Aktuálně: 5 592 inzerátů168 296 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Ovoce

anonymní (neregistrovaný) 25.10.2010, 15:18:15 xxx.xxx.208.3
Jaké ovoce může papoušek horský? Může i mandarinku?
Orina (neregistrovaný) 25.10.2010, 15:22:27 xxx.xxx.65.3
Může :-)) může všechno ovoce a zeleninu,jako všichni papoušci. Vyjímka je avokádo a některé jedovaté rostliny. O vánocích vánoční hvězda, hyacint a nevím co ještě může být teď v zimě v květináči na stole, co je nepoživatelné.
anonymní (neregistrovaný) 25.10.2010, 15:32:30 xxx.xxx.208.3
Tak že může i mango..?A další takovéto ovoce?Děkuji.
Orina (neregistrovaný) 25.10.2010, 16:13:05 xxx.xxx.65.3
Může. Já dávám ovoce podle ceny. Khaki churma stojí např. 20,- Kč jestli máte jednoho papouška tak mu to kupte u více papoušků dávám jenom na ochutnání. Granátová jablka, ale kupuji velmi často,protože je to sezoní zboží a jsou velmi bohatá na vit B. Veškeré ovoce operu a dávám i se slupkou. Papouškům se to lépe drží prstama a šlupku pak stejně vyhodí. Např. liči stojí asi 150 Kč, teď přesně nevím kolik dkg Stejně si ale nevím rady jestli dávát celé nebo loupat. V takovém případě je to dobré nechat na papouškovi a ovoce jen rozpůlit, oni si už poradí. Dávám na půlku i hroznového vína, protože si to amazoňani prohlídnou a třebas to vyhodí a vezmou další a to teprve jedí. Senegalci ti zase než s tím vylezou na tu nejvyšší větev tak jim to upadne, ze země už to neseberou a tak než se s takovým kouskem vyškrábou až na horu, tak by v misce neměli nic, proto to půlím.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 25.10.2010, 17:01:35 xxx.xxx.80.34
Já dávám horským každý den mrkev,jabko a přez léto měli každý den ještě hrušky a potom doplňuju buď rajčata, Broskve, pomeranče,mandarinky,meruňky, papriky,jahody,zkoušel jsem i boruvky které jim hodně chutnali ale nedoporučuju, protože trvalo asi měsíc než se to smylo. Každý den dávám ještě jařabiny a černý bez buď sušeně nebo zavařované... Teď ještě i kukuřici v mléčné zralosti zavařenou, ale tu si šetřím na jaro :).
anonymní (neregistrovaný) 25.10.2010, 17:36:35 xxx.xxx.208.3
Děkuji za vaše odpovědi. A snese se horský s korelou v jedné kleci?
Orina (neregistrovaný) 26.10.2010, 19:29:02 xxx.xxx.119.217
Jinak musím napsat ještě dovětek, měli byste si zjistit jakou porci ve skutečnosti papoušek za den může dostat. Dnes jsem dostala přednášku o množství krmiva na amazoňana a z ovoce a zeleniny je to tak polévková lžíce všeho dohromady na den. Takže pokud se z misky večer něco vyhazuje, tak nejen že zbytečně krmením plýtváte, ale navíc papouška překrmujete. To co teď píšu není z mé hlavy, ale z hlavy odborníka přes výživu papoušků. Někdy mě tak napadlo, že bychom se my, někteří papouškáři co máme enormní zájem něco se dozvědět, měli domluvit na semináři, který by nám některý odborník určitě rád připravil.
cone (neregistrovaný) 26.10.2010, 19:39:42 xxx.xxx.67.3
Jen bych nezapomínal na fakt, že papoušci / amazoňané/jsou tvorové, kteří velmi plýtvají. Myslím, že na pár amazoňanů je dávka min. 2dcl nakrájeného ovoce a zeleniny - takto jsem amazoňany viděl krmit. Směs obsahovala i nakrájenou červenou řepu. Směs zrnin by mohla být omezenější co do množství.
Smíšek (neregistrovaný) 27.10.2010, 11:28:43 xxx.xxx.26.42
Já dávám všem papouškum ( mám i horský) snad vše co se dá dávat. počínaje borůvkami přes jahody,rybíz, angrešt, jostu,ostružiny bez - květy i plody jeřabiny,třešně,hrušky, švestky,hrozno, kivi, zkoušel jsem i muruše, papriky, okurky, cuketu, červenou řepu, petržel ...atd Každý pták má rád něco jiného dále počínaje smetaníkem (pampeliškou) peťour, žabinec ( nebo jak se tomu říká ) jitrocel i klasy kukuřice pčenice proso .... Nejvíce jablka a mrkev A pohromadě s korelou, myslím, že jo. je to hlavně o jedincích. Já je mám pohromadě s pyrurami již dva roky a v pohodě. Ale měl jsem tady samici od známého byla v toku a nadělala mi tady neplech :-((
Orina (neregistrovaný) 27.10.2010, 12:01:52 xxx.xxx.85.108
Pokud máte papoušky ve společné voliéře, tak je asi problém připravit speciální krmení pro určitý druh, když tam máte druhů víc. Já mám papoušky oddělené na Afriku, Ameriku a Austrálii, podle toho krmím a ještě mám i různé druhy z kontinentu takže musím přizpůsobit i krmení jednotlivým druhům. Co se týká hnízdění nemám pak problém, aby si navzájem prolézali budky a nebo když někteří hnízdění skončí, tak můžu budku odebrat aniž bych rušila jiné hnízdící páry.
Anonymní (neregistrovaný) 09.06.2021, 13:41:16 xxx.xxx.240.2
Chtěla bych se zeptat jestli může mango?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.