Aktuálně: 5 206 inzerátů171 605 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů

Kakadu žlutolící

Dorka
Dorka (2 příspěvků) 10.11.2010, 15:42:53 xxx.xxx.28.181
Zdravím všechny, Chtěla bych poprosit o radu/zkušenost s chovem kakadua žlutolícího. Chtěla bych si totiž pořídit buď právě kakadua nebo amazoňana modročelého. Mám však slabost na kakaudy, ale co jsem se ptala, četla, tak je kakadu o něco náročnější. Tak bych se chtěla zeptat, jaká je Vaše zkušenost, kolik času se svým kakaduem trávíte? Děkuji předem, s pozdravem Dorka
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.11.2010, 21:52:32 xxx.xxx.85.66
Kakaduové jako takový mohou být dost hluční, je to ale jedinec od jedince. Časově je tento papoušek náročný (dle mých zkušeností jako dom. mazel) hodně, pokud je v bytě – domě vyžaduje určitě aspoň jednou denně na několik hodin mimo klec na prolétnutí a posléze i osobní kontakt, může být taky problém 8hod. pracovní doba, pokud se papoušek naučí na určitou osobu a ta sním není pak podle jeho představ, může to ústit až v psychické problémy, jako škubání,kousání atd. Je to také velký bordelář jako každý velký papoušek. A pokud si jej pořídíte a budete se o něj dobře starat připravte se na několik desetiletí s jeho soužitím. Máte vyřešeno kam s ním přes dovolenou atd. ?
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 10.11.2010, 22:17:01 xxx.xxx.117.190
A ještě jedna připomínka pro pořádkumilovné dámy. Kakadu je papoušek který tzv práší. To znamená, že má v peří takový pudr, který se sype všude. Máte v bytě takový bílý prášek úplně všude. Snad by vám o tom mohl lépe napsat někdo, kdo má kakadua v bytě.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 10.11.2010, 22:24:14 xxx.xxx.85.66
ano souhlasím, jde to mírně eliminovat postřikem z rozprašovače, ale samozřejmě to není jako z venkovní voliéry kde se okoupe v dešti - milují vodu.
anonymní (neregistrovaný) 11.11.2010, 18:15:39 xxx.xxx.131.105
Děkuji za rady, záležitost ohledně dovolené máme vyřešenou, naše sousedka je nadšenec papoušků, takže se o něj mileráda postará :-), tak se asi nakonec rozhodnu pro amazoňana ikdyž popravdě o něm nemám tolik načteno jako o kakaduech, ale po vašich radách a co jsem četla ještě na jiném webu je to tak trochu spíše starost než radost.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.11.2010, 18:33:34 xxx.xxx.80.34
Jinak ještě navrhnu ( i když už jste asi rozhodnuta) Eklektuse. Já jsem si koupil Eklektuse Solomonensis a je perfektní. Ochočil se hodně dobře a už začína napodobovat zvuky. Teď mu jsou 4 měsíce.
Dorka
Dorka (2 příspěvků) 11.11.2010, 18:52:47 xxx.xxx.131.105
O tom jsem také přemýšlela, je nádherný! Ale někde jsem dočetla, že má velmi řídké výkaly, tudíž je velice nepraktický chov v domácnosti.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 11.11.2010, 19:24:54 xxx.xxx.80.34
Toho jsem se taky bál, protože Eklektus je částečně Lori, to znamená že potřčebuje hodně ovoce a to je příčinou řídkého trusu. Já ale musím říct že nemá trus ani trošků řídký a že i mojí senegalci ho mají řidčí. Nevím proč ale je to tak, takže ti buď byly jenom pomluvy, nebo jsem narazil na vyjímku. V každém případě si určitě pokud se pro něho rozhodnete kupte samce, protože samice jsou v Páru vždy dominantní a i v domácnosti jsou dost agresivní, kdežto samec ne. Z tohoto důvodu a taky z důvodu toho, že samci často nepáří se dávají do páru někdy také 2 samci a jedna samice. Já teď zvažuju dokoupení samice ke svojemu samečkovi. Strejda a Taťka mě přemluvili, i když jsem ho původně chtěl 100% domů. V každém případě můžu Eklektuse doporučit. fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.