Aktuálně: 5 037 inzerátů173 691 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

amazoňan modročelý

laďa (neregistrovaný) 30.10.2007, 07:46:13 xxx.xxx.8.6
přivezl jsem si amazoňana přímo s prodejny s domácími mazlíčky,kde ho mimojiné nenechali měsíc ani jednou proletět.je mladý a krásně zbarvený bylo mi ho líto tak jsem se rozhodl koupit jej i když jsem byl vždy proti zvířeti s takové"prodejny".prosím vás máte někdo skušenosti jakým spůsobem takového papouška vrátit spátky do pohody,vždyť jinak jsou to velce rozverní papoušci ne?dík Laďa.
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 11:43:41 xxx.xxx.176.221
Chce to papouškovi poskytnout trochu času a hodně péče a hlavně citlivého přístupu, a on se do pohody dostane sám.Obecně bych použil přísloví " netlačit na pilu ". Trpělivost a on Vám to stonásobně vrátí.
anonymní (neregistrovaný) 31.10.2007, 17:22:40 xxx.xxx.8.6
díky za povzbuzující odpověď,ale mám oněj strach skoro vůbec nejí
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 31.10.2007, 23:17:43 xxx.xxx.183.35
Chce to více misek s různým krmivem. A určitě papouška zbytečně pořád nesledovat a jak psal pan Šiška netlačit na pilu. Ptáci jsou hodně zvědaví a v brzké době začně ochutnávat.
p (neregistrovaný) 01.11.2007, 14:06:38 xxx.xxx.109.153
take doporucuji zkouset mu davat opravdove lahudky.ja jsem dobre nachytala nove prichoziho na bananek a sladky ovocny sirup, sladkou hrusku...pak uz se rozjedl.
p (neregistrovaný) 01.11.2007, 14:21:06 xxx.xxx.109.153
ale mimochodem. to neni dobre chodit do takovychto prodejen. vedle nas maji v kleci metr x metr x dva metry dva kakady zlutocelane. pochybuji ze kdy byli pusteni nebo ze je obcas pousti.
A kolik andulek, evidentne nemocnych, jsem uz koupila a nasledne nakladne, narocne lecila a pak shanela kam je umistit...to ani nepocitam.
Radsi uz nakupuji pouze ve vybranych obchodech.Je to opravdu smutne. Preji pevne nervy...Jsem rada ze nejsem sama kdo takhle "rozhazuje" penize....:-)
Kdyby jste cokoliv potreboval...rada pomohu. Hodne na nej mluvte a piskejte...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.11.2007, 14:40:03 xxx.xxx.168.20
Musíte si uvědomit dvě věci. Někteří ptáci jsou spíše šplhavci. A ta druhá věc je, že majitel obchodu ptáka prodá a ten pták se v takovém obchodě moc dlouho neudrží, protože si ho většinou lidé koupí, proto ho ani třeba nepouštějí. Neříkám, že je to správné, ale berte to i z jiného pohledu. Některé druhy chovatele odchovávají v malých klecových boxech, kde se ani neproletí a po vyhnízdění je umístí do prostorných voliér.
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2007, 18:56:20 xxx.xxx.8.6
lidi díky za podporu a za vaše rady,skouším mu dávat všecny možné pamlsky ale zdá se mi že všechno jen rozkouše a nechá spadnout na zem.nechce se mu dolů do klece ke krmítkům a vůbec jsem ho neviděl pít,jen když mu dám vodu k zobáku tak si párkrát hltne.jinak po kleci šplhá jak opice a dnes za mnou přiletěl sám až do kuchyně(6m).je krásnej ale s tím jídlem a pitím mě trápí jo a taky má průjem.nevím jestli ho nevzít k veterináři ale nechci ho převážením zase stresovat.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2007, 19:48:16 xxx.xxx.152.134
prujem muze byt dusledek prevozu = stresu, pokud ale pretrvava nekolik dni, vyraz k veterinari. nebo se alespon telefonicky porad.

misky mu dej pro zacatek pod zobak, treba se jeste boji slezt dolu, jeste se neudomacnil. na fotce vypada jako mimi, ale jestli byl v obchode mesic, tak se asi sam nakrmi. davej mu ruzne zradlo - granule, piskoty, senegalske proso v klasech, ovoce, zrniny, macene zrni.
vetsinu papousku nachytas na senegalske klasy, kukurici (muzes dat mrazenou - ta je mekka a sladka, samozrejme v rozmrazenem stavu), taky mivaji radi teple kasicky (rozrdcene granule a piskoty rozmacene v teple vode, ohrata ovocna presnidavka...)
on se jeste rozkoukava, ale zase to nepodcenovat.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 10:43:32 xxx.xxx.168.20
Dobrý den. Jak jsem psal v jiném tématu. Pokud jde o tekutý zelený trus je to zapříčiněno nadměrným přísunem tekutiny do ptačího těla (voda, jablko, a jiné podobné krmení). Tento problém se vyskytuje většinou u mladých ptáků.
Měkká strava by se měla podávat poměrně dlouho (čas. PAPOUŠCI - ROSEMERY LOW)
Rozhodně mu nabízejte různou stravu. Pro mláďata jsou nejvhodnější senegalské proso v klasu (toto zrní je měkké), rozmočený piškot (chvilku nechat pod tekoucí vodou).
Další vhodné krmení je samozřejmě ovoce a zelenina.
Mražená zelenina je taky velice vhodná (mraženou směs večer vytáhnete a ráno krmíte= nesmí být ledová)
Naklíčené zrniny, máčené zrniny, vařené zrniny.
Vařené zrniny dáte vařit. kukuřici vaříme delší dobu a nebo ji den předem dáme máčet a pak vaříme. Ke konci varu doporučuji přidat trošičku rýže, která by se měla jen nechat přejít varem, nebo vařit cca 3-5 minut a to maximálně. (Příliš rozvařenou rýži špatně přijímají) Rozhodně nedoporučuji podávat solenou ryži.
Co se dál stravy týče můžete podávat mixovanou směs o které jsem na tomto internetovém portálu psal článek. Stačí nastrouhat a nebo mixovat piškoty, strouhanku (rohlík), vařené vajíčko (vařit minimálně 10 minut), mrkev. Toto je základ do kterého klidně můžete podávat další ingredience. tuto směs můžete míchat s naklíčenými zrninami. Pokud máte granule, tak je doporučuji míchat do máčených či naklíčených zrnin, aby navlhly a nebo je nechat trochu navlhnout ve vodě a pak je scedit. granule jsou pak měkké a ptáci je lépe přijímají.

Dle mého si Amazoňan musí zvyknout na novou stravu. V obchodě mu určitě nedávali tak pestrou stravu a tak je potřeba ho na to uvyknout. Přeji hodně štěstí a hlavně žádnou paniku. pokud papoušek šplhá a létá, tak určitě nestrádá.
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2007, 16:50:00 xxx.xxx.8.6
díky díky díky,už je to mnohem lepší,jde mi už i sám na ruku akorád má hodně ostré drápy,ne přerostlé ale ostré,takže sestřihnout asi ne,spíše něco na obroušení(jeho přistání na mé ruce dost bolí).
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2007, 22:43:12 xxx.xxx.152.134
je to miminko, on si ty drapky obrousi,. taky asi v obchode nemel vhodna bidla. dejte mu silnejsi bidla (tak, aby je obemknul max ze 2/3) s hrubsi kurou
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 06.11.2007, 13:33:21 xxx.xxx.183.35
Pro Lucii Valíčkovou: Ano jí. Vezme si celý klas do nožky a prostě louská a louská. Možná by to chtělo delší dobu předkládat. Stačí ho umístit na dno klece, tak aby si pro to slezl dolů. Někdy vezmu ostré nůžky a prostě klas nastříhám na jeden a půl centimetrové kousky a smíchám prostě s ovocem a zeleninou.

Pro neregistrovaného: Drápky bych doporučil zastihnout jen od zkušeného člověka. Je možno později drápky pilovat pilníčkem na nehty. (Až bude více důvěřivější). Jinak platí čím silnější průměr bidel tím lepší a je lepší drsnější povrch, tak aby si drápky o bidla sám brousil.
laďa
laďa (14 příspěvků) 06.11.2007, 21:43:27 xxx.xxx.8.6
díky za rady,ty bydla mu určtě vyrobím a jinak už se pěkně otrkal,rozkousal skoro všechny hračky a začíná i mluvit hlavně k večeru mu to pěkně kecá.někdy se na něco strašně naštve a pak od něj hrozí i poštípání.mně nenapadá ale po přítelkyni vyráží.slyšel jsem že nejsou jak žakové kteří se upnou na jednoho člověka a ostatní napadají,no možná to chce čas a trpělivost.
Jacquies
Jacquies (17 příspěvků) 07.11.2007, 10:43:28 xxx.xxx.134.6
Hicks: Na dno klece by si určitě neslezl. I misky jsem milostpánovi musela předělat, aby se uráčil najíst. Zkoušela jsem to zavěsit na různá místa v kleci a nic. Ale nasekání klásků zkusím. Tahle varianta mě nenapadla.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.