Aktuálně: 5 137 inzerátů172 260 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

šelmy pro začatečníky

René Sekerka (neregistrovaný) 07.01.2011, 11:07:53 xxx.xxx.54.249
tygr - Bannerghatta, Indie
Obrázek
zraloman (neregistrovaný) 07.01.2011, 12:34:21 xxx.xxx.47.93
Dobry den, v clanku o rysu pan Rek pise, ze vybeh je mozno vybavit zivymi rostlinami, treba jehlicnany, a nestalo se mu, ze by zvire stromky poskodilo. Ma zkusenost je zcela jina. Moje rysi ,, holka " znaci sve teritorium s takovou intenzitou, ze me na jare ceka komletni obmena vsech zivych stromku a keru, ktere se tam nachazi. Holt asi jiny kraj, jiny mrav a opet potvrzeni toho, ze tezko najit stejneho jedince mezi selmami, jak povahou, tak chovanim a nelze pro ne vytvorit skatulky a sablony, kam je zaradit. zraroman
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.01.2011, 16:21:49 xxx.xxx.38.222
Pane Sekerko, to jsou velice vydařené fotky, je vidět, že jste v ZOO častým návštěvníkem. Zaujaly mě ty fotky z Indie, nemáte jich více? Ráda bych porovnala, jak vypadají ZOO v zahraničí oproti těm našim.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.01.2011, 17:55:29 xxx.xxx.38.222
Pro Raduze: Omlouvám se za opožděnou odpověď, od včerejška u mě probíhala seznamka mých mladých kanaďáků, tak bylo třeba hlídat. Irbis nemá v chovu žádná specifika. V době, kdy jsem na něho dostala nabídku, jsem chovala malé šelmy teprve krátkou dobu, cca 5 let, a to mi přišlo málo na to, abych se pustila do chovu irbise. Je to velice mrštná kočka a 2 skoky se dostane až na vrchol 5 m vysoké kolmé stěny. Viděla jsem to na vlastní oči a při představě, co všechno ještě dokáže se mi zatajil dech. Měla jsem několikrát možnost i bližšího kontaktu. Představte si uličku 50 cm širokou, z jedné strany zeď, z druhé obyčejné nic moc mříže a za nimi irbis v ne zrovna dobré náladě. Když zaútočil na mříže, zařval a projevil se v plné síle, tak jsem tu zeď za mnou málem zbourala, nebylo úniku, tak jsem jen stála a čekala, až se uklidní. Nakonec se nechal i pohladit, byl to už starší "pán" a letos bohužel pošel. Bylo pro mě ctí a obrovským zážitkem pochovat si jeho koťata. Velmi podobný adrenalinový zážitek mám i s levhartem obláčkovým, ale v tomto případě jsem měla kam utéct. Mít doma irbise je pro mne stále velkým lákadlem, myslím, že už bych si na jeho chov troufla, ale kdykoliv si vzpomenu na tyto horké chvilky, tak váhám i když se musím přiznat, že zážitky to pro mě byly úžasné. Chovat i malou šelmu je velká zodpovědnost a u velké je třeba zodpovědnosti přímo obří, i opomenutí nepatrného detailu by mohlo být osudné . Nicméně jsem tuto myšlenku ještě nezavrhla - kdo ví, co přinese budoucnost. Nedávno jsem dostala nabídku na tygra, ale ten mě tolik neláká. Z velkých koček je pro mě zkrátka jedničkou irbis.
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2011, 18:38:52 xxx.xxx.38.222
Omlouvám se za chybu, zmiňovaný irbis nepošel letos, ale vloni. Posílám fotky jeho tříměsíčních koťat. Na 1. fotce je vidět ona zmiňovaná 50 cm ulička a pletivo, za kterým byl irbis. Když na něho skočil, koukal se mi do očí a cítila jsem jeho dech. Já jsem radši ani nedýchala :-)
Obrázek
René Sekerka (neregistrovaný) 09.01.2011, 11:39:27 xxx.xxx.54.249
dekuji pani Juttnerova, fotky z Indie mam jeste na filmu, takze je musim naskenovat. Fotky z Bannerghatty jsou spis jen detaily zvirat, na prostredi a chov.zarizeni jsem se nezameroval, moc me nezaujalo. Tato zoo je rozdelena na 2 casti(nebo aspon byla pred 7 lety). 1.cast je klasicka zoo, uroven s dnesnimi nasimi se neda moc srovnat. Je tam videt nedostatek penez a zadne ultramoderni stavby ci chovatelske zarizeni nenajdete. Ovsem prijemne prekvapeni je urcite krmeni slonu- ti jsou spolu s nekolika osetrovateli v ohrade. kde je krmi rucne cuk.trtinou, obilim atd. Ohrada je z obyc. trubek, 2 nad sebou, jako u nas napr. u koni, takze se slony mate bezprostredni kontakt, muzete si je pohladit. 2.cast je asi 5 min cesty minibusem od 1. Je to safari zamerene na selmy- tygry, lvy,a tusim ze i levharty.. .Jednotlive vybehy jsou asi 0,5 az 1 ha velke(odhadem), s prirozenym porostem bez umelych pristresku s 2 az 4 kusy selem, projizdite je minibusem. Pokusim se jeste par fotek pridat. Soucasti teto casti je i chov. zarizeni, kde turisti nemaji pristup, da se zahlidnout, kdyz projizdite jednim z vybehu. Kotce uz byly podstatne mensi. To je strucny popis zoo. Pokusim se co nejdriv pridat dalsi fotky. Kote na Vasich fotkach vypada uzasne a mile ... nez vyroste :-) pak uz asi tak pritulne nebude :-D Odkud je mate?
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 09.01.2011, 16:41:07 xxx.xxx.38.222
Néé, to není moje kotě, to jsem měla jen na chvíli půjčené. Letos už mu budou 4 roky a je v některé zahraniční ZOO. Těším se na ty nové fotky, koncepce té indické ZOO je docela zajímavá.
raduz
raduz (128 příspěvků) 11.01.2011, 13:22:15 xxx.xxx.92.194
Pro Cherry děkuji za odpověd čekal jsem že přidáte nějakou podobnou zkušenost:)malinko odbočím a vrátím se k těm jaguárům když jsem byl letos v olomoucké zoo koupil jsem si tam jejih publikaci o historii zoo.A je tam sice krátký ale pěkný článek o tom jak jsou tyhle krasavci nebezpeční a hlavně vynalézaví doporučuju přečíst.a jak dopadlo seznamování rysů...?
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 12.01.2011, 01:52:43 xxx.xxx.38.222
Pro Raduze: S jaguáry nená žádná legrace. Známý kousek ode mě má jaguářici, do roku s ní chodil k nám na návštěvu a já jsem se s ní procházela po zahradě, vlastně spíš ona se mnou :-)), byl problém ji udržet, i když měla teprve půl roku a 50 kg.Měl ji krotkou a byl přesvědčený, že taková zůstane i v dospělosti. Já mu to marně vymlouvala. Dnes ji má v kleci a jít za ní nemůže, jen ji občas pohladí přes mříže. Jsou to nezkrotné šelmy a ze všech velkých koček mají nejsilnější stisk v zubech. Prokousnou i želví krunýř. Seznamování mých rysů dopadlo báječně, brzy sem pošlu fotky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.