Aktuálně: 5 019 inzerátů173 590 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

papousek

anonymní (neregistrovaný) 05.11.2010, 20:36:24 xxx.xxx.112.110
mozna uz to tady nekde je ale zeptam se.kamaradka by chtela rucne dokrmenoho papouska a rozhoduje se mezi dvema senegalec a aratinga.chtela by aby to byl mazlik a umel mluvit.nebo by jste ji doporucily jineho?cenu ma urcenou do 4000,-dekuji moc s papouskama zkusenost ma.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.11.2010, 22:42:03 xxx.xxx.85.66
Jako mazla bych si určitě vybral aratingu (cenově asi jendaje) , asi se nenaučí tolik mluvit jako senegalec a z mé zkušenosti mi připadá aratinga jako vetší kámoš i kamarádský nezbedník. Než nám ho syn nechtěně pustil na chatě tak to byl obrovský věrný mazel od manželky. Dokrmený od vajíčka. Ani jednou ženu za dva roky neštípl nebi jinak zle neprojevil, dováděl s ní když si chtěl hrát,lehl si na záda , na břicho prostě s ní blbnul. Když měl dost tak bud si sedl na rameno nebo si zaletěl do klícky sám a byl tam. Nebyl ani nijak hlučný nanejvýš když manželka přicházela z práce ,tak ji už na chodbě vítal tak dlouho než se s ním přišla přivítat pak už byl klid. (aratingy bývají jinak dosti hlučné) naopak senegalec mi připadá mírně usedlejší,naučí se krásně a hodně mluvit ale jako společník asi nebude natolik temperamentní jako aratinga.
Obrázek
Peťula (neregistrovaný) 08.11.2010, 23:00:22 xxx.xxx.6.82
A já jsem pro senegalce, aratinga je na mne příšerně hlučný, a když něco chce, vynucuje si to křikem, proti němu je senegalec němá tvář :-)))
Obrázek
jakub.ara (neregistrovaný) 08.11.2010, 23:29:59 xxx.xxx.205.201
ručne dokrmená aratinga postrádá tu hlučnost, mluvím z vlastní zkušenoti, koupil jsem si dokrmenou samičku a. zlaté, ikdyž jsem si k ni koupil divokého samce tak se její projev nezměnil, jak všichni řikají. lhal bych kdybych řekl, že se neprojeví ale nic tak strašného to není, který papoušek si nazakřičí. Vsadím se, že Vaše televize za celý den toho nakřičí víc než dokrmená aratinga. Jinak jsou to velmi krásní a přítulní ptáci, kdybych ji neměl na chov, tak to bude největší mazel pod sluncem. Divoký pták se dokáže projevit, ale zas tak hrozný to také není, musí mýt důvod, aby křičel: vítá sluníčko, je čas krmení, víta svého pána, něco nebo někdo ho rozčílý ( vetřelec...) Pan Jiří to přesně píše, kdy přišla jeho pani tak zakřičel... a to je na aratingách krasný, že zdraví svého pána. A to nemluvim o vzhledové kráse arating.
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2010, 11:43:16 xxx.xxx.38.103
senegalec taky vítá krásně, broukáním a letěním Vám naproti. Samozřejmě můžete mít štěstí na tichého aratingu, ale senegalec který křičí i jako tichý aratinga bude méně pravděpodobný :-)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.11.2010, 12:45:13 xxx.xxx.80.34
Taky jsem pro senegalce. Nebudu se tady o tom už moc rozepisova, protože to tady je probrané tolikrát že se to ani nedá spočítat, stačí pohledat. Vždycky si říkám že už na takové dotazy nebudu odpovídat a vždycky stejně odpovím :) . Měl jsem seneghalce vkleci a byl perfektně ochočený, dokonce musím říct že byl lepší než eklektus, kterého mám teď. Aratingy jsou nádherní papoušci, ale jejich hlučnost měš od nich dost odrazuje, zato senegalec si párkrát za den vydá jeden skřek a to je vše. Jinak si můžete přečíst perfektní článek na těchto stránkách JAK OCHOČIT PAPOUŠKA.
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2010, 13:48:43 xxx.xxx.38.103
mrkněte na http://www.senegalus.cz/diskuse, je tam hodně užitečného.
ala (neregistrovaný) 10.11.2010, 20:51:35 xxx.xxx.112.110
dobry vecer tak jsem ji to vsechno co je tu psano poslala a nakonec se me ptala na mniska myslite ze ten by byl vhodny adept?
hana736 (neregistrovaný) 10.11.2010, 21:32:34 xxx.xxx.176.116
Zcela upřímně - mníška ano. Mazel je to fakt obrovský, věčně sedí na rameni, žadoní o pusinky a o podrbání. Náš má nejraději, když může vlézt do dlaně a nechat se drbat pod zobákem a na krku, ale nechává se i pod křidýlky a ode mě i na břichu - do dlaně si lehne na záda. A upovídaný je taky dost - náš začal asi po 3 týdnech vypískávat melodie slov a brzy potom začal krásně mluvit. Zatím má v zásobě Pepíno, Pepíčku, Pepíčku pusu, pojď, ty lumpe... a navíc spoustu různých zvuků. Podle různých reakcí majitelů mníšků na tomto i dalších fórech si myslím, že se takto chová velká většina z nich. Jsou fakt super. A ani si nemyslím, že by byli extrémně hluční - tak jak bylo zmiňováno v dikuzích - zařvat umí každý papoušek. Nemyslím, že by náš byl nějak zvlášť tichý, když zařve vedle ucha, tak je to síla, ale stává se to dost málo, a navíc to jedno zařvání netvrá douho. rozhodně nesedí a nepořvává. Takže za mě, jako majitele mazlivce, rozhodně bod pro mníška. Ale myslím si, že ať si vyberete jakéhokoliv papouška, a budete se mu věnovat, tak budete spokojeni.
Obrázek
Smíšek (neregistrovaný) 11.11.2010, 21:57:22 xxx.xxx.26.42
nemám zkušenosti se senegalcem, nebo aratingou, ale mníška jsem zde již několikrát doporučoval, máme ho doma. Zalistujte zpět v příspěvcích.
alena (neregistrovaný) 12.11.2010, 06:38:10 xxx.xxx.112.110
tak se nakonec rozhodla pro aenegalce za 3 tydny si pro nej jedou a jeste ho budou 1 denne dokrmovat tak jsem zvedava:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.