Aktuálně: 5 017 inzerátů173 571 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Pochroumané prsty

Pavlína (neregistrovaný) 30.10.2010, 22:14:55 xxx.xxx.153.83
Dobrý den, dostali jsme papouška senegalského, jemuž majitel údajně při kroužkování zlomil 2 prsty. Výsledek vypadá tak, že má na jedné nožičce všechny 4 prstíky dopředu; 2 přední normálně a ještě po stranách 2 zadní převrácené drápky nahoru. Už to má tak srostlé - je mu prý skoro rok. Jde mu lézt i na té nožičce stát a druhou si držet potravu. Zajímají mě 2 věci: Myslíte, že ho to bolí? Vůbec to nedokážu odhadnout, pohybu se nevyhýbá. A má někdo představu, jestli se s tím dá něco dělat? Popř kolik stojí veterinář - prohlídka a nějaké léčení? Zatím s tím vůbec nemám zkušenosti. Velmi děkuji za všechny rady.
Orina (neregistrovaný) 30.10.2010, 23:47:17 xxx.xxx.71.41
Pokud papoušek normálně chodí a leze po kleci, tak to nechte jak to je. Jestli ho máte jako mazlíka tak to nevadí vůbec. Jestliže je to zlomenina stará rok, tak už byste papouškovi způsobovali větší trauma než měl u chovatele. Navíc by vám veterinář za větší peníze neřekl nic jiného.
anonymní (neregistrovaný) 30.10.2010, 23:51:53 xxx.xxx.204.249
Jak říká Orina, nechte to tak, neřešte to. Ptáka tu určitě nebolí, má to srostlé, s takovým handikepem, jestli se to tak vůbec dá nazvat, protože je to spíš vada na kráse, bude vést normální plnohodnotný život ..
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 31.10.2010, 17:37:44 xxx.xxx.85.66
Nechat jak je,další nějaké pokusy o nápravu by papouška zbytečně stresovalo ( převozy,vyšetření,zákrok,bandáže,kontroly) a výsledek nejistý a čemu by vám to pomohlo,pokud ho máte jako mazla tak co řešit, papoušek je s tím zžitý ,jako člověk který se narodí hen. a naučí se žít s hen. jako každý jiný zdravý, bolet ho to pravděpodobně, to by se nějak projevilo, jen je mu ho člověku líto.
Pavlína (neregistrovaný) 31.10.2010, 19:31:43 xxx.xxx.153.83
Mno právě, mám strach, jestli nějak netrpí. Chudák asi ani neví, jaké to je žít s normální nožičkou. Akorát jsem si všimla, že rád sedá na rovné plochy a preferuje je před větvemi, tak mu předěláváme sezení. Děkuji za rady!
Petr (neregistrovaný) 03.11.2010, 13:00:20 xxx.xxx.24.107
Mam podobný problém u samičky penanta,myslíte ,že muže bez problému zahnízdit a odchovat mladé. Koupil jsem ji dvouletou.
Peťula (neregistrovaný) 03.11.2010, 13:38:45 xxx.xxx.38.103
Ahoj téma přesně pro mě, Orina se teď určitě usměje :-). Mám doma 2 týdny senegalku, ochočenou, má odmala vykloubenou nožičku, vypadá to ošklivě, ale nožka je pohyblivá, není horká, při lezení po pletivu se s ní samička normálně přichytává, je to úžasný mazílek. Právě konzultuji s veterinářem, co a jak. Vzhledem k tomu, že ji to nepůsobí bolest a vyrovnává se s tím po svém, doporučuje mi pouze přizpůsobit jí životní podmínky a jinak ji nechat být. Ozvěte se mi na email, můžeme si pomáhat výměnou zkušeností dlouhodobě. :-)). Jo a v tématu pro chataře jsou ke konci fotky, na kterých je její handicap vidět. Určitě je na tom Váš papoušek líp.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.