro dospělého člověka, který si pořizuje domů papouška, jako mazlíčka to není hračka? Už z názvu mazlíček je patrné, že si ho člověk bere na hraní jen pozměnil slovo na mazlení.

Pro pani Kaškovou a ostatní: Minulý týden byli u mě celkem čtyři rodiny buďto pro papoušky, nebo si zamluvit papoušky. Z toho celkem 3 rodiny měli děti. Neznám přesný věk dětí, ale pokusím se přibližně určit jejich věk (berte to prosím s rezervou, protože opravdu dle vzhledu jen odhaduji věk dítěte) Jedna rodina dva kluci. Papoušek byl určen pro mladšího syna cca 6-8 let. Druhá rodina, aby někdo neřekl, že záleží na druhu papouška si byla zamluvit Amazoňana. Kluk starší nad 10 let, dcerka 6 let. Papoušek byl trošičku vyhukanej ze čtyřčlenné rodinky (moc lidí najednou), ale dcerku moc nevítal, protože mu dala najevo, že se ho bojí (cukání rukou a celková nejistota= papoušek tyto určité podněty vycítí). Desetiletého syna si asi oblíbil nejvíce. Lezl mu z ruky až na rameno (papoušek bude určen pro celou rodinu).
Poslední rodina je asi pro vás nejvíce důležitá. Papoušek byl určen pro dcerku věk asi 4-5 let. Papouška jsem ji umístil do dlaně a nejdříve ho držela a pak po mém pokynu ho začala opatrně hladit. Papoušek si ji oblíbil, začal se k ní tulit a podobně (opravdu nádherný pocit) druhé dítě byl syn asi cca 2 roky starý (byl jak z divokých vajec, tak mladé dítě opravdu nemá ještě rozum).

Dle mého nemůžeme nikdo soudit děti pani Kaškové. Ona je zná nejlépe a ona jediná nejlépe připraví své děti na papouška. Vysvětlí jim co mají a co nemají dělat. Tu knihu vám určitě doporučuji. naleznete tam hodně důležitých rad, jak se chovat k papouškovi i jak se zachovají papoušci v určitých situacích. Cena knihy je 160 Kč. Odbočil jsem od tématu, proto se omlouvám, ale myslím, že pani Kašková potřebovala podobné rady a příspěvky, aby ji to ulehčilo rozhodování.

Největší problém dětí je asi nadměrný hluk, rychlé pohyby, nejistota při pohlazení papouška, (velikost dítěte = papoušek si více bude dovolovat na menšího člena rodiny než na dospělého člověka)
cone
cone (1412 příspěvků) 05.11.2007, 20:43:52 xxx.xxx.176.221
Možná vazba dítě papoušek / želva, kotě...../ funguje,já osobně mám dvě velké "děti", 27 a 22 let,snažil jsem se aby to fungovalo - a fungovalo. Ale jinak mám z těchto vazeb vždy trochu obavu, a pokud můžu, tak se těmto spojením vyhýbám.Nejednou jsem takto nevhodně / záměrně nepoužiju slovo týrané / umístěné zvíře odkupoval a následně umísťoval. Ale situace je stejná i když si papouška pořídí dospělý, který o podmínkách držení / ne chovu / nemá páru.
Jen jsem vyjádřil svůj názor, a Vás všechny nabádám k správné volbě nových majitelů, nebo ke správné volbě druhu pořizovaných zvířat. Cone
Jan Soukup (neregistrovaný) 30.08.2008, 07:31:01 xxx.xxx.1.142
Dobrý den.Poradíte mi někdo nějakého seriózního chovatele žaků cca do 200km od Liberce?Měl bych zájem o domácího mazlíka,ale bojím se,abych nenaletěl.Díky Honza.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.