ATLAS PAPOUŠKŮ

Dnes jsem si na burze v Př. koupil další z knih M. Reinschmidta - Atlas papoušků. Z jedné strany velmi kvalitní tisk nakl. DONA, což už můžeme pokládat za samozřejmost, dobré informace o 353 druzích pap., ale na opačné straně jsem očekával vyobrazení všech podruhů, což by dnes už nemusel být takový problém, další nedostatek vidím ve vyobrazeních, kde u druhu s výrazným pohlavním dimorfismem měl být vyobrazen pár, nikoliv jen samec / např. agapornis cana, amazona xantholora, pretrei..../.Snad i detailní záběr celeho těla barevně zajímavých druhů.
cone cone 1412 příspěvků
Pán Šiška doporučil by som Vám DVD lexikon of parrots.Sú tam vyobrazené všetky druhy papagajov a veľa poddruhov,videá a ku každému druhu komplexný pokec,vrátane stravy voliér rozmnožovania no proste všetko do detailu.Jediná nevýhoda,že je to v nemčine ,alebo angličtine,záleží čo si navolíte.Ale možno že existuje i česká verzia,ale neviem o tom.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobrý večer, také jsem si ji chtěl koupit, ale nakonec jsem na to zapomněl, takže to musím odložit. Aspoň, že jsem si konečně koupil knihu Průvodce umělím odchovem ptáků od Romana a Barbory Mieslerových. Ty nedostatky, které popisujete jsou podle mě dost zásadní chyba. Kvalitní papír nikdy neudělá knihu kvalitní, jedině obsah to dokáže.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Zapomněl jsem se přihlásit. Jinak i kniha o dokrmování od M. Reinschmidta mi připadne jako čistě komerční výtisk.
Brno Brno 210 příspěvků
Také jsem k tomu přistupoval tk, že autor je kurátor největší sbírky pap. v Evropě. K jeho předchozí knize, která vyšla taktéž v nakl. Dona o inkubaci a umělém odchovu nelze mít žádnou výhradu. U těch DVD od Arndta mám problém, že umím nedostačně cizí jazyk- něm. vůbec a angl. bych asi nestíhal.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Nie je to klasické DVD ako trebárs filmy,ale dáte to do počítača do CD-romky a po načítaní si kliknete na to o čo máte záujem a pozriete si obrázky a čítať legendu môžete ako dlho chcete.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Je to z nakl. Arndt? Jinak v Atlasu jsem ještě objevil řadu nepřesností - třeba pro celý rod Poicephalus má doporučen velikost kroužků 8,5 - včetně hnědohl. a majeráků, u triclarie malachitového dle popisku není rozdíl mezi samicí a samcem. To jsem se se prozatím zaměřil jen na své oblíbence. Z některých fotek neroznenám rozdíly mezi jednotlivými poddruhy a rozdílnosti nejsou písemně zdůrazněny. Jelikož to měla být pomůcka pro širokou veřejnost pro určování druhů papoušků tak si myslím, že minula trochu cílemDle mého by ATLAS měl být kompletní alespoň co se druhů týče, skousnul bych třeba ty poddruhy, fotky by měly být více vypovídající. PS-asi jsem moc kritický.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Aj ja som si všimol chyby v atlase.Hlavne veľkosti kružkov. Napr. P.f.fuscicollis a P.f.suahelicus je udávaná veľkosť 11
neregistrovaný Palo neregistrovaný
ˇAno je to z nakladatelstva Arndt,ale sú 2 verzie staršia a novšia,ktorá je ešte detalnejšia.Mám obidve.Čo sa týka toho kubánca,tak krajších ,viac červených,ako má pán R. z B.som ešte nevidel.Podľa toho,čo píšete,tak tipujem že je od neho a navyše som ho v Přerove videl.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Googlu se podarilo podepsat licenci na volnem sireni velkeho mnozstvi knih na internetu. Mimo jine zde take naleznete v neuplne verzi atlas papousku Parrots of the World od Forshawa. Link je http://books.google.com/books?id=nImgkTTCQrsC&printsec=frontcover&dq=forshaw&hl=cs&ei=3NzsTMfpKIKT4gbg9O2kAQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=1&ved=0CCUQ6AEwAA#v=onepage&q&f=false
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Díky Luboši za info. Nevíš jak by se dal tento atlas sehnat? Amazona.com jej nabízí za 20 dolarů, to bych jistě obětoval.
neregistrovaný cone neregistrovaný
Ahoj, na amazon ani na ebayi neni slozite nakupovat, takze si muzes atlas poridit primo tam. Staci si jen zridit ucet PayPal. Navod najdes urcite nekde na internetu. K cene musis pripocist postovne, ktere byva kolikrat drazsi nez samotna kniha. Kdyby si s tim potreboval nejak pomoc, tak dej vedet a muzu ti to objednat, dodaci adresu zmenim na tvoji.
Peroqe Peroqe 261 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 12 (celkem 12)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »