Ovoce

Jaké ovoce může papoušek horský? Může i mandarinku?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Může :-)) může všechno ovoce a zeleninu,jako všichni papoušci. Vyjímka je avokádo a některé jedovaté rostliny. O vánocích vánoční hvězda, hyacint a nevím co ještě může být teď v zimě v květináči na stole, co je nepoživatelné.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Tak že může i mango..?A další takovéto ovoce?Děkuji.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Může. Já dávám ovoce podle ceny. Khaki churma stojí např. 20,- Kč jestli máte jednoho papouška tak mu to kupte u více papoušků dávám jenom na ochutnání. Granátová jablka, ale kupuji velmi často,protože je to sezoní zboží a jsou velmi bohatá na vit B. Veškeré ovoce operu a dávám i se slupkou. Papouškům se to lépe drží prstama a šlupku pak stejně vyhodí. Např. liči stojí asi 150 Kč, teď přesně nevím kolik dkg Stejně si ale nevím rady jestli dávát celé nebo loupat. V takovém případě je to dobré nechat na papouškovi a ovoce jen rozpůlit, oni si už poradí. Dávám na půlku i hroznového vína, protože si to amazoňani prohlídnou a třebas to vyhodí a vezmou další a to teprve jedí. Senegalci ti zase než s tím vylezou na tu nejvyšší větev tak jim to upadne, ze země už to neseberou a tak než se s takovým kouskem vyškrábou až na horu, tak by v misce neměli nic, proto to půlím.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Já dávám horským každý den mrkev,jabko a přez léto měli každý den ještě hrušky a potom doplňuju buď rajčata, Broskve, pomeranče,mandarinky,meruňky, papriky,jahody,zkoušel jsem i boruvky které jim hodně chutnali ale nedoporučuju, protože trvalo asi měsíc než se to smylo. Každý den dávám ještě jařabiny a černý bez buď sušeně nebo zavařované... Teď ještě i kukuřici v mléčné zralosti zavařenou, ale tu si šetřím na jaro :).
fylip fylip 1289 příspěvků
Děkuji za vaše odpovědi. A snese se horský s korelou v jedné kleci?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jinak musím napsat ještě dovětek, měli byste si zjistit jakou porci ve skutečnosti papoušek za den může dostat. Dnes jsem dostala přednášku o množství krmiva na amazoňana a z ovoce a zeleniny je to tak polévková lžíce všeho dohromady na den. Takže pokud se z misky večer něco vyhazuje, tak nejen že zbytečně krmením plýtváte, ale navíc papouška překrmujete. To co teď píšu není z mé hlavy, ale z hlavy odborníka přes výživu papoušků. Někdy mě tak napadlo, že bychom se my, někteří papouškáři co máme enormní zájem něco se dozvědět, měli domluvit na semináři, který by nám některý odborník určitě rád připravil.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Jen bych nezapomínal na fakt, že papoušci / amazoňané/jsou tvorové, kteří velmi plýtvají. Myslím, že na pár amazoňanů je dávka min. 2dcl nakrájeného ovoce a zeleniny - takto jsem amazoňany viděl krmit. Směs obsahovala i nakrájenou červenou řepu. Směs zrnin by mohla být omezenější co do množství.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Já dávám všem papouškum ( mám i horský) snad vše co se dá dávat. počínaje borůvkami přes jahody,rybíz, angrešt, jostu,ostružiny bez - květy i plody jeřabiny,třešně,hrušky, švestky,hrozno, kivi, zkoušel jsem i muruše, papriky, okurky, cuketu, červenou řepu, petržel ...atd Každý pták má rád něco jiného dále počínaje smetaníkem (pampeliškou) peťour, žabinec ( nebo jak se tomu říká ) jitrocel i klasy kukuřice pčenice proso .... Nejvíce jablka a mrkev A pohromadě s korelou, myslím, že jo. je to hlavně o jedincích. Já je mám pohromadě s pyrurami již dva roky a v pohodě. Ale měl jsem tady samici od známého byla v toku a nadělala mi tady neplech :-((
neregistrovaný Smíšek neregistrovaný
Pokud máte papoušky ve společné voliéře, tak je asi problém připravit speciální krmení pro určitý druh, když tam máte druhů víc. Já mám papoušky oddělené na Afriku, Ameriku a Austrálii, podle toho krmím a ještě mám i různé druhy z kontinentu takže musím přizpůsobit i krmení jednotlivým druhům. Co se týká hnízdění nemám pak problém, aby si navzájem prolézali budky a nebo když někteří hnízdění skončí, tak můžu budku odebrat aniž bych rušila jiné hnízdící páry.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Chtěla bych se zeptat jestli může mango?
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 11 (celkem 11)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »