Aktuálně: 5 041 inzerátů173 713 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

alexandr malý

ladamlynar
ladamlynar (8 příspěvků) 01.11.2007, 09:29:55 xxx.xxx.235.12
Al.nohou si podává do zobáku kousky lablka dobrý ale stále po vylouskání misku vyhrabe ven jinou misku? Pak kouká kudy by se dostal ven,mám ho nechat proletět nebo ještě počkat v kleci to skouší.Děkuji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.11.2007, 11:51:25 xxx.xxx.168.20
Určitě to vyhrabává, protože hledá to své nejoblíbenější jídlo. Pokud je ochočený, tak ho klidně pusť ven. Pokud není, tak ho potom budeš stresovat chytáním.
Martina Košíková (neregistrovaný) 01.11.2007, 17:49:24 xxx.xxx.130.2
Máme doma alexandra m.již 3 měsíce volně puštěného v bytě.V misce má k žrádlu danou slunečnici a zvlášt misku s vodou ve které se rád koupe,ale voda musí být neustále čistá.Jinak má rád piškoty,jablka,hroznové víno a jiné dobroty.Rád si pro ně doletí i na stůl nebo na talíř s jídlem.Jen má jednu vadu je hrozně zvědaví a nechce být sám to je potom uražený a rozštípe kde jakou krabici.Přiletí si pro podrbání na rameno a nechá se hladit do aleluja to úplně zbožnuje.Dokonce se mnou i vaří v kuchyni.Chodí spát na lustr a ráno,když se mu zdá ,že dlouho spíme tak nás i budí.Takový je náš papoušek,když budete mít zájem můžu poskytnout i jiné informace k tomuto druhu papouška.Nejsem chovatel jen vlastní zkušenosti.
Obrázek
ladamlynar
ladamlynar (8 příspěvků) 01.11.2007, 20:56:18 xxx.xxx.235.12
P.Hálo vypozoruji která ze semen má nejraději a budu předkládat,ovoce už baští ale na misku s vodou kouká s odstupem.Jsem rád za každou radu.Děkuji.
Paní Košíková mám al.teprve týden aje v jiném prostředí tak si zvykáme mi i on.Informace o ochočení a vlastní zkušenosti uvítám.Všem děkuji.
ladamlynar
ladamlynar (8 příspěvků) 02.11.2007, 21:28:13 xxx.xxx.137.220
Paní KOŠÍKOVÁ mám zájem o chovu alexandra malého. OCHOČOVÁNÍ Mám alexe týden a zatím si na sebe zvykáme.Všechny informace jsou pro mě cenné Děkuji.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 09:15:26 xxx.xxx.168.20
Pane Mlynář je možné, že vodu bude přijímat omezeně, protože v samotném jablku je spousta tekutin. Určitě mu nepředkládejte jen krmení, které má rád. Dávejte mu vš i když první týden budete hodně vyhazovat, ale on si na to musí zvyknout.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 07.11.2007, 15:58:37 xxx.xxx.183.35
Ano může. Věškeré dostupné ovoce i Exotického původu papoušek může. Pozor na Avokádo. Toto papoušek nesmí. Někteří tvrdí, že je toxické a někteří tvrdí, že je přímo jedovaté pro ptáky.
Jinak Kiwi krmím běžně. Většinou nejraděi mají ty černá semínka. Podávám i se slupknou.
Honza (neregistrovaný) 07.11.2007, 16:23:40 xxx.xxx.1.142
Dobrý den, máme alexandra malého už 3 měsíce a máme s ním veliký problém. Strašně se nás bojí a nevíme co s ním. Máme ho stále v kleci, protože představa, že ho pustíme a následně ho budeme marně honit, abychom ho dostali zpátky do klece, je děsivá. Prosím poradte nám někdo. Chtěli jsme skvělého společníka a máme doma "vyplašenku". Díky moc za rady. Jsme fakt zoufalí.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.11.2007, 08:21:52 xxx.xxx.168.20
Pro Honzu: Dobrý den. Vždy, když chcete papouška, jako domácího mazlíčka je lepší pořizovat ručně dokrmeného papouška. opravdu ve vašem případě nevím, jak poradit. Asi bych alexandra prodal někomu do chovu, kde by mu bylo lépe a následovně bych vám doporučil si zakoupit opravdu krotkého papouška. Třeba by jste tohoto papouška ochočili, ale trvalo by to hodně dlouho a chtělo by to hodně trpělivosti.
Martina košíková (neregistrovaný) 09.11.2007, 12:53:03 xxx.xxx.130.2
Pro Honzu:Náš papoušek je volně puštěný v bytě od samého začátku co je s námi.Začal sedávat na lustru a tam i spí.Ze začátku sedával na gárnýži odkud vše pozoroval.Misku s vodou a žrádlem má na obývací stěně kam si vždycky přeletí.Zkuste mu podávat piškoty rukou ten náš si je od samého začátku bral.O alexech se říká,že jsou neochočitelní.Komukoli jsme řekli,že my sedí na rameni a přijímá ručně podávané piškoty si myslel,že je to vtip.Ještě nevíme jestli je to samec nebo samice,ale má rád ženský a na cizí chlapi křičí.Manžela všek bere do rodiny.
Martina košíková (neregistrovaný) 09.11.2007, 14:39:51 xxx.xxx.130.2
dnes jsme vyfotily našeho alexandra jak se koupe tak přidávám fota
Obrázek
Martina košíková (neregistrovaný) 09.11.2007, 14:41:20 xxx.xxx.130.2
a takhle vypadá vykoupaný
Obrázek
Lucka (neregistrovaný) 11.11.2007, 14:27:55 xxx.xxx.35.203
Dobrý den, mám doma alexandra malého a všimla jsem si, že se dost často drbe nožkou na hlavě a často si brobítá peří a otřepává se. Dělá to hlavně po ránu, ale i přes den se často drbe, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to normální, nebo to může něco znamenat. Pokud ano, tak co a co se s tím dá dělat. Mám ho teprve týden, takže ještě není moc ochočený a ještě pořádně nepoznám, kdy se chová normálně a kdy ne. Děkuji mockrát
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 11.11.2007, 14:33:33 xxx.xxx.123.54
Mám na vás otázku. Co uděláte vy, když vás něco svědí, nebo šimrá? Samozřejmě se poškrábete. Co vám pomáhá k tomu, aby vás nic nešimralo a nesvědilo? Samozřejmě nic. Takže asi tak je to i s vašim papouškem. Prostě se občas podrbe, protože ho něco svědí. není to nic neobvyklého.
Lucka (neregistrovaný) 11.11.2007, 19:47:11 xxx.xxx.35.203
Aha, tak děkuji. Pochopte, mám ho týden tak mám starost, ještě nevím, co dělá běžně, až ho budu mít dýl, určitě poznám, kdy není něco v pořádku. Jen mě to tak napadlo, jestli třeba nemá nějaké parazity nebo vyrážku, moje kamarádka totiž měla papouška a ten prý něco takového měl. Ten můj se často drbe, ale stále si i okusuje ocasní pera a nožky, ale zřejmě máte pravdu Vy, jen ho něco svědí nebo si rovná peří. Tak vám moc děkuji
Aleš (neregistrovaný) 13.11.2007, 11:13:55 xxx.xxx.165.26
Prosím vás poraďte jaké dřevo(z jakých stromů)je podle vás nejvhodnější na bidla. Je vhodný bez černý? někdo říká, že je jedovatý ale známý ho používá a ještě mu žádný pták neuhynul tak nevim. Napište co používáte vy. Díky
Micky (neregistrovaný) 14.11.2007, 19:30:00 xxx.xxx.35.203
Jaký je nejlepší způsob ochočení papouška? Slyšel jsem, že nejlíp a nejrychleji se ochočí, když je v kleci a nemá kam utéct, proto musí věnovat pozornost hlavně vám, když k němu přijdete, ale zase někdo doporučuje mít ho od začátku spíše mimo klec a tím, že se budete pohybovat kolem něj, že si sám může najít své oblíbené místo a že s ním budete tak prakticky pořád a nebude se tak hodně stresovat, když se k němu přiblížíte a on ještě nebude zvyklí, se ochočí lépe. Poraďte, který způsob je asi lepší nebo doporučte třeba ještě něco jiného. Děkuji
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 15.11.2007, 09:39:53 xxx.xxx.183.35
Pro Aleše: Ano bez je vhodný, ale dej si pozor na mladé výhonky. Nechávám černý bez přeschnout a pak teprve používám na bidla. Ještě vhodnější jsou dřeviny z ovocných stromů, které ejsou chemicky ošetřeny. Já používám nejvíce právě černý bez, ovocné stromy a jako větvičky na okus používám vrbu.

Pro Mickyho: Ono záleží na tom, jak se papoušek chová. Jestli je panicky vyplašený, když se ke kleci přiblížíte, nebo je trochu klidný. Možná bych doporučil mu pro začátek v kleci podávat pamlsky z ruky a až si od vás nějaký vezme, tak teprve pokračovat dál. Jde o to, aby si uvědomil, že mu neublížíte a že se nemá čeho bát.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.